Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj, hogy hazudtam a szomszédnak?

Baj, hogy hazudtam a szomszédnak?

Figyelt kérdés
A szomszéd macskája nagyon sokat átjár hozzánk. Néha etetjük is. Egyre többet van nálunk, a kertben alszik stb. Időnként a szomszéd átjött megkérdezni, hogy nem-e nálunk van. Akkor mondtuk, hogy igen, és kivittük neki. Ma reggel is átjött a macska, nem sokkal utána a szomszéd is, de azt hazudtam, hogy nincs itt. Később hallottam, hogy hívogatja, cicceg neki, de a macskát nem is érdekelte, nem foglalkozott vele. Még most is a kertünkben van.
2020. szept. 1. 14:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
67%

13as tipikus elmaradott, falusi.:D

Persze hogy nyávogott a macskája a kennelben, mert az nem kifutó. Kennel ideiglenes elzárásra alakalmas kutyák esetében. A mérete, kialakítása nem azonos a kifutóéval. Huhha 100ezeret költött rá, az nekem egy hétvégi bevásárlásom...lófütty!XD

Elkell keserítselek, nem panelben lakom hanem kertes házban, és az első dolgom volt anno a kerítés és a kifutó megépítése, ugyanis 15-20évre szóló biztonságot ad!

Nem mindenki alkalmas állattartásra, azért mert a szomszédnak van, neked 13as, nem kötelező...lehet, hogy szereted az állatod, de felelősségteljes állattartó nem vagy. Még az sem mentség hogy tiéd a faluban a legutolsó erdő meletti ház és a madár se jár arra, mert a vadálaytoktól a más kóbor állatig minden veszélyt jelenthet, ahogy gyermekeinkre is vigyázunk, az állatokra még jobban kell, mert ők nem tudnak kiabálni a kert végéből, hogy "apa/anya elestem".


A btk. idevonatkozó paragrafusát pedig könnyűszerrel kikeresheted a googleba, remélem menni fog!

2020. szept. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
47%
Te hivatkozol BTK-ra, keresgéld ki te, mert így teljesen hiteltelen. Mivel nem irtad meg melyik paragrafus, abból az jött le, hogy nincs is ilyen! Azt meg minek keresgélném, ami nem létezik?
2020. szept. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
50%

22.

1998. évi XXVIII. törvény 5.§

2020. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

23

Ez NEM az eddig háromszor is írt BTK!

2020. szept. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%
24, attól még törvényi szabályozás.
2020. szept. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
34%
De ebben se látom, hogy a telken belül tartás kötelező! A szökés megakadájozása nem ugyanazt jelenti. Akkor illegális lenne a postagalamb tartás is. Ez jog, itt minden szónak jelentősége van, nem lehet szabadon átértelmezni!
2020. szept. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
61%

Kedves 26-os, nem tudom hogy akadályoztad meg a bármerre elmászkáló macska szökését.

Az, hogy nem vagy képes értelmezni azt, ami beleakad a megszokásodba, az sajnálatos.

A postagalamb szökése meg van-e akadályozva témát szívesen megvitathatjuk egy madaras topic alatt. De addig annyi a köze egymáshoz, mint a krokodilnak, és a trabantnak.

2020. szept. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
57%

Nem kadt bele semmi a szokásomba, mivel nincs se macskám, se más állatom, csak utálom amikor úgy fenyegetőznek törvénnyel, hogy fogalmuk nincs a jogról.

Ok, feladtam. Nem értek ennyit se.

2020. szept. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
75%
Ha már akkor tudtátok, hogy a szomszédé, amikor először átment, akkor nem kellett volna megetetni. Van gazdája, aki szereti, és aggódik érte, de a kajával átszoktattátok magatokhoz.
2020. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!