Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akiknek van lova, azokhoz...

Akiknek van lova, azokhoz szól a kérdésem (? )

Figyelt kérdés
Most bennem is bennem van az, hogy jaj de jó lenne egy saját ló.. Csak néha bevillan, hogy ez nem csupa szórakozás, mert az oltás, hogy mikor kell, mikor milyen, mikor kell patkolni, stb.. Ti ezt első lónál hogy tudtátok? Mármint, hogy mennyi idő után kell újra féregteleníteni, patkoltatni, körmöltetni.. Ballagásomra kapok lovat, az még 2 év, csak szeretnék előre tisztában lenni ilyen dolgokkal.
2011. okt. 12. 21:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Egy dologgal legyél tisztában: legyen a bankban fél millád félretéve egy esetleges kólikaműtétre. A többi "aprópénz" - meg majd leírják Neked mások.
2011. okt. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem van sajátom, de edzőhöz járok vele, aki abban a lovardában tartózkodik többnyire, ahol tartom. És sokat segít, tőle szoktam kérdezgetni h mit mikor, ő ajánlott kovácsot, állatorvost.
2011. okt. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Első lovat vigyen az ember bértartásba, ahol értenek hozzá, ott te is kitanulhatod, mikor, hogy. Meg az állatorvossal, kováccsal is megismerkedsz, aztán ha esetleg hazavinnéd, már van kit hívni. Nekem évekig bértartásban volt, aztán most két lovat tartok itthon, nem nagy ördöngösség, megtanulható, felismerni, ha baja van, elsősegélyt adni, stb. És tényleg jó, ha van félretéve pár százezer váratlan kiadásokra..
2011. okt. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A pénz az egy dolog, a többibe belelehet tanulni, nem nagy dolog. Hanem van egy dolog, ami talán még macerásabb, mint a pénz. Ha valóban otthon akarod tartani, akkor ott az elsődleges probléma az idő. Nagyon jó dolog a lótartás, a saját ló, de nagy felelősség is. Jár némi lemondással, de ha ügyes vagy, akkor kitudod ezeket küszöbölni. Sajnos én egy Franciai Rivérára szóló utazást mondtam le, mert a lovamat nem hagyhattam senkire. Reggel, este a lónak ennie kell, kitisztítani a boxát, vízről gondoskodni, ha nincs önitató, és jártatni a lovat, és akkor még a többiről nem is beszéltem.

Nézzük sorjában a kérdéseidet:

-Féregtelenítés:

A hivatalos definíció szerint a kancákat a számított ellés elott 1 hónappal kell kezelni. A csikókat - ha szükséges- 1 hónapos kortól lehet féreghajtani, majd a választásig 2 havonta. A választási és az éves csikókat 3 havonta, a felnott lovakat 3-4 havonta kezelni kell. Ha egy állományban galandférgesség jelentkezik, akkor a legeltetési szezon alatt min. 2 havonta kell a féreghajtásokat ismételni. A féregtelenítőt adhatsz a lónak a takarmányba keverve, vagy van krém formában is, , vagy az állatorvos is beadhatja injekció formájában.

-Patkolás:

A lovat akkor célszerű patkolni, ha nem megfelelő a talaj, ha túl kemény, sokat megy aszfaltos úton. Ha felétek jó minőségű a talaj, akkor nem szükséges patkolni. Az árak helytől függnek. Nekünk egy ismerős kovács bácsi csinálja teljesen ingyen.

-Körmöltetni kb. 6-8 hetente szokták a lovat, attól függ mennyire nő a patája. Ezeket a dolgokat mi szintén maguk végezzük, mivel már kitanultuk a mesterséget (noha nem kovácsok vagyunk. Némelyik lónál nem árt pataerősítőt is használni (pl. a Biotin pataerősítő erre a célra tökéletesen meglel. Fontos a patát mindig kitisztítani, mert egy nagyon kényes részről beszélünk.

-Oltások, vakcinák:

Általában lóinfluenza, a ó herpeszvírus okozta megbetegedések elleni oltás, tetanusz, veszettség, lovak vírusos arteritis és lépfene ellen szokták a lovakat oltani. (az utolsó két betegség ellen nem kötelező vagy nem feltétlenül szükséges a vakcina).


Részemről szívesebben tartom otthon a lovam. Sokkal olcsóbban is kijön. A bértartásnál lehet, hogy tiéd a ló, de nem te gondoskodsz róla, nem te vagy vele ott mindig, csak elmész. Ott könnyebb kibújni a felelősség alól. Természetesen ezt magadnak kell eldöntened, hogy melyiket választod, és hogy melyik lehetőség a számodra megfelelőbb.


Arra is gondolnod kell, hogy milyen lovat választasz, mert a fajtán kívül a fő lényeg maga a ló, hogy mire akarod használni, hogy hogy néz ki, lábállás, nyakillesztés, hát, fej, viselkedés, életkor, előzmények, származás, egészségi állapot, a ló neme, stb, stb.


Szóval elég összetett dolgot kérdeztél....

2011. okt. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mielőtt lovat veszel olvass SZAKIRODALMAT és tanulj meg lovagolni, lovakkal bánni. Akkor látod gyakorlatban, hogy mi miért van, hogyan viselkedj lovak között és a lovakkal. Van még 2 éved, az idő alatt bőven elsajátíthatod ezeket.
2011. okt. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Tudj rendesen lovagolni, mire meglesz a ló, így nem fogod elrontani. Először szerintem bértartásban legyen, mert ott értenek hozzá, tudnak segíteni, ha bármi van, és te is megtanulhatod, hogy mit hogyan pontosan... Ha mégis otthon lenne, legyen társa, egy kecske, vagy valami... És tényleg tudj normálisan lovagolni, ami ne abból álljon, hogy ügetgetsz, hanem tudj vágtázni, ugrani, ne ess le, stb... Tapasztalat kell, hogy a ne cseszd el a lovad, és ne nőjön a fejedre, mert akkor otthon még segítség sincs...
2011. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak lovaglóórákra járj, hanem légy lovak között úgy, hogy a velük való munkákat is te végzed. Akkor mindenbe bele fogsz tanulni. Amíg ez nincs meg, senkinek nem szabadna lovat vennie.
2011. okt. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Utolsóval vitatkoznék. Ha bértartásban van a ló, akkor nem kell tudnia, hogy hogy kell ellátni, meg minden. Elég, ha megmondja mit kapjon, meg ilyenek. Bár egyet értek, hogy tudja ezeket a dolgokat, én is így vagyok vele, de ez nem feltétele annak, hogy lovat tartson.

Én utánaolvastam, illetve ismerőssel is megbeszéltem, de akár állatorvost is fel lehet hívni, vagy a lovarda tulajdonosa is megmondja neked, ha kérdezed.

2011. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Khm... De igenis, tudni kell kitakarítani a lovad alatt, meg megcsinálni körülötte mindent... Nálunk is van bértartás, mégis magunk takarítunk a lovak alatt, a gazdik, meg a lovasok... Mondjuk igen, ha 100ezer lenne a tartás, én is elvárnám, hogy kitakarítsanak a lovam alatt, viszont ennél olcsóbb szerintem nincs egész Magyarországon, ráadásul a tulaj az edző és mindenes, szóval szerintem belefér, hogy megcsináljuk mi magunknak, és az sem biztos, hogy ha lovász lenne, nem szeretnék jobban én takarítani a saját lovam alatt, úgy, ahogy én szeretek..
2011. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kell az, hogy az ember tisztában legyen alap dolgokkal, a lovardatulajdonosoknak agyára bír menni pár kukacoskodó ügyfél akik semmit nem értenek a lóhoz, és ők akarják megmondani, mi legyen.

Meg lejönnek a pacikájukhoz, telitömik kajával, közben a többi ló idegbajt kap, stb.

Meg azért is jó, mert vannak gagyi bértartó helyek, és azt fel kell tudni ismerni. Koszos az itató, penészes a széna, ilyesmik..

Az se megoldás, ha drága helyen van a ló, ott is lehet rossz az ellátás.

2011. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!