Mit csináltok a cicával, ha elutaztok pár napra?
Néhány éve valahonnan hozzánk került ez a cica. Rettentően félénk. Mióta velünk lakik, azóta 3 éve hagytuk itthon másfél napra. A szomszéd etette, de nem nagyon vett magához semmit.
Most pár hete elmentünk 4 napra, szintén a szomszédra hagytuk. De most majdnem 4 napig nem evett.
Magunkkal nem tudjuk vinni, mert retteg az autóban. Repülőn meg szerintem belehalna a sokkba. Cicapanziókat nem ismerem. De ha itthon, a szokott környezetben is ennyire depressziós, ott se lenne jobb helyen. Mit lehetne tenni, hogy ne legyen baj, ha itthon hagyjuk néhány napra?
Van automata etető, nézz szét pl a zooplus.hu-n. Ezzel akár 6 etetés is lenyomható. Innivalót többet beadsz neki, de arra is van automata, ha akarjátok.
Alomtálcába sok almot beszórsz, simán kibír 3 naoot takarítás nélkül.
Hosszabb időnél, valaki min 3 naponta nézzen rá. Kérdés mennyire van el egyedül, hova mehet be ha nem vagytok otthon (pl nálunk ilyenkor csak gardrób, konyha, előszoba és folyosó a tér, de az is van vagy 20 nm és ezekben nem tud megsérülni, van kint fekvőhelye, 2 is, és 3db olyan játéka, ami biztonságos, pl nagyobb labda) .
Én is úgy gondolom, hogy automata etető, plusz a szomszéd néhány napos látogatása elég. Ha úgyis félős, akkor nem is jó talán, ha naponta idegen megy be hozzá. Habár azon már lehetett volna dolgozni, hogy legyen egy fix ember, akit összeismertettek vele.
Nem halt bele eddig sem a 3 napos önkéntes éhezésbe, ha nem eszik, hát nem eszik. Ha elég éhes, akkor nyugodj meg enni fog.
Nekem volt olyan, hogy 3 hétre utaztam el, és egy családtag ideköltözött addig a kutyák mellé. Ők is lázadoztak az első napokban a kajával, aztán megunták.
Nálunk a félős macskának utánamegy az etetős rokon. Magától sose jönne enni, szóval vagy kiemeli a cicavárból és odarakja a tál elé (ilyenkor többnyire eszik pár falatot), vagy ha rossz napja van és nagyon menekül, akkor utánaviszi a tálat, és berakja az aktuális kuckóba, hogy egyen ott.
Félős macskánál általánosságban az utóbbi nem jó megoldás (jutalmazod azt, hogy kimenekül a helyzetből), de szükség törvényt bont, évi egy-két alkalomtól nem esik vissza szerencsére.
Száraz van előttük bőven, arra rájárhat egész nap, ha egyedül van és nem zavarja az etető, de nedvesnél muszáj vele ilyen "erőszakosnak" lenni, különben a másik macska enné meg előle mindig.
Kiteszek rengeteg sok szárazat és egy vödör vizet. Önként még nem halt éhen egyik állat sem szerintem.
Az más kérdés, hogy valóban traumatizálódik. Annak idején, mikor ketten voltak, 3 éjszaka sem kottyant meg nekik, sőt szerintem örültek.
Egy hétnél átvittem őket anyámhoz, de meglett a böjtje, az egyik a hazajövetelünk után hetekig az alom elé piszkított a szőnyegre.
Amióta egy macskánk van, 2 éj a max. És utána számíthatunk bosszúhadjáratra. Hazajövetel éjjelén tuti nem alszunk.
Van egy nagyon kedves fiatal állatbarát lány a szomszédban, őt szoktuk megkérni, hogy napi 2x menjen át 1-1 órára a cicákhoz, enni adni, vizet cserélni, almot takarítani, játszani picit velük.
Neki is vannak cicái meg kutyája és voltak hörcsögei is, van tapasztalata, meg látjuk mindig, hogy milyen nagyon szereti az állatokat, milyen jól bánik velük, mennyire odafigyel rájuk, szóval nem volt kérdés, hogy teljesen nyugodt szívvel rá merjük bízni, először csak 4 napra mentünk, utána 6 napra, most meg 10 napra, egyszer sem volt semmi gond, csinált fotókat, betartotta az időpontokat, mindent úgy csinált, ahogy kértük.
Nagyon hálásak vagyunk neki, hatalmas segítség és csupán jószívűségből csinálta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!