Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak annyian a 10 év...

Miért akarnak annyian a 10 év körüli gyereküknek külön kutyát venni? 10 éves, nem tud még eleget a gondozásához egyszerűen!

Figyelt kérdés
Vagy ne fogják a gyerekre, vagy ne vegyenek kutyát. De ilyet, h neki veszik és akkor övé minden gond, ez nagyon gáz!
2010. jún. 18. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem is volt 10éves koromban kutyám és nem volt vele semmi gond. Szerintem jó dolog,ha egy gyerek ilyen korban kap egy állatot, mivel ezáltal felelősséget tanul. Természetesen ilyenkor még kell a szülői támogatás, biztatás és felügyelet,de attól még az lehet a gyerek kutyája,hogy a szülő besegít a tanácsaival.


hisz ha valaki már felnőtten,pl 18évesen veszi első kutyáját, akkor neki is kell valahonnan tanulnia a kutyával (vagy bármilyen más állattal) való bánást,nevelést stb., miért baj,ha ebben pont egy szülő segít?

2010. jún. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, ha a 10 éves gyereknek "saját"kutyája van, amennyiben a szülő tisztában van vele hogy az ő felelőssége és ennek meg is felel.
2010. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az első kutyámat 8 évesen kaptam,most 14 vagyok,a kutya él és virul,de a szüleimmel közösen gondozzuk,így mindenkinek jó.Azóta már van még egy kutyám,egy víziteknősöm,a nővéremnek meg két hörcsöge.A kutyákat közösen gondozzuk,a tekit én,a höriket a nővérem gondozza:)
2010. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

4 éves korom óta szerettem volna kutyát, 11 évesen katam a mostani ebemet, most 13 vagyok. Én tudtam megfelelően gondozni mert anyu segitett(mondta mit adjak neki enni,költségek,tanitás-ezt ugy hogy tanácsot adott de én csináltam)utána már kezdtem önnálló lenni, és a kutyával való foglalkozást is teljesen átvettem. Anyu pl. azt hitte hogy megfogom unni a kutyát és majd neki kell gondoznia,de nem kellet mert felelösséget válalok érte.

Amugy azzal szerintem nincs nagy gond ha 10 évesen egy gyerek kap önnálóan egy kutyát,DE a szülő elötte mérje fel hogy érett-e rá a gyereke. Sajnos sokan csak megveszik a kutyát a gyereknek,aztán megunja, és a szülő kidobja a kutyát:( DE az a baj hogy a felnőtt emberek is idióták ehez(vannak kivételek)hogy nem birják felfogni hogy egy élőlény felelősség. Az télleg gáz hogy csak ugy otthagyják a kutyával a gyereket. De ezzel szerintem senki nem tud mit csinálni mert ilyen emberek sajnos mindig lesznek.

2010. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Felelősségtudatra lehet vele nevelni. De a szülőn is nagy a felelősség /végső soron ő felel a kutyáért is!/. Ha ezt nem tudja ellátni, ne vegyen kutyát.
2010. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

szerintem az életkor nem biztositék semmire, mármint lehet valaki felnőtt és mégse érti,hogy mi kell a kutyának, megunja, kinozza és még sorolhatnám.


Nincs azzal baj,ha egy 10 (vagy akárhány) éves gyereknek lesz saját kutyája, DE csak abban az esetben,ha a szülő is vállalja a felelősséget, segít a gyereknek (főleg az elején), hogy mit hogyan kell tennie és még a kutya elhozása előtt tisztázzák,hogy kinek mi lesz a feladata.

Ja és természetesen azt is előre meg kell beszélni a gyerekkel,hogy egy kutya nem csak egy édi-bédi plüss, felelősséggel kell gondozni és nevelni és nincs olyan,hogy megunom és megszabadulok tőle.

2010. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
mert megtanul felelússéget válalni egy másik élet ért!
2010. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

De egy 10 évesnek sosem lesz igazából a kutyája, mert gyerek és nem tudja hogy kell falkavezérnek lenni, így max. "barátja" lesz! De a gazda az lesz akit tisztel a kutya, aki dokihoz hordja, aki sétálni viszi, aki eteti, aki ápolja ha baj van. Egy 10-11 éves gyerektől ilyet nem lehet elvárni, játszik vele, néhány sétáltatásnál fogja a pórázt de ennyi! Nem tud úgy "nevelni" mint egy felnőtt hisz még ő maga sem tudja a szabályokat, 10 évesen még nagyon gyerek.

Persze kilehet jelenteni hogy az ő kutyája, de gyakorlatilag nem!

2010. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De egy csomóan írnak ki így kérdést hogy a kutya CSAK a gyereké lesz, vagy MINDENT ő fog csinálni vele...és milyet válasszanak hogy képes legyen erre.

Olyan kutya nincs amit egy 10 éves teljesen képes gondozni és ezek a kiírások arról tanúskodnak hogy a szülőt nem érdekli a kutya. Így az állatorvosi problémákat is a gyerek vegye majd észre?

Nem az a bajom hogy gyerek MELLÉ kutyát vesznek és szülői FELÜGYELETTEL elláthat pár feladatot a kutya körül, hanem ez a CSAK a gyereké lesz, meg MINDENT ő fog csinálni..

Felnőttként ha vesz első kutyát vki már érti ha elolvas róla egy szakkönyvet. Egy 10 éves még nem (pl. a diszpláziáról, vahy hogyan etesd h elkerüld, tápanyagok, fontos aminosavak...)

2010. jún. 18. 12:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is 10 éves koromben lett kutyám, szüleim csak a kaját vették neki és ami még pénzbe kerül. És semmi de tényleg semmit nem tehettek vele, nem is érehettek hozzá engedély nélkül nem hogy etetni meg sétálni vinni. Azóta több versenyet is megnyert, pedig iskolába sem jártam vele. A kutya csak nekem fogad szót, szüleimmel nem is foglalkozik na akkor kié igazából a kutya? :) Ja és emellet problémamentesen volt párom, felvvettek jó gimibe, egyetemre, bulizni is voltam párszor. Nem kell túlbonyolítani. Na akkor mi van? És látok egy csomó kutyás kisgyereket, versenyzőt, tökéletesen foglalkoznak a kutyájukkal, nyerik a versenyeket, szülőknek csak a büszkeség marad a dolguk.
2010. jún. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!