Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg a macskám! Megfázáshoz...

Beteg a macskám! Megfázáshoz hasonlít a betegeskedése. Eddig csak ma volt ilyen, de percről percre rosszabbul van. Mi lett a macskámmal?

Figyelt kérdés
Tegnap kb. este 7 órakor megfürdettük a macskám,mert valami trutyiba ugrott bele.És így a hasánál tiszta ragacs volt a szőre,szegény ott szenvedett tőle mert nem tudta magáról lemosni.Ettől lett beteg?(mert a szőrét egész nap nyalta)Még meg is szárítottuk hajszárítóval a szőrét hogy jobban száradjon.Utána már csak a hasa volt 1 picit nedves.Később levittem a helyére a fűtőhelységbe(ott van a legmelegebb)hogy ott feküdjön.Nem akartuk kiengedni mára este,de kiszaladt a hidegbe.Mondom MÁR CSAK A HASA VOLT NEDVES EGY KICSIT.És mára ez lett:nehezen lélegzik(szörcsög),nem tud nyelni csak nehezen,és csak fekszik egész nap a melegen.Nem eszik és nem iszik.Ezek szerint megfázott vagy macskanáthája van?
2010. okt. 17. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
El kéne vinni állatorvoshoz. A megfázást és a macskanáthát is csak ő tudja diagnosztizálni és kezelni...
2010. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát tüdőgyulladás az simán lehet attól hogy kiszaladt a hidegre, még ha csak kicsit is volt nedves már. Azt viszont azonnal kezeltetni kell, még ma el kéne vinni állatkórházba, mert az nagyon súlyos.

Mi volt az a trutyi, ami rákerült, hogy nézett ki, milyen szaga volt annak? Mert a másik lehetőség, hogy mérgezése van, amit az a valami okozott, amit lenyalt.:( Akkor még rosszabb a helyzet, mert ha ma nem kap segítséget holnapra valószínűleg elpusztul.:(

2010. okt. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Orvoss! Remélem már voltatok!
2010. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát az a trugyi kicsit olaj(kicsit olyan gázoloaj vagy mi)hoz hasonlított.Mert a garázsban valami fekete olajszagú izé.De komyolan nem tudom mi az mert ecsegi vagyok,ás itt volt nálunk egyszer árvíz,nem tudom hogy abból származik-e×_×De tegnap egésznap bent aludt,és mára valamivel jobban van,Tegnap csináltam neki kamilla teát(nem tudom ivott-e belőleXD)ma reggel kapott kitekatot,meg langyos tejet.Most bent van fekszik,és van amikor néz maga elé...Mint akit keringet valami szellem:Sés amikor a két első lába alatt emelem fel(kb.ott a bordáinálkarolom át de csak ritkán ,mert általában körül fonom a karjaimban mint egy csecsemőt:)na és ott elkezdett sípolni a légzése!meg tegnap is valami nyálkás nyálszerű izét köpött ki!!!Na én még gyerek vagyok,és anya nem akarja elhinni hogy a macskának lehet valami betegsége!Pedig én megteszek mindent és elvitetem a macskát az állatorvoshoz még ma!De azis lehet hogy lenyelt valamit mert félhosszúszőrű
2010. okt. 18. 15:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp mondd a dokinak, hogy ismeretlen anyagot nyalt le, mert ha köp, akkor annak az oka lehet valami toxin, ami a vegetatív idegrendszerre (is) hat, és ezért nyáladzik. Az amit írtál, hogy néha úgy néz ki mintha látna valamit, pedig nincs ott semmi, az szintén utalhat méregre, mert az állatok is hallucinálhatnak az olyan anyagoktól, amik idegrendszeri hatást is kiváltanak!

A szerves foszfátok tüdővizenyőt is okoznak, ami miatt szörcsöghet/sípolhat a légzés, és mozgásszegénységet szintén.

Rángásos tünetek, kék nyelv ,kék szájrész nincsen? Persze ettől még lehet tüdőgyulladás, én nem értek annyira ehhez, mint egy állatorvos. Remélem már voltál vele orvosnál. Legrosszabb esetben veszettség kezdődik nála, a tünetek a sípoló légzést leszámítva jellemzőek arra is. Mindenképp érdemes kiviszgáltatni, már csak magatok miatt is, mert ha a garázsban az valami veszedelmes anyag, mondjuk valahonnan mondjuk PCB került oda az árvízzel (ennek az esélye azért kicsi), és ott ömlött ki, akkor az rátok is életveszélyt jelenthet, kesztű nélkül ne nyúljatok az anyaghoz!. A veszettség szintén halálos kimenetelű, ha kitör valakin, mert nem kap időben védőoltást...

2010. okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Holnap már visszük is az orvoshoz.Egyébként valami nyálkaszerű váladékot öklendez néha,egyébként egész jól van.Szerintem torokgyulladása is lehet.De most vigyázok rá nagyon,bent van a melegen,langyos tejet adok neki macskatáppal,meg parizert.Az anyag ami van a garázsban valami 20 centi mély zománcedényben van vagy miben.És fekete színű:S Szerintem azért mérgezése nincs mert még mindig van esze hogy besurranjon a konyhába és ott csinálja a fesztivált:)Na mindegy,majd holnap kiderül.NAGYON KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!!!:)
2010. okt. 19. 14:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem mérgezés, az anyag szerintem fáradtolaj, amit faterod engedett le a motorból.
2010. okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tényleg fáradt olaj lehet,mert árvízkor egy csomó kiment belőle!Mára már macskám egész jól van,asszem kiheverte a halált XD Köszi(akárki is vagy:D)hogy megmondtad mi lehet az a fekete lötty:)
2010. okt. 20. 15:52

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!