Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Már lovagoltam, de most már...

Már lovagoltam, de most már saját lovat szeretnék. Otthon szeretném tartani. Pontosan hogy lehet? És Frízt vagy Arabot vegyünk?

Figyelt kérdés

Egyik bnőmnek van lova, és az ő lován lovagoltam, már futószár nélkül is tudok menni, most már saját lovat szeretnék.


Apuval már megbeszéltem, és bele egyezet, de azt mondta, nem akar minden hónapban fizetni bértatást lovardának, úgyh inkább ithon tartanám. Van hátul elég sok helyünk, oda csinálnánk neki karámot, meg valami kis boxot is. :D


Am egy Fríz vagy egy Arab telivér lovat szeretnék, apu azt mondta, választhatok én, és én ezek közül akarok egyet, mert ezek tetszenek a legjobban. :D Ti melyiket ajánlanátok?

Ja, és csődört vagy inkább kancát vegyek? :)


Am mi kell ahhoz, hogy otthon lehessen tartani egy lovat? Mert apuék megveszi nekem, de utána nekem kell ellátni, meg gondozni. Legelője lesz. Akkor nem kell neki külön kaja, ugye? Kint tud enni sok füvet, meg persze kap majd néha szénát is, meg majd télen, ha nem lesz kint fű a legelőn. ;)


Szóval szerintetek elsőnek kancát vagy csődört válasszak? :$ És a Fríz ló jobb, vagy az Arab telivér? És akkor leírnátok részletesen, hogy itthoni tartáshoz mi kell egy lónak pontosan? Mármint a karámon, a boxon meg a legelőn kívül, mert az lesz neki. :)



2012. máj. 15. 19:59
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

Első reakció: MÉG NE!

Sokat kell tanulnod, sőt rengeteget.

Frízből még a papír nélküli faluszélit sem kapod meg 1 millió alatt, arab telivérből sem kapsz 500-600 ezer alatt említésre méltót. Első lónak kanca vagy herélt, de inkább herélt. Ráadásul pont két olyan lófajtát említesz, mely nem való kezdőnek.


Mekkora a terület? Minimum kell 1500-2000 m2 neki, de ez akkor nagyon a minimum. Ezenkívül ha ennyire nem tudsz még lovagolni, akkor egy olyan karám is kell, ahol nem gáz, ha kitaposod a füvet, ahol lovagolhatsz, na meg heti szinten terepre is el kell vinni a lovat, mert beagyal.

Szénát be kell szerezni, nem is keveset, hiszen egész télen azzal etetsz, valahol tárolnod is kell egy fedett, száraz helyen.

Zabot is kell neki adni és nem csak este, hanem reggel is ráadásul nálunk kb egy etetésre elmegy egy erős harmad vödör + lótápot sem árt adni, munkától függően. A szemestakarmánynak is kell egy fedett, száraz, egér által nem hozzáférhető hely és ebből is érdemes nagy mennyiséget tárolni.

Trágyát hol fogod tárolni?


Mi kell az otthoni lótartáshoz? Elég sok minden, nem kicsi anyagi beruházás. De a SZAKÉRTELMET nem tudod megvenni. Évekig tapasztalni kell, olvasni a szakirodalmat, együtt dolgozni a lovakkal.


Várj még ezzel pár évet, menj nyári munkára lovardákba, tapasztalj, gondozz lovakat, mindig figyelj, takarmányozással kapcsolatban is igen csak hiányosak az ismereteid, szóval várj!

2012. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen alapvető kérdéseket nem tudsz, hogy mi kell az otthoni lótartáshoz, akkor ne vegyél még lovat. Úgyhogy erről nem érdemes tárgyalni, menj el hivatalos oktatóhoz, lovagolj sok különböző lovon, ha beletanultál már nagyjából jöhetnek a csikók, nehezebben kezelhető lovak és ha ezekkel boldogulsz és mindent megtanultál lovakról, tisztában vagy a költségekkel és mindennel ami a lótartáshoz kell, akkor vegyetek csak.
2012. máj. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%
előbb tényleg lovagolj egy jobb lovardában még 1-2 évet, mert igy nem fgsz elpőrébb lépni a lovaglással kapcsoltban..majd rájössz milyen jó érzés ténylegesen "dlgozni" egy lóval, tudás nélkül csak lötyögni fogsz..hidd el ..én 12éve lovagolok, most kezdtem versenyezni és bár eddig is nagyon szerettem volna saját lovat, most 20évesen érzem azt, hogy tényléeg tudnám hasznosan idomítni és nem csak lötyögni rajta..érdemes várni, annál jobb lesz..legyen inkább az az élmény az életedben hogy megtanulhatsz jól lovagolni, mert ez otthn tartott saját lóval edztő nélkül nem fog menni
2012. máj. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
ja és kezső lovasnak a felsorolt kért lófajta felesjtős!
2012. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
16%
Miért kell piszkálni a kérdezõt? Annyira aranyos, hogy így szereti a lovakat! Kérdezõ, én nem leszek veled bunkó. Vegyétek meg a lovat de elõször is, mielõtt megvennétek: készülj fel a lóra! A szokásosnál többet járj lovagolni, és kérd meg bnõdet, hogy tanítson meg: hogyan kell etetni, hányszor, mivel a lovat; hogyan kell futószáraztatni; az idomító feladatokat ( Nagykörön, körben válts, kiskör, stb. ) ; hogyan kell felszerelni a lovat; lepucolni, patát kikaparni; leszerelni; legfõkébb : kezelni a lovat! Irányítás: nem csak kantárral, hanem legfôkébb egyensúllyal, és csizmával, szépen! És a kezelés alatt azt értem, hogy nálam is volt sokszor olyan, hogy megijedt a traktortól terepen a ló, és mégis meg kell fogni! Ma meg lovardában is ugyanúgy! Meghúzod az egyik szárat, a derekadat, csizmát elveszed, hátra dõlsz. Na meg nem is olyan kis felelõsség, ám ha jol csinálsz mindent, imádni fog! :) Igazi társsá válik! :) Na meg a betegségek. Nem mindig lehet észrevenni, mikor beteg! Tudod mit kell csinálni, a bekólikázik a ló, amíg az orvos kiér? Nagyon aranyos vagy! :D Teljesen megértelek! :) Na és egy ló ellátása: reggel megeteted, miután kiürült a gyomra, kiviszed legelõre, behozod, leveszed a kötõféket a boxban, felszereled, kivezeted, lelovagolod (min. fél óra) , bevezeted, leszereled, leápolod, megint kivezeted, kitisztítod a boxot, havonta egyszer teljesen lefertõtleníted, este megint bevezeted, letisztítod, adsz neki ennivalót. A takarmány sem ket fillér! Na meg az állatorvos. Az injekciózás sem úszod meg 50.000-rel! Zabot is kell neki adni. És elsõ lónak egy magyar félvért, vagy egy kisbérit ajánlanék! A mũtétek pedig 500.000ft-ba is kerülhetnek. Mellesleg nem lehet egy lovat egyedül tartani, hacsak nincs mellette valami patás állat! Es mindig más legelõre kell terelni a lovad. Legelõnek pedig min. 30mx20m-es terület kell. A felszerelések: kell venned: hevedert, kengyelt, kengyelszíjat, kantárt zablát, futószárat, futószarazó ostort, martingált, szügyelõt, kikötõszárat, kaját, etetõt, itatót, istállótakarót, ápolószettet ( porkefe, sörényfésũ, gyökérkefe, patakaparó , lehetõleg aminek a másik oldala sertés, na meg tudni kell felvenni a lábát! ) , szénahálót, kötõféket, vezetõszárat, trágyaszedõt, izzasztó, nyeregalátét.Na meg magadnak: lovaglónadrág, kobak, pálca, lábszárvédô, lovaglócipõ. Meglátod, egy-kettõre belejössz! Ha egy héten keresztül csak te foglalkozol bnõd lovával, eteted, kiganézol, stb., és megtanulod a ló körülötti teendõket, megtanulod kezelni, ha beugrik vágtába, jöhet a ló! ;) Sok sikert, remélem tudtam segíteni! Am. hány éves vagy? :)
2012. máj. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
Egy lovat nem csak egy héten keresztül kell gondozni. Nekem 3 éve vannak lovaim itthon azóta nem voltam nyaralni. Egy-egy nap belefér, de az se túl sűrűn és meg kell szervezni, hogy adjon nekik valaki enni és nézzen rájuk, ha nem akkor meg időbe haza kell érni. Nincsenek ünnepnapok, a ló karácsonykor is úgyanúgy ott van mint rendes hétköznapokon. És nem csak kellemes nyári 20 fokok vannak, vannak téli mínusz 15-ök is amikor ugyanúgy ki kell menni. Esőbe, sárba ugyanúgy ki kell tolni azt a talicskát.
2012. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd bántásnak, csak mi, akik már lovak között mozgunk egy ideje, nem szeretnék ha neked, vagy a lovadnak, vagy bárki másnak baja esne. Azért szeretnénk, ha előbb felkészülnél a lovakból, és azután vennél sajátot. Ha kérdésed van, akkor inkább kérdezz, de megfelelő szaktudás nélkül még ne vágj bele!
2012. máj. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
68%
Ja elnézést, kijavítom. Tanuld meg a lovak körüli teendõket! Én amikor régen lovagolni kezdtem, rá pár hónapra ottmaradtam minden héten lovaglás után 5-6 órát, ott szép lassan megtanultam mindent, ami a lótartáshoz szükséges. Láttam ellést, láttam, milyen tünetei vannak az epekõnek, a kólikának. Megtanultam kitrágyázni, bevinni a szalmát a boxba, etetni, fel-leszerelni, lekefélni a lovat, patát kikaparni felvenni a lábát, és megtanultam kezelni a lovat, ha bakol, ha makacskodik. Ez az alap!
2012. máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 csenge587 ***** válasza:
100%

Apám mindjárt behalok:)


Pár lovaglás után már egyből saját ló!Méghozzá te magad gondoznád ajjjajajjjajajjaajj!

Nehogy azt hidd,hogy a lótartás csak úgy hip-hopp megy!Ráadásul a két fajtaválasztásod is remek:P

Arab:temperamentum,magyarul tutira nem való kezdőknek

fríz: a leges legdrágább létező lófajta

Járj edzőhöz,lovardába segíteni és majg kitanulod a fortélyokat!

2012. jún. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
Megkaptad a lovat?
2012. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!