Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen két benti cicával élni?

Milyen két benti cicával élni?

Figyelt kérdés
Eddig egy volt, de sajnos eltávozott. Most azért szeretnék kettőt, mert így pár napra el tudok néha menni anélkül, hogy azon pörögnék, hogy unatkozik-e, magányos-e, és persze mert imádom őket. Testvérkék lennének, ha ez számít.

2022. aug. 2. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Egy cicával is jó élni, kettővel még jobb :-)
2022. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
én két cicával élek már lassan 2 éve, és őszintén mondom, hogy igazán élvezem, de azért vannak hátulütői is...a két macskám nem igazán kedvelik egymást(bár a te esetedben ez annyira nem számít, ha testvérek, akkor már nyilván össze szoktak+az én idősebb macskám eleve nem nagyon kedveli az újabb jövevényeket, szóval nem az a természetes hogy rögtön egymásnak esnek)és arra is fel kell készülni, hogy két macska sokkal több pénzt és sokkal több törődést ígényel..én azt mondom, hogy ha készen állsz erre, akkor mindenképp hozd el mindkét cicát :D
2022. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

2 alomtálca ajánlott és külön etető edények.

Mindig erősítsd bennük, hogy egyformán szereted őket és ők is szeressék egymást, hogy ne legyenek féltékenységi viták.

2022. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, úgy olvastam, milyen két centi cicával élni :D

Testvérem 3 benti cicussal él együtt, elég stresszes, néha kiakasztják tesómat, bár ezek a cicák nem testvérek.

2022. aug. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
24%
A macskák utálnak bezárva lenni, hiába fújják a tulajok, hogy így jó neki,úgy jó neki. Egy macska kint akar rohangálni, meg kedvére gyilkolászni.
2022. aug. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2022. aug. 2. 11:25
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyszerre vettünk magunkhoz két kan cicust, külön alomból. Néha nehéz, mert, ha az egyik végre lenyugszik és aludna a másik tuti felpörög és felkelti a társát. Van, hogy oda kell figyelni náluk az etetésnél, mivel, ha

számukra kedves falatokat kapnak, akkor képesek át enni a másik tányérjába, hogy több jusson. Ha véletlenül az egyikkel gond van, a másik is depresszióba esik (legalább is nálunk)-> Egyszer az egyik cicának combnyaktörése lett, attól, hogy visszaesett a párkányról, műteni kellett és 2 napig nem volt velünk, a másik még enni sem volt hajlandó.


Nekünk 1 nagy méretű fedeles alom tálca van, nem jelent problémát, mivel a kezdetektől egybe vannak szokva.


Amúgy nagyon jól elvannak együtt. Szeretik egymást, bár lévén, hogy 2 (ivartalanított) kan macska, vannak nagy bunyók is. Nem akarnak kimenni, nem szöknek, mert jól elvannak együtt odabent.


Mindenképp azt ajánlom, hogy főleg, ha nem akarod kiengedni (vagy nem lesz rá lehetőséged) 2 cica legyen, ha megteheted pláne.

2022. aug. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
72%
kedves 5-ös válaszoló...egyszer vittük ki a macskánkat a kertbe, rögötn vissza rohant. minden macska más, nem mindegyik akar kint rohangálni
2022. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megtenni megtehetem. Úgy gondolom, sokkal jobb helyen van szertő gazdiknál, mint menhelyen. Értem, hogy vadászok, de szeretettel és gondoskodással igyekszünk kárpótolni őket.
2022. aug. 2. 11:49
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Októberben fogadtunk be két 8 hetes kiscicát. Kistesók, egy fiú, egy lány. Olyan, mintha ikrek lennének. (kinézetre, viselkedésre)


Nagyon jó, hogy ketten vannak. Sokat szeretgetik egymást, játszanak. A legjobb döntés volt.


Mindig egyformán szeretgetjük őket. Ugyanakkor esznek, mindenből mindig ugyanannyit kapnak. Nincs kivételezés, pont azért, hogy nehogy ez közöttük problémát okozzon.


Szerintem a legjobb dolog, ha két egyidős, testvérkéket fogad be az ember. Egy cica is jó, de kettő még jobb. :)

2022. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!