Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Már lovagoltam, de most már...

Már lovagoltam, de most már saját lovat szeretnék. Otthon szeretném tartani. Pontosan hogy lehet? És Frízt vagy Arabot vegyünk?

Figyelt kérdés

Egyik bnőmnek van lova, és az ő lován lovagoltam, már futószár nélkül is tudok menni, most már saját lovat szeretnék.


Apuval már megbeszéltem, és bele egyezet, de azt mondta, nem akar minden hónapban fizetni bértatást lovardának, úgyh inkább ithon tartanám. Van hátul elég sok helyünk, oda csinálnánk neki karámot, meg valami kis boxot is. :D


Am egy Fríz vagy egy Arab telivér lovat szeretnék, apu azt mondta, választhatok én, és én ezek közül akarok egyet, mert ezek tetszenek a legjobban. :D Ti melyiket ajánlanátok?

Ja, és csődört vagy inkább kancát vegyek? :)


Am mi kell ahhoz, hogy otthon lehessen tartani egy lovat? Mert apuék megveszi nekem, de utána nekem kell ellátni, meg gondozni. Legelője lesz. Akkor nem kell neki külön kaja, ugye? Kint tud enni sok füvet, meg persze kap majd néha szénát is, meg majd télen, ha nem lesz kint fű a legelőn. ;)


Szóval szerintetek elsőnek kancát vagy csődört válasszak? :$ És a Fríz ló jobb, vagy az Arab telivér? És akkor leírnátok részletesen, hogy itthoni tartáshoz mi kell egy lónak pontosan? Mármint a karámon, a boxon meg a legelőn kívül, mert az lesz neki. :)



2012. máj. 15. 19:59
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

Ez egy elégé elhamarkodott döntés.

A saját ló ötlet szerintem még várhat kicsit...

Szerintem inkább járj egy oktatóhóz , menj lovastáborba , segits a barátnődnk a lovánál...stb.

Aztán 1-2 év folyamatos lovazás után , meglessz az a saját ló! Viszont akkor sem kéne egyből frízt meg arab telívért venni! Vegyél mondjuk egy haflingit , vagy egy lovaglóponit. Aztán ha felnősz és még mindig lovagolsz akkor lehet szó frízről és arab telivwéről

2017. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Figyi, én 8 éve lovagolok de tanyán és még csak most kezdem tanulni az idomító feladatokat normális lovardában, ahhoz képest, hogy mások kb. 2-3 év alatt képesek mind ezt elajátítani és az a baj ezzel amit most leírtam, hogy én még attól nem tudok se ganézni(trágyázni)se ilyemit! Szóval szerintem várj a lóval még pár évet és járj minél több helyre! :)
2018. márc. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

előző vagyok


ilyesmit

2018. márc. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim válasza:

Ne frízt, ne arabot, inkább valami nyugodt lovat pl. Egy haflingit, hucult, sodrottat, sportpónit... nem értesz hozzá, lovagolni sem tudsz eléggé, a lovat nem a kantárral irányítjuk hanem testünkkel, mivan ha nem bírsz vele? Megunod? Inkább tanulj sokat lovardákban és akkor maaaaaaaajd lehet lovad. Mivan ha bakol "..." és leesel es elmegy akkor mi van? Fütyülsz neki aztán visszajön mint egy kutya? Vagy mint egy filmben? Elmondom... NEM

Vehetsz magadnak lovat de mit csinálsz ha nyaralni???

2018. máj. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim válasza:
Mar elnézést az előző bunkó kommentelőktől de nektek semmi közötök ahhoz hogy ő (a kérdező) mit vesz vagy mit tart otthon tanácsokat kért és nem pedig bunkó beszólásokat. Szerintem Arab telivért ha sportolni akarsz, ha Frízt választasz akkor ő egy kicsit nagy testűbb azt hiszem ő hidegvérű bár ez most így nem jut eszembe. Venni kell neki zabot meg ilyeneket és a fű nem elég. Mindenképpen legyen neki kis istálló és abban egy box mert télen fazni fog, meg estére is be kell vinni. Kancát válassz mert lehet hogy a mén akit választasz az vad lesz. Nem igazan tudok mást mondani sok sikert a paci karámhoz.
2018. jún. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
0%
Koszonom mindenkinek.Azota már 6 lovunk van illetve volt.Es minden rendben velük és sajatok,saját helyen.
2018. jún. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!