Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor békülnek meg a macskáim...

Mikor békülnek meg a macskáim az új cicával?

Figyelt kérdés
Van két három éves ivartalanított, nőstény cicám. Ők ketten úgy ahogy elvannak, bár ők sem azok a kimondott nagy barátok. Elvannak, távol fekszenek egymástól, de például hiába van mindegyiknek külön alom, ugyanúgy használják a másikét is, isznak egymás vizéből, egymás tanyerjabol is akár, néhány megkergetésen kívül és pofozáson kívül tudnak egymás mellett kulturáltan élni. Most viszont jó pár hónapja ide szegődött hozzánk egy idegen cica. Innen jött a közeli házból, meglátott a kapu előtt, ide szaladt, nagyon éhes volt, sovány, tele bolhával..stb. nem igazán törődtek vele, azt se tudom minek vitték oda. Így aztán csináltam neki egy helyet a kazánházban, hogy ne kelljen kint télen megfagynia, etettem rendszeresen… eleinte ilyen vendég státuszban, de időközben megszerettem, mert tényleg annyira kedves, aranyos, ragaszkodó, érdeklődő cica és szép is, hogy sajnáltam volna, ha nem marad itt. A szomszéd is elfogadta hogy nem tud mit tenni ha nem megy haza a cica, így itt maradt. Ő kb 8-10 hónapos közötti, nem rég lett ivartalanitva, ő is lány. Az én cicáimat már ismerte, mert kijárósak és ott is állandóan kergették, pofozták, szegény cica csak morgott és kuporgott félelmében a sarokban. Most ugye nemrég mikor ivartalanitva volt, bent tartottam, külön elszeparálva a saját cicáktól. Most 2 napja jött el az a pillanat, hogy eldöntöttem, össze engedem őket. Természetesen külön almot, külön fekhelyet kapott, külön tányért. De a macskáim utaljak… a kismacska konkrétan nem mer megmozdulni, ha látja az én egyik cicamat, mert azonnal agresszívan neki támad olyan szinten hogy a kismacska visít, elbújik, retteg. És hiába szólok rá minden egyes alkalommal ha bántja, nem érdekli… reggel is a kismacska szőre volt a földön … valószínűleg ismét nekiment ..a másik cicamnak se tetszik, ő elkezdett mindenhova jelölni a vizeletével… és magába van roskadva. Mit tudok tenni annak érdekében hogy ne legyen ez? Ez egyiküknek sem jó, de a kicsi is már a sajatom és nem akarok tőle megválni …

2022. márc. 7. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás. Nekem 2 nyuszi és egy cica mellett :D

Mindent meg lehet szokni, csak valami több idő

2022. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első napokban akkor ereszd őket össze, ha te is ott vagy, és tudod kezelni a helyzetet. Így is lesz fújás, pofozkodás, undokoskodás, de idővel megszokják egymást. Addig legyen az új cicának egy másik helyiség kijelölve, ahol ehet, ihat, aludhat, és tedd oda az almot is.
2022. márc. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nekem talán egy év is kellett. Kitartást, úgy is meg kell szoknia :)
2022. márc. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Feliway Friends, pont az ilyen összeszoktatós bulikra van. Párokogtató macskáknak. Ne a classicot vedd, hanem a friends-et és ne is a sprayt.
2022. márc. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Idő... A macskák elég hisztisek, nekem ősszel a kandúrom 1 hónapig nem tárgyalt velem, mert hoztam haza egy kismacskát :D aztán lassan elkezdte megtűrni, már nem fújt rá, nem morgott, de nem is bratyizott, és velem is újra szóbaállt. Most ott tartunk, hogy játszanak együtt, alszanak egy helyiségben, akár egy ágyon is, de szigorúan minimum fél méter távot tartva :D türelem, jutalmazd a régebbi cicákat az új társaságában, simizd őket sokat, hogy lássák, nem feldkeztél meg róluk, és megnyugszanak.
2022. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon gyilkos tekintettel néznek rá a régi cicáim. De a kicsi direkt provokálja őket, például az egyik cica kedvenc fekhelyét elfoglalta…köszönöm a válaszokat! Remelem idővel tényleg megbékélnek
2022. márc. 10. 00:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!