Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ítélik el annyian a...

Miért ítélik el annyian a lovak bértartását?

Figyelt kérdés

Olvastam oldalakon is csak megemlítve, de mindenhol lekezelő hangnemben beszéltek róla, hogy ahelyett hogy.., inkább bértartásba adták, stb, és anya is elítéli, de nem tudja megmagyarázni miért.

Mondja, hogy minden állatnak megvan a "bizalmasa", de nem értem, miért nem lehet meg az a bizalom gazda-ló között ha bértartásban van, és minden nap kimegy hozzá, látogatja, lovagol rajta. Mondja, hogy teljesen más, mikor háznál van több ló, mint bértartásban.. Nekem erről az a véleményem, hogy szerintem egy gyerek, mindegy milyen korú, ha elkötelezett egy állattal kapcsolatban, akkor sokkal jobban tudja szeretni azt az egyet, ha nem is otthon van, mint mondjuk ha egy felnőttnek a "munkája" otthon foglalkozni velük reggel, délben, este, éjjel-nappal, hétvégén, ünnepekkor.. Szóval szerintem ha valaki otthon tart öt lovat, vagy hármat, mindegy, akkor nem alakul ki az a kapcsolat, mint ha valakinek egy van, és azt babuzsgatja agyon.. Nem azokra a bértartásokra gondolok, vagyis nem azokra az emberekre, akik csak odarakják, aztán nem foglalkoznak vele, hanem azokra, akik látogatják nap mint nap. Mi a probléma mégis a bértartással? Valaki érveljen már legyen szíves.. Köszönöm!


2011. jan. 13. 21:15
1 2 3
 21/29 MME ***** válasza:
Azzal, amit most írtál kérdező, teljesen egyet értek. De én a mások által már megfogalmazott dolgok miatt nem vinném bértartásba, nem merném. Nekem a ló olyan, mint a kutya. A kutyám esetében két éve szervezgetem, hogy hogyan vigyem magammal egyetemre, sőt, le kellett mondanom arról is, amit szerettem volna tanulni, mert amellett nem lett volna elég időm a kutyákra, szóval sima bioszra fogok felvételizni. Egy lóval ugyanolyan szorosnak kéne lennie a kapcsolatnak, és mivel semmim sincs meg hozzá (legelőm, istállóm, állandó felügyeletre időm vagy emberem, hisz még a kutyáimmal sincs, aki foglalkozna, nemhogy a lovaimmal, amiktől még félnek is szüleim és barátaim), bértartásba pedig nincs bátorságom adni, mert nem ismerek olyat, mint amilyet te, valószínűleg soha nem lesz lovam. Számomra ez ilyen egyszerű. Innentől azon vagyok, hogy ne tegyem tönkre más lovát, más munkáját, azért cserébe ez jár, hogy megengedik, hogy a lovaikon tanuljak, vagy "szórakozzak" (tereplovaglás).
2011. jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is bértartásban van lovam. Sajnos belvárosban nem lakhat velem, és tényleg nehéz jó helyet találni neki. Most már a harmadik lakhelyén tengeti napjait, úgy vettem észre, hogy még a pár paci tartására szakosodottaknál is a minőségi szolgáltatás előbb utóbb leromlik sajnos.

Ami a kapcsolatunkat illeti, ha a hátsó kertben lakna, se lehetne jobb. Más embert nem fogad el, agresszív, senki nem ülhet rá, én meg zabla, nyereg nélkül lovagolom terepen.

Csikó kora óta nevelem, az egyik legjobb barátom.

Ezzel csak azt akartam leírni, hogy a szeretetteljes neveléshez nem kell feltétlenül kapcsolódjon az, hogy a ló

a házam mellett éljen. Számára én nem csak egy ember vagyok, aki időnként a hátára ül. Én vagyok AZ ember, az egyetlen, akinek minden kérését önzetlenül teljesíti.

2011. febr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Utolsóval egyetértek. És nem tudom elégszer hangoztatni, hogy SZERINTEM bértartásban sokkal jobb helyen van. Véleményem szerint ha otthon tart valaki lovat, akkor van egy istálló, állással, házi körülmények között. Nem mondom, hogy nem jó, de szerintem jobb az, hogy bértartásban ugyan, de társaságban, nagy boxban, bevezetett itatóval, fedett lovardával, stb. szakszerű körülmények között van tartva. És mondhatjátok, hogy van, aki megteheti, hogy istállót épít, hasonlóan mint a bértartásban, de szerintem akinek sok pénze van erre, az vagy lovardatulajdonos, vagy nem foglalkozik ezzel az egésszel, lakik egy villában, stb.. És egyébként szerintem törődéssel semmi sem lehetetlen. A másik, hogy ott van edző, orvos, kovács rendszeresen látogatja a lovardát, és szerintem egyébként lovagolni is így lehet megtanulni, nem otthon. Persze otthon is meg lehet, de egy erre szakosodott edző, ötven év tapasztalattal a háta mögött jobban el tudja magyarázni, mint apuka, családtag. Nem mondom, hogy ő nem tudja, csak teljesen más, mikor valakinek az anyja magyarázza a matekot otthon, vagy egy erre szakosodott tanár (pedig anyuka is tud szorozni, osztani) de a gyerek mégis az iskolában tanulja meg.
2011. febr. 2. 20:33
 24/29 anonim ***** válasza:

Pont hogy otthon lehet jobb körülményeket teremteni ha van terület, mert bértartásban a boxban rohadna szerencsétlen.

Bértartásban nem lehet ugyanolyan kapcsolatot kiépíteni ez 100%.

Orvost, kovácsot ki lehet hívni.Edző is jár házhoz.Nem tudom ezzel mi a bajod.

2011. febr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
52%
Ugyanolyan, vagy még jobb kapcsolatot lehet kiépíteni. Én vagyok a febr.2, 18:54-es. Ez csak a gazdi szeretetétől, és a lótól függ. Az én lovam teljes mértékben bízik bennem, tőlem fogad el csak dícséretet, és szidást is. Csak én korrigálhatom viselkedését, mert mást nem fogad el. Ez nem mindennapi kapcsolat ló és lovas között. És tudom, hogy nem mindenkinek sikerül ezt elérni, nem hétköznapi dolog. Csak azért írtam le, hogy tudjátok, nem feltétlen kell hogy a ló a hátsó kertben éljen. Mellesleg az egész bértartás ügy csak a pénztől, és az istállóra fordított energiától függ. Lehet egy lovat a veteményes mellett, egy pár négyzetméteres kifutón is tartani otthon mindenféle fedél nélkül, és lehet bértartásban, ahol lóbarátok, és tágas legelő áll rendelkezésre. Ugyanez lehet fordítva is. Lehet egy pacit otthon, nagy legelőn tartani, de kib@szni is egy Isten háta mögötti helyre bértartásba. Szerintem nem kell ennyit vitázni ezen. Kérdező: Miért ítélnék el a bértartást? Szerintem senki sem ítéli el. Bár lehet csak más felfogású emberekkel találkozunk. Ha valaki szereti a lovát, és gondozza, és felelősségteljes emberként viselkedik az állataival, akkor senkinek semmi joga hozzá, hogy elítélje, tartsa lovát akár otthon, akár nem.
2011. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Pl. anya mindig mondja, hogy sosem lesz lovunk, háznál nem tarthatjuk, bértartásban meg nem fogja hagyni, mert sajnálja azokat a lovakat. Jó persze, én is sajnálom, de csak azokat, akikkel nem foglalkoznak, adják-veszik össze vissza. De nem egy olyan lovat láttam már, aki ott született a tanyán, két lány lovagolta, imádták, az egyik lány kiskora óta vele volt, együtt nőttek fel szó szerint, a ló nem volt eladva, se semmi, ott is pusztult el sajnos, kólikában. Egyébként igen, lehet jól tartani lovat, de ahog yén látom, szerintem nem a leggazdagabb réteg tart otthon lovat, ők inkább a "kis" villájukban éldegélnek boldogan, a ló túl koszos, és sokat is kell foglalkozni vele...... Szóval aki tart otthon lovat, nem hiszem, hogy fullos istállót meg legelőt épít három lóra. Nem mondom, hogy ettől függetlenül nem lehet szeretni, de szerintem bértartásban is megfelelő helyen van, hozzá értő emberek között, és nem utolsó sorban olyanok között, akik imádják a lovakat. Én elfogadom azok véleményét is, akik azt mondják, hogy nem jó, mindenki másféle helyeket látott, persze nem egyforma, lehet jó, lehet rossz, de véleményem szerint sok helyen, ahol olcsóbb is, nem azért olcsóbb, mert a lónak nincs megfelelő ellátása, amiért olcsó, azt a ló nem érzi. Mint mondtam, gondolok itt arra, hogy mekkora a nyerges, az öltöző, hogy nem slaggal mosod a ló patáját hanem vödörrel viszed oda a vizet, stb. Én csak azt a helyet tudom mondani, amit én láttam, de itt szerintem még mindig nagyobb szeretetben vannak, mint egy olyan lovardában, ahol apuci megveszi a pónit a gyerekének, kijárnak havonta, de a legfullosabb lovarda a régióban.
2011. febr. 4. 17:15
 27/29 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem anyudnak inkább az a baja, hogy nem is akar lovat tartani. Lehet anyagi okok miatt, lehet hogy fél tőlük stb. Nekem most olyan helyen van a pacim, ahol a lovak háromnegyede bértartott. Mindenki rendszeresen jár a lovához, felelősségteljes, jó szívű emberek. Bárcsak minden lónak ilyen rendes gazdája lenne.
2011. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Igen, anyagi okok miatt sem, de egyébként nem fél tőlük, régen lovagolt heti rendszerességgel kb. Szereti őket, csk azt mondta, sajnálja, hogy csak úgy adják-veszik őket, és hogy kb olyan, mintha ő szülne egy gyereket, beadná az intézetbe, aztán néha meglátogatná.. De szerintem amelyik lovat látogatják rendszeresen, annak azért igen jó dolga van.. Mondjuk persze, én is sajnálom, hogy úgy hirdetik őket mint egy használt telefont, de azért szerencsére sokan nagyon jó körülmények között vannak.
2011. febr. 4. 21:07
 29/29 Fahya ***** válasza:

A bértartáshoz való hozzáállás mindig attól függ, ki milyen helyet ismer, mivel találkozott eddig. Nekem egy lovastanyán, ismerősöknél van a lovam, mivel panelban nem lehet. Megbízom a helyben, az ellátásában és még ha lenne is telkünk, kertünk, valószínűleg akkor is a tanyát választanám, mert ott adottak a feltételek, hogy a lovam igazán jól érezhesse magát, nem pedig azért, mert lusta lennék ellátni vagy utánajárni a takarmányának, aljazójának.

A tartónak nem feladata kötődést kialakítani a lóval, az a gazdájáé. Ha megtalálod azt a helyet, amelyben megbízol, szerintem semmi gond nincs a bértartással. :)

2011. febr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!