Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen két benti cicával élni?

Milyen két benti cicával élni?

Figyelt kérdés
Eddig egy volt, de sajnos eltávozott. Most azért szeretnék kettőt, mert így pár napra el tudok néha menni anélkül, hogy azon pörögnék, hogy unatkozik-e, magányos-e, és persze mert imádom őket. Testvérkék lennének, ha ez számít.

2022. aug. 2. 10:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi🙂
2022. aug. 2. 14:40
 12/16 anonim ***** válasza:
86%
Cáfolnám h a macska kint érzi jól magát. 2 macskám van bent és eszük ágában sincs kimenni. Külön alomból valóak, egyik lány, másik fiú, majdnem egyidősek, jól összeszoktak. Természetesen ivartalanok mindketten. Imádom őket, így h ketten vannak nem is unatkoznak, ha mégis, egymást nyüstölik. Kisgyerekes család vagyunk, teljesen gyerek kompatibilisek, megszokták a zajt, ha úgy tartja kedvük elvonulhatnak. Macska nélkül mi már nem élnénk, üres lenne nélkülük a ház.
2022. aug. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszi. Most én is üresnek érzem, megértelek.
2022. aug. 3. 09:10
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem kifejezetten vált be a két cicás lét. Eleinte csak egy volt, aztán én is kitaláltam, hogy biztosan unatkozik szegény, kell neki egy társ. Így lett kettő. Ivartalanítottak, a lány volt itt előbb, kb két éves volt, mikor hoztuk mellé a fiút még babacicaként. Pár hétig a nagy rettegett a kicsitől, menekült előle, fújt rá. Aztán megszokta, onnantól le sem szarták egymást. Nagy ritkán a lány megmosta a fiú fejét, egy alomra is jártak, ebből gondolom, hogy nem utálta, de ennyi. Kb egy szobában sem voltak soha, az egyik a hálóban aludt, a másik a nappaliban. A fiú sajnos fiatalon váratlanul meghalt (vese betegség), a lányt semennyire nem viselte meg, pedig azért kb 3 évet éltek együtt egy kis lakásban. Azóta igazából vidámabbnak tűnik, felszabadultabb, megint övé az egész lakás.

Amíg anyámékkal éltem kertes házban, ott is két macska volt, ők szabályosan utálták egymást, hatalmas vérre menő verekedések voltak közöttük, pedig 10+ évet éltek együtt. De az újabb lány egész életében terrorizálta a régebbi fiút, az kb bele is zakkant sajnos, hogy kapott egy ennyire undok, agresszív "társat".

A szintén két macskás ismerőseim is hasonlóról számolnak be. Hiába van több cica, egymásra sem bagóznak. Van olyan barátnőm, akinek testvér cicái voltak, az egyik sajnos eltűnt. Azt mondja, a másikat még így sem hatotta meg ez az esemény, sőt, élvezi, hogy egyeduralkodó.

Úgyhogy csak azt tudom mondani, mint az olyan kérdésekre, hogy szüljenek-e a meglévő gyerek mellé testvért. Ha akarsz még egyet (macskát, gyereket), akkor hajrá. De ne a már meglévőre hivatkozva vágj bele, mert neki tök mindegy igazából, lehet jól sül el a dolog, lehet jobb lenne neki egyikeként, lehet utálni fogják egymást. Visszatérve a macskákhoz, érdemes ellenkező neműt, és a meglévőnél fiatalabbat hozni, minél kisebb az új macska, annál nagyobb eséllyel fogadja el őt a régi.

2022. aug. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, figyelmetlenül olvastam, késő van. Szóval most nincs egy sem, és kapásból tesókat akarsz. Így azért jobban beválhat a dolog, bár azt továbbra is tartom, hogy testvéri kapcsolat ide vagy oda, a macskák nem kifejezetten társas lények, nem igazán igénylik a fajtársaik társaságát. De ha egyidős testvérek, akkor valószínűleg legalább utálni nem fogják egymást, az is fél siker.
2022. aug. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2022. aug. 4. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!