Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Már lovagoltam, de most már...

Már lovagoltam, de most már saját lovat szeretnék. Otthon szeretném tartani. Pontosan hogy lehet? És Frízt vagy Arabot vegyünk?

Figyelt kérdés

Egyik bnőmnek van lova, és az ő lován lovagoltam, már futószár nélkül is tudok menni, most már saját lovat szeretnék.


Apuval már megbeszéltem, és bele egyezet, de azt mondta, nem akar minden hónapban fizetni bértatást lovardának, úgyh inkább ithon tartanám. Van hátul elég sok helyünk, oda csinálnánk neki karámot, meg valami kis boxot is. :D


Am egy Fríz vagy egy Arab telivér lovat szeretnék, apu azt mondta, választhatok én, és én ezek közül akarok egyet, mert ezek tetszenek a legjobban. :D Ti melyiket ajánlanátok?

Ja, és csődört vagy inkább kancát vegyek? :)


Am mi kell ahhoz, hogy otthon lehessen tartani egy lovat? Mert apuék megveszi nekem, de utána nekem kell ellátni, meg gondozni. Legelője lesz. Akkor nem kell neki külön kaja, ugye? Kint tud enni sok füvet, meg persze kap majd néha szénát is, meg majd télen, ha nem lesz kint fű a legelőn. ;)


Szóval szerintetek elsőnek kancát vagy csődört válasszak? :$ És a Fríz ló jobb, vagy az Arab telivér? És akkor leírnátok részletesen, hogy itthoni tartáshoz mi kell egy lónak pontosan? Mármint a karámon, a boxon meg a legelőn kívül, mert az lesz neki. :)



2012. máj. 15. 19:59
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%
teljesen egyetértek az utolsó 2 válaszolóval. még nincs elég tapasztalatod egy saját lóhoz.
2012. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
De bnőm segítene, mondta, h amíg bele nem tanulok, addig majd ő segít nekem. És akkor is megtartanám, h egyetemre mennék, nem adnám el csak azért.
2012. máj. 16. 16:46
 13/46 A kérdező kommentje:

És am megint a kérdésekre akkor válaszolok.

Ha valami van, mondtam, h ha beteg lesz, hívunk hozzá állatorvost, nem lesz semmi baja.

Igen, mindhárom jármódban tudok lovagolni, már vágtáztam is futószáron, és mire meglenne a lovam, addigra megtanulom a vágtát egyedül is.

Ugrani még nem ugrottam, de am nem is akarok, mert nem ugrólovat szeretnék különben sem, hanem hobbit.

Milyen idómító feladatok? Hogy tanítok-e neki ilyen trükköket, meg ilyesmit? Mert am én a természetes lókiképzéssel akarom majd kiképezni a lovamat, megcsinálni a játékokat vele, mind a 7et, meg lefektetni, letérdelni, stb, de csak ilyen alapszinten, mert am mondom, hobbi ló lesz.

Eddig 3 lovon ültem, bnőm lovával együtt. Szal nem az, hogy eddig csak egy lovon ültem volna, mert igenis, lovagoltam több féle lovon is.

És am fél éve lovagolok már. Szal nem olyan friss ez már, nem most kezdtem el én sem.

2012. máj. 16. 16:52
 14/46 x) ***** válasza:
100%
De. Ha fél éve lovagolsz akkor még most kezdted. De Isten mentsen hogy bárkit is megfosszak egy értékes tapasztalattól (attól függetlenül hogy hatalmas pofáraesés lesz belőle)
2012. máj. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
97%

Én azt hiszem, ez valami teszt, hogy mit írnak a válaszolók.... nem érem fel ésszel, hogy valaki ennyi tudással belevágna a lótartásba.


Engem bizony 20 ÉV!!! után is meg tudnak lepni ezek a csodálatos állatok, és nagyon sok idő, nagyon sok türelem kell hozzájuk. Az egyik frissen elindított csikómat "kikölcsönöztem" egy ismerősömnek, mert várandós voltam, és addig a csikókat nélkülöztem egy kicsit. Most, 6 hónappal később a lovat nem lehetett fölnyergelni, mert hevederiszonyos lett az örökké túlhúzott hevedertől. 2 hét volt, mire újra elfogadta a nyerget. Aki azt gondolja, hogy föl lehet pofozni egy lovat, és akkor majd legközelebb nem csinálja, az még sosem találkozott problémás lóval. Egy pofon általában megkétszerezi a probléma súlyosságát, és napról napra rosszabb a helyzet.


Csődört nem ajánlok. Arabot nagyon nem ajánlom, frízt se nagyon.


A kedves kérdező kommentjei kicsit kabaréra emlékeztetnek.


(egy edző)

2012. máj. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
Legelő szezonban akkor nem kell neki szálas takarmány, ha min. 1 hektáros legelőn tartod. Jó nagy udvarotok lehet...
2012. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Eleget olvastam! Kamu az egész, az is, hogy lesz lovad, az is, hogy értesz hozzá. Ha mégis a kedves szüleid vesznek neked lovat, majd tanulni fogsz a saját károdon. Itt mindenesetre szépen kicsaptad mindenkinél a biztosítékot a hülyeségeiddel! Lovasok körében nem szokás az ilyen fajta viselkedés! Normális ember, aki nem lovas családban nőtt fel, nem volt még lova se neki, sem a szüleinek, az először egy lovardában tanulja meg a lovaglás alapjait, megtanulja a lovat ellátni, lovak körül mozogni, felismerni a betegségeket, és legalább tudja, hogy mit eszik a ló és mennyit. Valamint, hogy mikor hogy merre kell a lovat lemozgatni. Ez az alapok alapja. És akkor még keveset mondtam...Még a szelíd lóból is kilehet hozni a "vadállatot", ha rossz kézbe kerül, vagy, ha túl pihent. De nem csépelem tovább a számat, majd a saját károdon tanulsz, csak nehogy késő legyen!
2012. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Jó, de am nem értem, miért kell ennyire ellenségeskedni. Pont ezért kérdeztem meg nálam tapasztaltabbakat, h milyen fajta lovat válasszak, meg h pontosan mi kell ahhoz, hogy otthon lehessen tartani.

Most nemtom, h miért kell itt izélni, hogy ez csak kamu, meg nem értek hozzá... jó, ok, nem lovazok 20 éve, de azért némi fogalmam nekem is van róla, és tom, h még nagyon sokat kell tanulnom, de pont ezmiatt kérdeztem, meg ezmiatt kértem segítséget. Írtam, hogy lenne állatorvos, a bnőm is segítene, edzővel lovagolnék, mert jönne házhoz, meg minden, én se akarom elrontani a lovat. Megkérdezném előtte, h miből mennyit és mikor kell neki adni, meg minden. De most nem értem, miért kell itt ezzel engem bántani, hogy nem is értek hozzá, stb. Pont azért kellene inkább segíteni nekem, h én is tudjam!


Na mind1. Az a lényeg, h akkor kanca vagy herélt legyen, és ne arab meg Fríz, és ne itthon legyen hanem béristállóban (bár ha ide is kijön az edző, a bnőm meg segít benne, sztem akkor már tök mindegy, h hol van a ló).

Ezt felfogtam. Nem kell itt oltani. Azért kérdeztem, h segítsetek és megtanuljam, mi kell a lónak, ha ithhon van tartva. Ennyi! Most nem értem, ezzel engem miért kell piszkálni...! :(

2012. máj. 16. 17:56
 19/46 x) ***** válasza:
100%
Azért "bántunk" mert felelősségteljes lovas nem támogat ilyen butaságokban senkit sem.
2012. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetsz olyan helyre is lovagolni ahol van ló, de nem érnek rá lovagolni. Én is csináltam ezt egy ideig, versenyezhettem is azokkal a lovakkal. Az, hogy "már" 3 lovon is ültél az nem valami sok. Én hetente 5-féle helyen lovagoltam, abból 3 helyen több ló is volt szóval nem csak 5 különböző lovon ültem hetente hanem legalább 10. 10 év alatt a hidegvérűtől az angol meg arab telivérig mindenféle ló megfordult alattam. Úgyhogy könyörgöm annyiféle lehetőség van, miért kell pont egy saját ló? Van egy ismerősöm aki elég jól tud díjlovagolni is és ugratni is, mégis bérelt lova van pedig elég sok pénzük van nekik is.
2012. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!