Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Már lovagoltam, de most már...

Már lovagoltam, de most már saját lovat szeretnék. Otthon szeretném tartani. Pontosan hogy lehet? És Frízt vagy Arabot vegyünk?

Figyelt kérdés

Egyik bnőmnek van lova, és az ő lován lovagoltam, már futószár nélkül is tudok menni, most már saját lovat szeretnék.


Apuval már megbeszéltem, és bele egyezet, de azt mondta, nem akar minden hónapban fizetni bértatást lovardának, úgyh inkább ithon tartanám. Van hátul elég sok helyünk, oda csinálnánk neki karámot, meg valami kis boxot is. :D


Am egy Fríz vagy egy Arab telivér lovat szeretnék, apu azt mondta, választhatok én, és én ezek közül akarok egyet, mert ezek tetszenek a legjobban. :D Ti melyiket ajánlanátok?

Ja, és csődört vagy inkább kancát vegyek? :)


Am mi kell ahhoz, hogy otthon lehessen tartani egy lovat? Mert apuék megveszi nekem, de utána nekem kell ellátni, meg gondozni. Legelője lesz. Akkor nem kell neki külön kaja, ugye? Kint tud enni sok füvet, meg persze kap majd néha szénát is, meg majd télen, ha nem lesz kint fű a legelőn. ;)


Szóval szerintetek elsőnek kancát vagy csődört válasszak? :$ És a Fríz ló jobb, vagy az Arab telivér? És akkor leírnátok részletesen, hogy itthoni tartáshoz mi kell egy lónak pontosan? Mármint a karámon, a boxon meg a legelőn kívül, mert az lesz neki. :)



2012. máj. 15. 19:59
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
69%

Kanca!! A csődőr sokkal vadabb és erősebb.

Én az Arabra szavaznék, de ezt most nem fejtem ki bővebben, a te dolgod dönteni.

Apa most vett lovat(gyerek kori álma volt)

Van neki egy nagy istállója, ami 1 egyszemélyes box. Oldalt levan választva egy 1 méter széles csík, ahonnan belehet hozzá menni oldalról, megnézni stb. Ajánlanék egy kis jártatókocsit is, ha nem csak lovagolni akarsz.

A karámban lévő fű édes kevés. Anélkül is hatalmas bálákat kell venni, 2-3 hónaponta legalább 2t. Ha viszont nincs kinnt akkor 6-7et. Télen szintúgy.

2012. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
88%

Az első reakcióm az volt, hogy: LOL. :-D

Na de komolyan! Nem rosszból mondom, de még nem állsz készen egy saját lóhoz. Arab telivér vagy fríz...kanca vagy csődör.. ezek a kérdések egyből felvázolják, hogy itt bizony nagyon nagy problémák lesznek, ha te most ezzel a tudással és hozzáállással veszel magadnak lovat.

2012. máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
83%
Na arra is kiváncsi vagyok, hogy faterod mikor vesz neked csak úgy 1-2 millióért egy frízt, mivelhogy annyiba kerül. De aab te sincs ám 600 alatt normális.
2012. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
97%
Járj el minél több helyre lovagolni. Tanulj sokat és segíts a lovak körül. 5-10 év után már magadtól is tudni fogod mit kell csinálni és, hogy milyen lovat akarsz. Akkor tudni fogod, hogy milyen ló a reális amivel bírni fogsz. Mi lesz ha pl bekólikázik vagy lesz valamilyen baja. Tudni fogod mit kell csinálni? Vannak dolgok amiket csak apró jelekből lehet észrevenni időben és az állatorvos sem biztos, hogy azonnal ki tud jönni, addig is kezdeni kell a lóval valamit. Várj még egy darabig azzal a lóval, főleg ha otthon tartjátok. Ha mégis lovardába viszitek bértartásba ott legalább segítenek.
2012. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
98%
A betegségek az csak az egyik része a dolognak.. Mi van akkor, ha felvesz valamilyen rossz szokást? Mit csinálsz, ha bakkol, ha elvisz, ha ijedezik, ha rúg vagy harap? Gondolod egy csődör nem fog lecsapni, ha meglát egy kancát, vagy nem visz el oda, hogy csak na? Mit kell a lónak enni adni? Hogyan irányítod a lovat? Mennyit kell mozgatnod a lovat? Mit csinálsz akkor, ha pár napig nem volt lovagolva csak a boxban állt? Mit csinálsz egy túlprögött lóval vagy egy pihent lóval? Ha ezekre válaszolsz, akkor azt mondom neked, hogy egy lovat vegyél, és ne fajtát. Nem azért mondom, hogy neked ne legyen fírzed vagy arabod, mert mindkét lóval dolgoztam, de te pont kiválasztottad azt a két lófajtát, amik elég macerásak egy kezdőnek. A frízek érzékenyek, a bokaszőrszetük és sörényüket ápolni egy agyrém, az arabok meg egy soha el nem fáradó fajták. Vannak kivételek persze, de általánosságban egy arab nagyon tüzes l, és nem fogja neked tolerálni, hogy te nem vagy profi lovas, vagy te most csak sétálni akarsz egyet, és nem átszáguldozni a réteket, erdőket.
2012. máj. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de nagyon szeretnék egy saját lovat. De akkor nem Frízt vagy Arabot választok, ha ők ilyen macerásak. Nekem kell majd elátnom, azt is tom, h még tanulnom kell hozzá, de sztem menne nekem. Meg tudom csinálni! Nem lehet olyan nehéz. :D Meg hát most mi olyan bonyolult abban, h elé teszek szénát meg kiviszem a legelőre és ott eszik füvet? Meg viszek neki vizet is, biztosan nem lenne semmi baja. És kihívjuk az álatorvost persze, h valami baja lenne. Az én lovam lesz, észre fogom venni, ha beteg lesz, és akkor szólok az orvosnak. :)

Ja, és bnőm is megígérte nekem, h majd segít az elején, amíg beletanulok kicsit. :)

Meg am ő is azt mondta, h szte az Arabok túl menősek, de olyan szépek, és annyira tetszenek nekem. *.*

Viszont akkor inkább valami nyugis pacit választok majd. Am a Pinto lóhoz mit szóltok? Még az is tetszik. :)

Bnőm szerint is szép, csak drága. De am nem vagyunk annyira rosszmódúak, sztem meg tudnánk venni. :)

Ja, és ha szeretnék járni majd edzésekre a lovammal, lehet olyat, h hívunk házhoz edzőt? Mert ugye a lovam ithon lakna nálunk. :D

2012. máj. 16. 09:43
 7/46 A kérdező kommentje:

Am a kérdésekre is válaszolok.

Mi van akkor, ha felvesz valamilyen rossz szokást?

Hát, akkor leszoktatjuk róla.

Mit csinálsz, ha bakkol, ha elvisz, ha ijedezik, ha rúg vagy harap?

Hát, ha bakol, akkor fogni kell a sörényét, vagy a nyerget, s kiülni neki, amíg abbahagyja, meg rá kell szólni. Meg visszafogni a kantárral. Ha rúg vagy harap, akk meg rá kell neki kicsit koppintani az orrára és mondani, hogy "Nem!"

Mit kell a lónak enni adni?

Hát füvet, meg szénát. Meg répát szoktak még. Jutalomnak kockacukrot. De azt keveset. Ja, meg zabot is, de azt is csak este.

Hogyan irányítod a lovat?

A kantárral.

Mennyit kell mozgatnod a lovat?

Hát, amennyi kell neki. Ez lófüggő. 1-2 óra elég, ha lusta. 2-3, ha meg nem olyan lusta.

Mit csinálsz akkor, ha pár napig nem volt lovagolva csak a boxban állt?

Mindig lesz lovagolva, és ha nem tudok lovagolni, akkor sem fog a boxban álni. Kiviszük minden nap a legelőre, ott meg tud mozogni.

Mit csinálsz egy túlprögött lóval vagy egy pihent lóval?

Mit értessz túlpörgött lovon? Hát, azt le kell nyugtatni. Vagy kifárasztani. Pihent lóval meg semmit, ha egyszer ki van pihenve, az a jó neki, mert úgy ő is jobban dolgozik majd, amikor lovaglok vele. :)

2012. máj. 16. 09:51
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hívni edzőket házhoz. De van olyan is felénk, hogy bérelhetsz lovat. Teljesen olyan mint ha a tiéd lenne. Azt veszel neki amit akarsz, csak te lovagolsz rajta. Persze az edző odafigyel mindenre, de pont ez a jó mert megtanulod, hogy mit hogyan kell meg segít. Ahova én járok olyan mintha bértartásba adnád a saját lovadat. Ellátják mindennel, igazából csak ki kell menni és lovagolni, de egy rendes gazda azért nem csak ezt csinálja :D Lóbérléssel legalább nincs olyan, hogy megveszed és 2 hét után rájössz, hogy mégse ő az igazi. Vagy most azt mondod, hogy csak hobbira kell, egy év után meg azt, hogy ugratni akarok vele. Nem mindegy. Bérelhetsz másikat ha az előző nem jött be. Kicsit fura dolog tudom, hogy ez a ló nem jó lecseréljük, de még mindig jobb, mintha 15 éven keresztül szenvednétek egymással. Ha olyan helyen bérelsz, lehet meg is veheted később azt a lovat.
2012. máj. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 x) ***** válasza:
100%

Na figyelj.. én 10 év lovas tapasztalattal a hátam mögött is találkoztam már olyan lóval amit a gazdája gondatlansága miatt már nem lehetett leszoktatni a rossz szokásairól. Tudod egyáltalán mi lesz azokkal a lovakkal? Végig akarod nézni ahogy 2 év múlva a lovadat felpakolják egy utánfutóra és elviszik a vágóhídra? Nem, nem akarod.

És ha majd egyetemre mész? Akkor mi lesz a lovaddal? Vagy ha 2-3 év múlva rájössz hogy mégsem a lovaglásnak akarod szentelni az életedet akkor mi lesz? Merthogy az a ló még 10-15 évig veled lesz.

A másik: "Hogyan irányítod a lovat? A kantárral."

NEM!!!! a lovat az egész testeddel irányítod.

"Mi van akkor, ha felvesz valamilyen rossz szokást?

Hát, akkor leszoktatjuk róla."

nyilván... NEM! nem tudod majd ha a fejedre nő mert édes kiscicaként bánsz vele.

"Mennyit kell mozgatnod a lovat?

Hát, amennyi kell neki. Ez lófüggő. 1-2 óra elég, ha lusta. 2-3, ha meg nem olyan lusta."

és gondolod hogy a tanulás mellett lesz minden nap 2-3 órád lovagolgatni utána meg előtte lepucolni a lovat, előtte lefutószárazni, terepre menni vele, komolyabb feladatokat adni neki hogy ne unatkozzon?

"Meg hát most mi olyan bonyolult abban, h elé teszek szénát meg kiviszem a legelőre és ott eszik füvet? Meg viszek neki vizet is, biztosan nem lenne semmi baja."

Könyörgöm miért gondolja mindenki aki lovagolt életében 10szer hogy egy ló nem olyan nagy cucc? Egy ló legalább olyan mintha lenne egy féléves gyereked csak sokkal nagyobb, többet eszik és ha valamit nem jól csinálsz a fejedre nő és az életedbe is kerülhet.

Legalább 10 olyan embert tudok mondani akik lovagoltak már futószár nélkül a lovamon (mert nem egy idegbeteg csillagvizsgáló) és mégsem ajánlottam föl egyiknek sem hogy "figyelj, most hogy már ültél lovon miért nem veszel egy sajátot?"

Bocsánat ha néha sértő és cinikus voltam, de felháborít ha valaki nem veszi komolyan a lovazást.

2012. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
98%

Komolyan mondom már előre sajnálom szerencsétlen lovat... Először azt hittem, hogy ez csak valami kamukérdés.. Remélem hogy az...

Arab/fríz lovat akarsz venni úgy, hogy nem ismered a fajta sajátosságait?? Meg még olyat kérdezel hogy kanca vagy csődör amikor alapvető dolgokat nem tudsz?? Hogy akarsz te ennyi tudással egy saját lovat tartani főleg otthon??? Ez NEM EGY KUTYA/MACSKA hogy csak eléteszed a kaját.. A takarmányozása se annyiból áll hogy adok neki szénát meg had legeljen és kész... Lovagolni mennyire tudsz? Bár ahogy gondolom... Nem csak kantárral irányítjuk a lovat, sőt.. az a legkisebb az egészben hogy "arra húzod a fejét".

Tudsz mindhárom jármódban biztonságosan ülni?

Ugrottál már?

Idomító feladatokkal hogy állsz?

Hány lovon ültél eddig már?

Tisztában vagy azzal hogy milyen betegségei lehetnek egy lónak és mik a tünetei?

Van fogalmad arról hogy mi a támaszkodás?

Mennyi ideje lovagolsz már?

Egy saját ló NAGY felelősség. Én már lassan 6 éve lovagolok jópár lovon ültem már, jópár minden megesett már velem lovaglás közben, volt bérelt lovam is, még sem mernék bevállalni még most se egy sajátot... Ha van egy kis eszed és tényleg jót akarsz a leendő lovadnak még várj néhány évet... Vagy bérelj egyet de sajátot semmiképpen se ajánlanék.. És ez egy jó tanács..

2012. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!