Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki repült már cicával,...

Aki repült már cicával, honnan hová? Milyen hosszú útra utazott, hogy viselte a cica?

Figyelt kérdés

2022. márc. 20. 09:39
 1/9 anonim válasza:
100%

Nem repültem cicával, ellenben sok évet dolgoztam a légiközlekedésben. Ha állatot visz maágval két lehetősége van:

- Amennyiben nyolc kilogrammnál kisebb az állat tömege, akkor PET (Pet in cabin) -ként egy kis hajlékony ketrecben felviheti magával az utastérbe;

- 8 kg-nál nehezebb állatott fix ketrecben AVI (Live Animal) -ként kell feladni.

Utóbbi szerintem nem jó sem a gazdinak, sem pedig az állatnak.

2022. márc. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem maine coon, akkor fel tudod vinni az utastérbe… Az jó.


A másik lehetőség, hogy “csomagtartóban” viszik ketrecben, pár éve egy husky így fulladt meg, mert valami bőrönd neki dőlt a légzőnyílásnak és nem ment be elég levegő neki.

2022. márc. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kis méretű-súlyú cica,- szóval elvileg felvihető gondolom valamelyik repülőkre- de ez a kérdésem, ezt kevés légitársaság engedi meg? A cicának mondjuk egy Budapest London az kibirható lehet?
2022. márc. 20. 11:01
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, de ha az utastérbe kerül és végigvernyogja az utat, akkor sok ellenséges tekintetre/beszólásra kell számítanod.
2022. márc. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tömegközlekedésen ami szabályos, például akár kisbaba, kisgyerek, cica szállítás- az utastársaknak el kell viselniük. Más kérdés egy részeg vagy egy beteg utas amiért okkal haragudhat. A kérdésem inkább a cica közérzetéről szólt. Az ellenséges tekinteteket, beszólásokat képes vagyok ignorálni.. Magyarországon az emberek kb mindenért igy viselkednek buszokon, boltokban egymással. Nem, még sosem volt eddig cicám, szóval nem állatokkal való közlekedésre értem, hanem az általános egymáshoz viszonyulásra.
2022. márc. 20. 11:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán kibírja az az utat. Mivel állatútlevél kell hozzá, meg chip, veszettség elleni oltás, így úgyis jársz majd állatorvosnál vele valószínűleg, ő ajánlhat valami nyugtatót az útra, hogy biztos ne stresszeljen annyira.

Általában a macskák amúgy elég jól bírják.

Én sosem vittem állatot repülőn, viszont én úgy hallottam (lehet, hogy nem így van), hogy egyrészt nem minden légitársaság vállal fedélzeti állatszállítást, másrészt nekem azt magyarázták, hogy az egyik Magyarországot is érintő légitársaság, aki vállal, elég szigorú megkötéseket hozott erre, pl. egyszerre csak maximum két utas utazhat állattal az egész gépen, és azok ugyanolyan fajúak kellenek, hogy legyenek. Nem tudom, ez igaz-e, mert én inkább nem vállaltam be a repülést velük, így nem mentem utána, de jobb közvetlen az adott légitársaságoktól informálódni.

2022. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A Kérdezőnek:


A British Airways, az EasyJet, a Ryanair és a Wizzair járatain nem lehet állatot szállítani az utastérben. A British Airways feladott áruként (AVI) megengedi élő állat szállítását, a másik három fapados viszont azt sem.

2022. márc. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hetes, szomorú hír. Sajnálom.
2022. márc. 20. 16:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Állatot Bp-ről csak prémium légitársaságok szállítanak, szóval nem lesz olcsó mulatság (nem feltétlen maga az állat a drága). Rengeteg szabály van, mindennek stimmelni kell, mert ha pl nem telt el az előírt idő a veszettség elleni oltás beadása óta, akkor nem utazhat (bár ez speciel lehet, hogy csak kutyákra vonatkozik, nem vagyok benne biztos). De pl Lufthansánál a fedélzetre csak puhafalú hordozóban viheted, szóval erre is figyelj, mert ha merev box, akkor sem engedik fel. A méret is fontos, a súly mellett, ami a hordozóval együtt értendő.


Egyébként a macskák átlagban jobban viselik a repülést, mint a kutyák, de ez persze egyénfüggő. Nem lehet kiengedni a gépen, a reptéren sem célszerű, mert ha elrohan, soha nem éred utol, szóval ha a tiéd irtózik a bezártságtól, akkor nem lesz neki egyszerű.

2022. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!