Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti-benti macskatartás...

Kinti-benti macskatartás társasházban, tippek?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkodom, hogy szeretnék befogadni egy fiú cicát, és hogy ne unatkozzon a lakásban, ki is engedném néha. A környék hálisten nagyon jó, zöldövezet, még soha egy macskát se ütöttek el, igazi alvófalu.


Az egyik szomszédom is tart egy kinti-benti kandúrt, és már évek óta jól megvan. Átmászkál a kerteken, de úgy tűnik sose megy nagyon messzire, általában a kapu előtt alszik, tehát mintha kialakult volna benne, hogy egy adott helyhez tartozik.


A kérdésem, hogy hogyan kéne hozzászoktatni a cicát ahhoz, hogy mindig visszajöjjön hozzám a lakásba? Elvárható a hűség kialakulása, ha tudja, hogy szokott időpontban mindig nálam kapja a kaját? El lehet érni, hogy ne kóboroljon el messzire? Gondolom a herélt macskák nyugodtabbak, jobban elvannak egyhelyben? Tapasztalatok esetleg erről?


máj. 31. 08:55
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
88%

Konyorogom, ne.

Szomszed is felelotlen.

máj. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
90%

Vázolom. Több opció van:

-magadhoz veszel ivarosan egy nőstény macskát. Évente lesz több alomnyi kéretlen kölyök.

-magadhoz veszel egy ivaros kandúrt. Bucira verik egymást a másik kandúrral. Rendszeresen.

-magadhoz veszel egy ivartalant (bármilyen neműt). Ha nem is rendszeresen, de gyakran bucira verik egymást a másik kijáróssal.

-nemtűl függetlenül elkapja egy kutya.

-nemtűl függetlenül beleeszik a 3 házzal arrébb kitett patkányméregbe. Vagy fagyállóba. Vagy bármibe.


Kell ez neked?

Attól függetlenül hogy kis hazánkban jogszabálysértés ( [link] kóborolni hagyni állatot, nem is túl egészséges nekik.

máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Légyszi olyanok írjanak, akik saját tapasztalattal rendelkeznek. Köszi!
máj. 31. 09:56
 4/46 anonim ***** válasza:
33%

Tudom, hogy itt van pár elvakult, akik szerint egy macskának szobába bezárva a helye, de szerintem a macskának sokkal boldogabb élete lesz, ha a természetben is kószálhat.

Az első néhány hétben ne engedd ki, utána eleinte együtt menjetek ki, és csak amikor látod, hogy magabiztosan mászkál odakint, akkor hagyd kint egyedül. Persze az is kérdés, hogyan jut vissza a lakásba. Van valaki állandóan otthon, aki be tudja engedni? Vagy macskaajtót tennétek fel? Egyáltalán milyen társasház? Emeletes, ahol először a lépcsőházba is vissza kell jutni a cicának? Érdemes neki odalent is kialakítani egy kis saját zugot, ahol alhat, ha épp nem jut vissza valamiért. Az étkezések időzítésével ki lehet alakítani egy napi rutint is, amikor mindig visszajön.

máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
86%
Nincs olyan, hogy kinti-benti. A macskát, mint a kutyát a telkeden kell tartanod. Ergó BENT kellene. Hogy ne mászkáljon el, ne üthesse el egy autó, ne ehessen fel mérget, satöbbi... Ha nem akarsz benti macskát, inkább semmilyen macskád ne legyen. Mert az, hogy "még sosem ütöttek le macskát", egyrészt nem tudhatod ezt biztosra, másrészt ez attól még garancia, hogy a tiédet sem fogja...
máj. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
34%

Ivartalanított cicát válassz

Ahol kap enni oda szokik. Mászkál, de hazamegy.

A kasztrált fiú is jelöl (elég kellemetlen ha a bejárati ajtóra vagy a párnára küldi)


A többi, hogy eltűnik, elütik, mérget eszik stb. tényleg a szerencsén múlik.

máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, onnan tudod, hogy jó helyre tettél fel egy cicás kérdést, hogy a válaszadók többsége elítéli a benti macskatartást.

Vagyis cicás fórumok, csoportok a face-n, egyéb helyeken.

Ez a gyk itt nem az, itt válaszolnak macskás kérdésben a: kutyatartók, madárvédők, rágcsálótartók, pókmániások, stb...

Természetesen azt a választ fogod kapni, hogy tartsd bent a macskát, lehetőleg egy zárt szekrényben, élelem nélkül.


Én azt mondom, egy kiscicát fogadj be, ő fog egyedül olyan szinten kötődni hozzád, hogy nem fog messzire kóborolni, és szeretni fog. :)


Sok tapasztalatom van macskákkal, olyan szinten bennük él a szabadság, természet iránti vágy, hogy még az utolsó óráikban is mennének ki a fák közé, a szabadba..

máj. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

"Sok tapasztalatom van macskákkal, olyan szinten bennük él a szabadság, természet iránti vágy, hogy még az utolsó óráikban is mennének ki a fák közé, a szabadba.."


Ha egy macska is kötődött volna hozzád valaha, akkor tudnád, hogy a szeretett személ, társaságát keresi az utolsó óráiban. Persze hozzád nem kötődött a kint, aka kóbor macska.

Én rengeteg "boldog kijárós cicát" szedtem össze parkolókból, útszélekről, vasúti sínek mellől. Hagytak már törött lábú, náthás macskát egy dobozban az ajtóm előtt névtelenül...sajnos ilyen "boldog kijárós cica" közül több is volt, akivel én voltam ott az utolsó óráiban a "gazdi" helyett, én vittem (a saját kontómra) állatorvoshoz, aki vagy tudott segíteni vagy nem... ezek borzasztóan primitív és átlátszó kifogások, hogy a kinti macskának jó a kintlét. Ezt senki nem hiszi el komolyan, legfeljebb az, akinek annyi sütnivalója sincs, hogy önmaga is röhögve nyúlkál a konnektorba - mert kint a macskának is kb ennyire biztonságos és ésszerű. És nem, a macskának soha semmilyen körülmények között nem volt a város, a falu a természetes élőhelye, szóval ezzel nem "szabad" lesz, hanem halálraítélt.

Ha van kert, lehet építeni neki kifutót, vagy felhúzni macskabiztos kerítést. Ha nincs kert, az erkély is macskabiztossá tehető. Ha nincs erkély se, hozzá lehet szoktatni a cicát a hámhoz meg a pórázhoz, ha a gazdi ennyire ki akarja vinni.

Ha sétáltatni nem tetszik, mert foglalkozni kell vele, akkor neked nincs igényed arra a macskára, hiszen nem akarsz vele időt tölteni.

Ha a kerítésre, kifutóra sajnálod a pénzt, akkor az állat orvosi ellátására is fogod, mert pl egy állatkórházi ellátása és műtétje egy autó által gázolt macskának akár több százezer is lehet. Tehát csak hagynád meghalni, aztán keresnéd másnap a marketplace-en a következőt? Akkor nem kell neked állat. Soha.


Kérdező, a hatályos jogszabály értelmében nem eresztheted szélnek a macskát, bármilyen kényelmes is ilyen hanyagul tartani egy állatot.

Persze ha valakinek ennyire nincs lelkiismeret, az megpróbálhatja. Válassz kiscicát, mert azt kb 100%os eséllyel valaki hazaviszi legalább, ha meglátja az utcán, és akkor meglesz az esélye normális gazdira lelni.

máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekként volt macskánk. Kinti-benti macskák voltak. Hozták haza a bolhát, macskanáthát, ha beleettek valamibe fosták körbe a házat. (hiába volt alom)

Felnőttem,szeretem a macskákat, de nem szeretnék tartani. A szomszédoknak van jó pár kóborlója, 3 beszokott a kertbe. Télen az egyik az etetett madaraimra vadászott,hiába kergettem el, mindig visszajött. Idén tavasszal az a kellemetlen meglepetés ért, hogy a gyerek homokozóját kezdték alomnak használni. Az elmúlt 3 évben soha nem volt benne macskaszar, most meg tele van, szóval a kóborló cicuskák miatt vehetek a gyereknek egy fedhető homokozót.

És ez nem csak nálam probléma, lehet a te szomszédod cicája is beleszarik egy kisgyerek homokozójába. Ami nem egy egészséges dolog a gyerek szempontjából.

máj. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

A kijárós macskák nagy részét etetik az utcán is, vagy másik háznál, mert megsajnálják szerencsétlent,hogy kóbor cica,nincs gazdája, biztos éhezik..

Pedig van neki gazdája, csak engedi szabadon kószálni..szóval csak a kaja miatt nem lesz hűséges hozzád..

Az ivartalan macskák elvileg kevésbe bóklásznak,nincs akkora igényük a “területvédésre” de ennek ellenére simán benne van a pakliban,hogy elmegy messzire…ösztönből,vagy akár

összeverekszik egy másik macskával,megzavarjak hangoskodó emberek/gyerekek, meglát egy kutyát és ijedtében világgá fut

Tényleg rengeteg veszély leselkedik rájuk szabadon, sosem tudhatod,hogy viszontlátod-e még..

Ezt ugyan nem kérdezted de elmondom a véleményem…ha csak azért akarod kiengedni,hogy ne unatkozzon a lakásba, akkor ne tedd..

Nem fog unatkozni, játszanod kell vele,olyan játékokat venni neki amivel egyedül is elszórakoztatja magát.

Amennyiben van erkélyed lelehet hálózni,ott is tud mozizni, amit imádnak is a cicák.

Ha nincs erkély, az ablakban nézelődés is megteszi.

Pórázhoz pedig kölyökkorban hozzá lehet szoktatni a cicát,így ki is tudod vinni sétálni ha szeretnéd

máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!