Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Már lovagoltam, de most már...

Már lovagoltam, de most már saját lovat szeretnék. Otthon szeretném tartani. Pontosan hogy lehet? És Frízt vagy Arabot vegyünk?

Figyelt kérdés

Egyik bnőmnek van lova, és az ő lován lovagoltam, már futószár nélkül is tudok menni, most már saját lovat szeretnék.


Apuval már megbeszéltem, és bele egyezet, de azt mondta, nem akar minden hónapban fizetni bértatást lovardának, úgyh inkább ithon tartanám. Van hátul elég sok helyünk, oda csinálnánk neki karámot, meg valami kis boxot is. :D


Am egy Fríz vagy egy Arab telivér lovat szeretnék, apu azt mondta, választhatok én, és én ezek közül akarok egyet, mert ezek tetszenek a legjobban. :D Ti melyiket ajánlanátok?

Ja, és csődört vagy inkább kancát vegyek? :)


Am mi kell ahhoz, hogy otthon lehessen tartani egy lovat? Mert apuék megveszi nekem, de utána nekem kell ellátni, meg gondozni. Legelője lesz. Akkor nem kell neki külön kaja, ugye? Kint tud enni sok füvet, meg persze kap majd néha szénát is, meg majd télen, ha nem lesz kint fű a legelőn. ;)


Szóval szerintetek elsőnek kancát vagy csődört válasszak? :$ És a Fríz ló jobb, vagy az Arab telivér? És akkor leírnátok részletesen, hogy itthoni tartáshoz mi kell egy lónak pontosan? Mármint a karámon, a boxon meg a legelőn kívül, mert az lesz neki. :)



2012. máj. 15. 19:59
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
hát ez beszarás....:oo 7 éve lovagolok,én is lovardában tanultam bele a dologba. itt nem elég,ha elméletbe tudod,mit kell csinálni! tudom,hogy nem akarsz ugratni,csak példának mondom. Nekem is elmagyarázták először,hogy hogy kell és még utána egy év múlva tanultam meg bizonyos dolgokat gyakorlatba is alkalmazni!fél éve...ez olyan,mint hogy én elkezdtem 8 évesen lovagolni és 8 és fél évesenlenne egy lovam! Elárulom,15 vagyok és bár időbe ki tudnám hozni,de nem egy olcsó mulatság!!! ha beteg lesz,van felesleges 300.000 ft-od kifizetni a műtétet/állatorvost? FELHÁBORÍTÓ!!
2014. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
46%
bocsi, de én itt a válaszaidat olvasgatva (kérdezőét) mér sírtam. dem ég én sem tudom hogy a nevetéstől vagy a fájdalomtól. bocsánat. :DDD
2014. jún. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

Komolyan úgy birom az ilyeneket...

"már futószár nélkül is tudok menni"...És így akarsz te lovat??!! Tudod hogy a lovak társas lények, és legalább egy kecskét még kell venni neki??! És Fríz, vagy arab...??? Egyik sem. Főleg egy ilyennek, még neked végképp nem...Komolyan így akarsz te lovat?? :o Félelmetes. "kap néha szénát is".. És igen kell neki külön kaja. Most röhögjek vagy sírjak rajtad..?!

2014. okt. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
Eszméletlen hogy egyesek mit gondolnak... Olyan felháborító tudsz lenni. Remélem tudod, hogy a fél világ hülyének néz téged. Am hány éves vagy? 8? 9?
2014. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

"Ha rúg vagy harap, akk meg rá kell neki kicsit koppintani az orrára és mondani, hogy "Nem!" "


Hát én elröhögöm magam. :)

Én már majdnem 3 éve lovagolok rendszeresen, mégis rengeteget kéne tanulnom ahhoz, hogy lovam legyen....;) tudom hogy 2012-es a kérdés de jó érzés hozzászólni xD

2014. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Na kaptál lovat?
2015. júl. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
NEM állsz készen egy lóhoz.
2015. dec. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
Van lovad?
2015. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim válasza:
100%
Ja igen persze. Nem lehetsz egy értelmes ember. Nézd. A lótartás nem egyenlő egy aranyhal, kutya,macskatartással. Egy ló több felelősségbe, időbe, pénzbe, SZAKTUDÁSBA kerül mint te,hogy azt gondolod.Te akarsz úgy lovat tartani,hogy még csak most jöttél el a futószártól??? Ez komoly? NE haragudj,de a válaszaid miközben olvastam azt hittem,hogy ha nem veszek be egy XANAX-ot akkor biztos a kórházba kötök ki. Na szóval. Elárulnád nekem,hogy hogy akarsz majd lovat tartani ha egyetemista leszel? Naponta akarsz majd hazajárni hozzá?!! A rengeteg tanulás mellet lesz neked még kedved,időd vele foglalkozni? Ki fogsz járni a lóhoz akkor is ha influenzával küszködsz, vihar van, fáj a fejed,lábad stb...??? Ki fogsz menni hozzá, és foglalkozol majd vele? Nézd a lótartás nem úgy működik, hogy "hát én most nem értek hozzá, de simán el tudom majd tartani!" Mint mondtam,komolyabb szaktudást igényel. Ami neked most nyilván nincs. Legalább járnál inkább folyamatosan lovagolni, hogy ismerkedj vele. Hidd el többet ér attól sokkal, hogy most kapsz egy frízt és rajta akarod majd kipróbálni a hülyeségeidet. Mert abból biztos nyaktörés lesz. Fogalmad sincs róla,hogy hogyan kell egy lovat nevelni, tartani,etetni, tréningezni és a többi.. Hidd el,senkinek se úgy lett lova,hogy egyszer ül fel a lóra oszt ennyi. Ne hidd azt,hogy csak úgy tudni fogod ezeket. Meg kell tanulnod. És lovardából, nem a barátnőtől!!! Elvárod,hogy éveken át foglalkozzon a lovaddal?? Mert ezeket nem hetek alatt fogod megtanulni. Eleve évek még egyáltalán lovagolni tanulsz meg normálisan.. És ha lesz majd egy rossz szokása? "Leszoktatom". De hogyan? Amikor még semmit se tudsz? hogy akarod leszoktatni,mondd el nekem kérlek szépen! Ez még mindig nem egy kutya,ha rosszul csinál valamit ráütsz az orrára és tanult belőle. Mert ha ezt csinálod egy frízzel vagy egy arabbal akkor 100, hogy felrúg. Ez a nevelés amit tapasztalt lovasok, szakemberek tudnak csak és nem te.Semmit az ég világon nem tudsz az egészről. És így akarsz saját lovat. Ráadásul nem is akár milyet. Frízt meg Arabot....huhhúú adna is neked...És ha a szüleid ebbe komolyan belegyeznek, elég felelőtlenek már ne haragudj. Vennének neked egy több milkás lovat, úgy hogy még közöd nincs semmihez. Én azt mondom,hogy járj inkább még egy jó ideig lovardába, tanulj ott jó sokat és ha már tényleg értsz hozzá, akkor vágj bele. És lehet jönni azzal,hogy oltogatlak. Nyugodtan. Hisz szerintem azért írtál kérdést,hogy válaszoljanak rá. Mert végülis segíteni jöttünk azzal,hogy megmondjuk,hogy te ehhez még nagyon is felkészületlen vagy. Ha ennek ellenére meg belevágsz, akkor sok sikert. Majd el lesz az rontva úgyis, és majd tényleg a saját károdon tanulsz majd, de fájdalmasan...
2016. febr. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 Friesian válasza:
Na szóval. :D Bocsi, hogy ilyen későn reagálok, de ez fontos. Ne vedd sértésnek amit most írok. Nem állsz (álltál, nem tudom, hogy van-e azóta lovad, ha igen bocsi) készen egy lóra. A lóhoz nem elég tudni az alap 3 jármódot kábéra, teljesen kell tudni. Mellesleg, oké, hogy "apuci megveszi", de nem tudsz kezelni egy lovat. Amikor először olvastam, akkor így az jöt le, hogy "Ez csak egy vicc lehet, hol van a kandikamera?!" Lovagolj sokat, és ha biztos vagy magadban BESZÉLJETEK RÓLA. Már bocs, de apud is eléggé felelőtlen, hogy megkeserítené egy ló életét mert a lánya valamit akar. Apud jó fej, meg minden, de nem oké, hogy egy állat életével viccelődne. Komolyan minden nap a saját kezed munkájára, és egy állatéra, akivel nem is tudsz "kommunikálni" bíznád az életed?? Gyakorolj sokat, és utána. Nem bántás, de még hosszú út áll előtted. :) Attól félek csak, ha kapnál egy lovat te is az lennél, "Hú de jó, hogy van egy lovam!" 2 hét múlva... "Kit izgat?" Viszont ha nem elnézést kérek. Lehet, hogy ez a kérdés abszolút nem aktuális, de muszáj volt leírnom ezt. Ha van lovad kérlek írd meg nekünk. Ha nem abban a pillanatban kaptál lovat amikor ezt leírtad, akkor örülj neki. EZ MIND NEM BÁNTÁS VOLT!!! Építő kritika. :) :) Viszont ha még akarsz lovat, és tapasztaltabb vagy, ne Frízzel meg Arabbal kezdj! Elhiszem, hogy nagyon szépek, nekem is a KEDVENCEIM, de egy "kezdőnek" macerás. Válassz keveréket vagy valamii volt iskolalovat. :) Remélem segítettem. :)
2016. márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!