Szerintetek lesznek olyan szülök, akik az Ezel vagy a Seherezádé címü sorozatból választanak nevet a gyereküknek?
Várhatóan lesznek, mivel nagyon sok a hülye ember, akiknek eddig még nem tiltották meg törvényileg, hogy szaporodjanak.
A magyar szabályozás úgy van amúgy, hogyha a gyereknek adandó keresztnév nincs benne a hivatalosan adható magyar nevek között, akkor először engedélyeztetni kell az újonnan találtat. A magyar névadási szabályok a világ többi országáéhoz képest elég szigorúak, emiatt nem nevezhetünk egy gyermeket Kazettának vagy Asztallapnak, mint mondjuk az amcsiknál, ahol bárki bármiről elnevezheti utódját. A németek például a 66 000 nevet tartalmazó Keresztnevek nemzetközi kézikönyvét forgatják, ha nem tudnak döntést hozni a gyermek nevét illetően. A francia anyakönyvvezető az új név bejegyezhetőségét attól teszi függővé, hogy az ne tegye a gyermeket nevetségessé.
Az újszülötteknek adható nevek száma Magyarországon folyamatosan bővül: az összes anyakönyvezhető név megtalálható a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézetének honlapján. Ma több mint 3000 név szerepel rajta. Aki nem tud itt nevet választani, az az anyakönyvvezető segítségével vagy közvetlenül az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium Anyakönyvi Osztályának írt levélben kérheti a név bejegyzését. A kérvényeket elküldik az MTA Nyelvtudományi Intézetéhez, amelynek munkatársai szakvéleményt adnak a bejegyezni kívánt névről, ha azok javasolják a bejegyzését, akkor adható a választott név, de ha valami miatt nem tartják megfelelőnek, akkor a szülőknek új nevet kell választaniuk, vagy a bírósághoz fordulhatnak jogorvoslatért.
2004 óta a nemzetiségiek is csak az érintett országos kisebbségi önkormányzatok által összeállított és megjelentetett nemzetiségi utónévjegyzékből választhatnak nevet. Amennyiben a saját névjegyzékében valaki nem talál gyermeke számára megfelelő nevet, akkor neki is külön állásfoglalást kell az általa vágyott név létjogosultságáról kérnie a kisebbségi önkormányzatától.
Az MTA Nyelvtudományi Intézetébe évente átlag 200-330 kérvény érkezik.
Érdemes még a szülés előtt elindítani az új név engedélyeztetését, a hivatal ugyanis két-három hét elteltével küldi meg a válaszát. A szülők a kérelemben indokolják meg, miért választották a még el nem fogadott nevet. Jó, ha leírják, hol találták, hol látták leírva a nevet, ha pedig eltér az írásmódja a kiejtésétől, hogyan kell kiejteni.
Előfordulhat az is, hogy a pici baba nemzetközi családba születik, például az édesanyja magyar, az édesapja afrikai, francia, finn. Ha a név a nem magyar szülő országában használatos, akkor a fent leírtak alapján kell kérelmezni az anyakönyvezését.
Külföldi hangzású, vagy kifejezetten külföldi, de honosíttatásra engedélyezett nevet a magyar fonetika szabályai szerint kell írni: pl. Jennifer - Dzsenifer, stb.
Seherezádé név pl már létezik
a többit sztem nem nagyon lehet anyakönyvezni
Biztos lesz:) Ugyanugy ahogy a Paulából vagy az Esmeradából is.Egyébként nem is tudom mlyen szereplők vannak....Megnéztem,Ezelben nincs is olyan név am tetszene.. Seherzádéban egy név van amit el tudnék képzelni: Suphia(gondolom Szofi)Lásd ott van a villában a Boglárka Seherezádé nem tudom mi a 3.neve:D
Egyébként a Laura(mint a Farm ahol élünkből) és a Paloma (Szerelem nevében) név nekem is tetszik. A Laura még a listánkon s volt,de a párom neve igy is tele van "A" betűvel igy kiesett. Igy csak a kicsink nevének a végén van 2 "a" betű. S nagyon szép nevet kapott de azért mert nekünk az tetszett s nem a tv-ben látottak miatt. Ha a tv miatt adtunk volna nevet akkor Linda lett volna:D
26L 2éves kicsivel..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!