Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ítélik el annyian a...

Miért ítélik el annyian a lovak bértartását?

Figyelt kérdés

Olvastam oldalakon is csak megemlítve, de mindenhol lekezelő hangnemben beszéltek róla, hogy ahelyett hogy.., inkább bértartásba adták, stb, és anya is elítéli, de nem tudja megmagyarázni miért.

Mondja, hogy minden állatnak megvan a "bizalmasa", de nem értem, miért nem lehet meg az a bizalom gazda-ló között ha bértartásban van, és minden nap kimegy hozzá, látogatja, lovagol rajta. Mondja, hogy teljesen más, mikor háznál van több ló, mint bértartásban.. Nekem erről az a véleményem, hogy szerintem egy gyerek, mindegy milyen korú, ha elkötelezett egy állattal kapcsolatban, akkor sokkal jobban tudja szeretni azt az egyet, ha nem is otthon van, mint mondjuk ha egy felnőttnek a "munkája" otthon foglalkozni velük reggel, délben, este, éjjel-nappal, hétvégén, ünnepekkor.. Szóval szerintem ha valaki otthon tart öt lovat, vagy hármat, mindegy, akkor nem alakul ki az a kapcsolat, mint ha valakinek egy van, és azt babuzsgatja agyon.. Nem azokra a bértartásokra gondolok, vagyis nem azokra az emberekre, akik csak odarakják, aztán nem foglalkoznak vele, hanem azokra, akik látogatják nap mint nap. Mi a probléma mégis a bértartással? Valaki érveljen már legyen szíves.. Köszönöm!


2011. jan. 13. 21:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Üdv! Nekem otthon van a lovam.. És tudod, miért jó? Mert bármikor kimehetsz hozzá. Nem kell buszoznod/gyalogolnod/utaznod csak azért mert kiakarsz menni kicsit vele lenni.. Igaz, ha bértartásban van nem fog meggyűlni vele a bajod viselkedésileg (arra gondolok, hogy azok azért tudják, akiknek otthon van a lovuk, néha meg kell velük küzdeni mert -főleg a fejlődő egyedek- küzdenek a dominanciáért, a főnökségért, és ez néha nehézségeket okoz, mégis mikor, hogyan bánjunk vele), általában van társaságod, van edző aki figyel, minden jó. De mégsem alakul ki az a nagyon bizalmas kapcsolat, nem te eteted, nem te trágyázol alóla, és ő nem azt fogja érezni hogy nem függ tőled. Alakulhatnak ki különleges kapcsolatok, de nagyon sokszor a bértartott ló csak egy lovagolni kívánó embert lát a gazdájában, és sokkal több idő, míg megszokja. Tulajdonképpen nem lehetsz vele amikor csak akarod, mondjuk ott a boksz, kiviszed lovagolni, stb. De mégiscsak ezerszer jobb, mikor kimész a lovadhoz, játszhatsz vele a karámban, ő figyeli ahogy takarítasz, pakolgatod a dolgokat, elmentek lovagolni, stb. Persze akinek nem adatik meg hogy otthon tartsa-márpedig sokaknak nem adatik meg-, akkor csak a bértartás megoldható, ami egyáltalán nem rossz, csak teljesen más kapcsolat, lassabban alakul ki, mintha otthon tartaná.
2011. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a lovardában vannak bértartott lovak. A lovakat feketén dolgozó munkások látják el. A pénz miatt etetik itatják és ganajozzák őket, nem azért mert annyira imádják a lovakat. Meg is látszik a lovakon is, mert kapkodják a fejüket ha hírtelen nyúlsz felé.

Nincsen semmi bizalmuk.

Persze biztos van olyan hely ahol msképpen van.

De még ha a gondozó imádja is a lovakat, akkor se ahhoz az emberhez fog jobban kötödni a ló aki csak lovagolja.

2011. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%
Én még ezt a marhaságot nem halottam lovasok közöt, de lehet majd eztán. Önmagában a bértartás nem jelent semmit, hiszen az utazási időt leszámítva ugyanúgy bármikor kimehetsz, és annyi időt töltesz vele, amennyit akarsz. Más kérdés, hogy sok gyerek kimegy, lovagol, hazamegy és el van intézve. De a lehetőség ettől függetlenül adott.
2011. jan. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
66%
szerin egyálhaság. Nekem eddig bértatrtásban vana lovam lassan 2 hónapja már itthon van. Hát ezrszer jobb. Tudom mit eszik a lovam, hogy mennyit és hogy mikor. És ez elhihetitek nekme, hogy egyáltalán nem mindegy. Valamint ha megbetegedik, egy lovardába ki fog vele foglakozni, lehet h este bekólikázik csak valaki nem jön rá, és reggeli anyni neki. Nekünk serencsére már itthon volt a paci, mikor beteg lett és észrevettem és még éjjel is mentme hozzá, hogy megnézzem, hogy minden rendben van-e. Hát ennyia különdbés. Sokkal nagyobb szeretettel fog fogadni a paci, ha te adod neki az ennivalót, dicséred, nem csak lovagolod aztán annyi. Kimehetsz hozzá amikor akarsz, és ez egyáltalán nem igaz hogy lovardába akkor mehetsz ki amikor akarsz. Este bezárják aztán annyi.. És ha te épp akkor akarod megnézni, mert ha valaki tényleg nagyon szereti a lovát akkor van neki 5 perc amikor nem bírja kki anélkül, hogy rá ne nézzen, szooval akkor mit csinálsz? Az én ablakom a lovakra néz, ott vannak a kertben, egyenlőre ketten vannak hamarosan érkezik még 3 és tökéletesen bldogulok velük, segítséggel ugyan mert suliba járok, d eérzem, hogy a kapcsolat a lovammal már is sokkal jobb mint volt.
2011. jan. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
65%

Mentem én már ki hajnali 2kor lovardába. Elhiheted, akkor mész ki amikor akarsz, mert mi tart vissza? Egy kerítés? Hát ja, ha mulya vagy, akkor igen...

Lovardában ugyan úgy abrakolhatod a lovad, ha akarod, trágyázhatod is, bár elmondom, ez neki nem sokat számít. De azt elismerem, mivel sokaknak nemsok fogalma van az idomításról, igy tényleg nem tudnak szoros kapcsolatot kialakítani lovardában, de aki meg igen, annak pusztán az, hogy a ló nem otthon van nem akadály. Csak időt és energiát kell belefeccolni. Tudom, mert azzal szórakozom, hogy mások lovait magamhoz édesgetem, eddig 3 kedvel jobban, mint a gazdáját:D

2011. jan. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

utolsó, ez aranyos:D

Én nem azt mondom, hogy lovat akarok, csak szerintem ha szorgalmas vagy, te is trágyázhatod, és etetheted, mi is szoktunk segíteni ha kint vagyunk.. Egyébként a hét minden napján, reggeltől estig ki lehet menni, és mivel nem egy világhírű lovarda, úgyértem nincs kismillió ló, van 13, így nincs az, hogy nem jut rájuk idő. Kb 4, ami "ottani" ló, szóval a gazdáé, a többi bértartott, így mindegyiknek megvan a saját kis gazdija, és egyébként is, amelyik ottani ló, ahhoz is mindegyikhez kötődik úgy valaki, mintha a sajátja lenne. Plusz a gazda, vagyis akié a tanya nem azért csinálja, mert minél több pénzt akar keresni vele, hanem mert szereti, a feleségével együtt, ők csinálnak mindent, ugyanúgy foglalkoznak a lovakkal éjjel-nappal, nem kérnek 3000 forintot óránként, meg százezreket a bértartásért, csak annyit, amennyi neki is belekerül, nyugdíjasan nem ebből akar meggazdagodni, csak önzetlenül teszi amit szeret..

2011. jan. 14. 10:10
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem magával a bértartással van a probléma, hanem inkább a helyekkel, de ez sem pontos.

A bértartás jó megoldás pl annak aki emeletes házban lakik és nem tud otthon lovat tartani, vagy annak akinek nincs ideje a ló körüli munkákra, de szeretne egy saját sporttársat, emellett pl el mehet nyaralni is, otthon tartásnál kicsit nehézkes, mert kell egy ember akiben megbízol, hogy etessen, itasson, kiengedje a lovat.


Na de, ha nem tudnám otthon tartani a lovam, akkor mérlegelnem kellene:

- elviszem a csillivilli béristállóba, ahol lovagoltatás folyik és minden lovas lányka ott bratyizik az összes lóval, tömi répával stb stb

Sok helyen van olyan, hogy olcsóbb a bértartás, ha lovagolhatnak a lovadon --> amit kemény munkával elértél szétbarmolják a kezdők, vagy mások


- VAGY elviszem egy szerényebb magánistállóba, ahol nincs jövés menés, hanem van egy nagy terület legelőnek, akkor mész a lovadhoz amikor akarsz és csak te foglalkozol vele és társai is vannak.

Persze a nagyobb istállóknál van pálya, meg bérlovagoltatás miatt oktató is, esetleg edző, de én mégis inkább a szerényebb verziót választanám, mert nincs az a nyüzsgés és nem tömik minden szarral a látogatók a lovam, ráadásul itt a gazda általában maga abrakol és ganézza a lovakat, míg a béristállóban az említett fekete munkások túlnyomórészt és nem egyszer hallani, hogy egyesek verik a lovakat.

2011. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

A gazdát a szerényebb verziónál az istálló gazdájára gondoltam. Ismerősöméknél is van bértartás, vagy egy saját lovuk, meg egy bértartójuk, akinek 2 lova van ott. A lovak nagyon jól érzik magukat, nagy területen vannak fél rideg tartásban, pl amikor jó idő van, nincs nagy eső vagy hőség akkor egész nap kinn vannak, kinn kapják az abrakot is. Nincs az az istállószaguk, mint a boxos lovaknak. Az istálló tulaja etet reggel és este és ő is ganéz, jó kapcsolata van a lovakkal. A lovak gazdája is elégedett, tudja mit kapnak a lovai enni, és látszik rajtuk, hogy jó kedvük van, nem féltik semmijüket.

2011. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
47%
A kutyádat is másnál tartod ha panelban laksz? -.-""" ez kb olyan. Ha már vállalsz egy állatot, akkor ne másra tereld a felelősséget hanem cipeld csak szépen te. És amugy elég gerinctelen dolog magadhozédesgetni mások lovait. Nem azt mondom h ne szeresd őket de ijennel csak egy gerinctelen dicsekszik....gratulálni tudok hozzá. És amugy meg nem tudhatod h kit szeret jobban. Vagy most azzal jössz h suttogó vagy? Ugyanmár.
2011. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
és egyébként persze vannak ilyen helyek pl nálunk a lovaim melett van egy barátnőm aki ott tartja a lovár. Nem fizet érte, mert a barátnőm de ő vezsi meg a kajáját, ő trágyázza ő csinál vele midnent , és ha egyszer segítség kell neki kakor arra tt van más ha nem tudja esetleg egyedül vagy neki is dolga akadt. Sok lovardában ráfogják h mit eszik a ló a tulaj meg elhiszi éscsodálkozik h 1 hét után a lova alig bír menni anynira sovány. erre ajánlanak valami gyógysert amit a gazdi megvesz de azt a ló az életben nem fogja megkapni... és sajnos nagyon sok lovardában ez folyik. nem monodm, h nincsenek kivételek, mert nagyon is vannak, de ha már vállaslz egy ekkora állatot akkor azt ne csak félig vállald.
2011. jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!