Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha kertes házban laknátok...

Ha kertes házban laknátok ahol sok az egér, patkány, cickány akkor tartanátok kint 4 macskát?

Figyelt kérdés

#macska #megfogás #Sok egér
2020. nov. 10. 08:55
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
80%

Nyilvánvalóan mikor ekkora méretű telekről van szó, akkor nem építesz végig macskabiztos kerítést. Persze megteheted, de egyszerűbb, ha elkerítesz egy kisebb részt, ahová a cicák kijárhatnak játszani. Rengeteg megoldás létezik, csak kell némi tájékozódási kedv és kreativitás.


[link]


A lakásban szabadon rohangál a 3 vadászgörény, de a macskák ki vannak zárva télen-nyáron? Igazán kedves dolog...

2020. nov. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
40%
Tanyán nincsenek mérgezett rágcsálók, vagy pedig tanyán nincsenek védett kistestű állatok? Vagy miért releváns, hogy tanya vagy sem?
2020. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
45%

Ez parttalan vita! Majd amint lesz allatrendorseg jol megbirsagoljak az ilyen idiota, felelotlen allattartokat! Buta falusi az osszes, multszadban ragadt! Es meg nem is titkolja.🤣😅


Vadaszgoreny a lakasban, de a macska kint mert haszonallat...hahaha ulj le 1es! Az ilyeneket el is tiltanam az allattartastol!


A macska pedig vitan felul all, hogy obligat ragadozo. Ergo nem gagyi konzervvel etetjuk.

Ennyi.

2020. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
28%

Nem vagyok falusi.

Csak oda költöztem.

Szeretem ezeket az álszent "állatvédőket".

Nyilván ti nem esztek disznó, csirke, marhahúst.

És azokat is lakásban tartanátok.

A macska ragadozó. Az egerek, patkányok irtására vannak.

2020. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
70%
Elárulnád, hogy mi köze van az étkezési szokásoknak a felelős állattartáshoz? Illetve, hogy szerinted a kertben szakszerűen tartott baromfi, sertés és marha milyen veszélyeknek van kitéve, illetve milyen veszélyt jelentenek ők maguk a környezetükre?
2020. nov. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
78%
Illetve miből következtetsz arra, hogy attól, mert a HÁZIASÍTOTT macska, papíron ragadozó állat, csak és kizárólag a patkány- és egyéb kártevőirtás lehet a létének egyetlen mozgatórugója?
2020. nov. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
70%

#34


"Nyilván ti nem esztek disznó, csirke, marhahúst."

Én pl. nem. De ennek amúgy sincs köze a felelőtlen kisállattartáshoz.


"És azokat is lakásban tartanátok."

Nem, egy neki megfelelő, lekerített területen, ahonnan nem tud kimenni, és hozzá se megy be olyan állat ami veszélyt jelentene rá. Evidens.


"A macska ragadozó. Az egerek, patkányok irtására vannak."

Ragadozó, igen. Erre még nem "arra van", hogy az ember által túltenyésztve, nagy mennyiségben létezzen és irtson egyébként is ritka állatfajokat, vagy pedig az ember által megmérgezett rágcsálókat egye és ebbe belepusztuljon.

2020. nov. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:

Nem eszik meg az egereket csak elfogja. Mellesleg ezek a " mérgek " lószart sem érnek a macskákra nem veszélyesek.


Szomszédnál voltam. Egybe lenyelte a macska a tasakos mérget mikor leesett a földre, semmi baja... Ennyi.


Ember által túltenyésztve... Ahha ühhüm... Nem tenyésztem én személyesen és nem adom el jó pénzért, nem dobom ki az utcára... Na ennyi.


Tudod ha 50 km-en belül 1 orvos van akinek sose volt ideje akkor hát becsúszott a cicának ez van. Attól még szeretve vannak -20 fokban nincsenek kint nyugi :)


Kérdésre ha nem tudsz érdemben válaszolni akkor lehet tovább görgetni.


Felelős állattartónak mondod magad, mert nem eszel húst? Azta...

2020. nov. 10. 12:48
 39/57 anonim ***** válasza:
84%

#38

Te mit olvastál? :D


"Nem eszik meg az egereket csak elfogja"

A tiéd lehet, hogy párszor csak megfogja. Ettől még a macskák legnagyobb része megeszi.


"Ember által túltenyésztve... Ahha ühhüm... Nem tenyésztem én személyesen és nem adom el jó pénzért, nem dobom ki az utcára... Na ennyi."

Értem, de ez nem változtat azon, hogy a házimacska mint faj, túl van szaporodva az ember miatt.


"Kérdésre ha nem tudsz érdemben válaszolni akkor lehet tovább görgetni."

Válaszoltam korábban (#22), csak közben más válaszolókkal is diskuráltunk.


"Felelős állattartónak mondod magad, mert nem eszel húst? Azta..."

Ilyet hol írtam? :D

2020. nov. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
78%

Pont azt írtam, hogy annak hogy valaki eszik-e húst, annak NINCS KÖZE a felelős/felelőtlen kisállattartáshoz.

Ebből hogy a fenébe jött le az, hogy ezért tartanám magam felelősnek, mikor épp az a véleményem hogy a kettő között nincs összefüggés? Nem értelek. :D

2020. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!