Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ítélik el annyian a...

Miért ítélik el annyian a lovak bértartását?

Figyelt kérdés

Olvastam oldalakon is csak megemlítve, de mindenhol lekezelő hangnemben beszéltek róla, hogy ahelyett hogy.., inkább bértartásba adták, stb, és anya is elítéli, de nem tudja megmagyarázni miért.

Mondja, hogy minden állatnak megvan a "bizalmasa", de nem értem, miért nem lehet meg az a bizalom gazda-ló között ha bértartásban van, és minden nap kimegy hozzá, látogatja, lovagol rajta. Mondja, hogy teljesen más, mikor háznál van több ló, mint bértartásban.. Nekem erről az a véleményem, hogy szerintem egy gyerek, mindegy milyen korú, ha elkötelezett egy állattal kapcsolatban, akkor sokkal jobban tudja szeretni azt az egyet, ha nem is otthon van, mint mondjuk ha egy felnőttnek a "munkája" otthon foglalkozni velük reggel, délben, este, éjjel-nappal, hétvégén, ünnepekkor.. Szóval szerintem ha valaki otthon tart öt lovat, vagy hármat, mindegy, akkor nem alakul ki az a kapcsolat, mint ha valakinek egy van, és azt babuzsgatja agyon.. Nem azokra a bértartásokra gondolok, vagyis nem azokra az emberekre, akik csak odarakják, aztán nem foglalkoznak vele, hanem azokra, akik látogatják nap mint nap. Mi a probléma mégis a bértartással? Valaki érveljen már legyen szíves.. Köszönöm!


2011. jan. 13. 21:15
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Hangsúlyoznám mégegyszer, nem úgy van, hogy van gy tulaj, aki ebből akar meggazdagodni, meg kismillió ló.. A gazda az edző, ő foglalkozik velük, a felesége, meg egy 25 éves lány. Ezen kívül segítünk mi, van, akinek van kint lova, és csak heti négyszer tud kimenni, azt a lovat is lovagolják, de nem kezdők. Aki minden nap kijár, annak a lovára senki nem ül, max kiviszik futószáron mozgatni.

Egyébként szerintem ez egyáltlaán nem így van, hogy nem vállalnám a felelősséget, a véleményem erről az, hogy ha valaki otthon tart lvoat, és persze itt is van kivétel, akkor van egy kis istálló, de nem a legjobb, esetleg állás, de nem olyan, mint egy lovarda. Ha valaki lovardát üzemeltet, működtet, akkor meg kell adja azokat a körülményeket, amiért egy ember képes fizetni. Gondolok itt a nagy boxra, esetleg kifutóra, bevezetett itatóra, stb, és szerintem egyáltalán nem trauma egy lónak, ha a gazdája tényleg kijár hozzá becsületesen. Lehet otthon lovat tartani, és le se sz*rni, meg lehet bértartásban, és rengeteget vele lenni.

2011. jan. 14. 13:37
 12/29 anonim ***** válasza:

Nekem bértartásban van a lovam, illetve egy feels bértartott lovam is. A sajátomat 6 éve tartom bértartásban, de nincs gond a kacsolatunkkal. Ha meglát böbög, és a karámban is odajön hozzám. Szóval a kapcsolatunk remek, nagyon jól együttműködik velem. Ugyan szinte mindennap kint vagyok - volt nekem is olyan, hogy éjjel kettőkor mentem. Amúgy egész nap legelőn van, amit ha otthon tartanám is ugyanígy tennék. Szóvel véleményem szerint nem az számít elsősorban, hogy ki eteti, hanem, hogy ki foglalkozik vele. A lovaszok meg nem fognak, de azt viszem erre elég vagyok heti 5x3 órában.

A "féllovammal" 5 hónapja foglalkozok, de rajta is látni már a ragaszkodát. Nagyon lelkes banda a bértartói nálunk, és minden lovaon azt veszem észre, hogy rajong érte és a megszokott időpontban várja a gazdáját.

Eleinte én is ettől féltem, amit leírtál, de nem tapasztalom, hogy bármi alapja lenne. Persze a "lovagolunk és megyek haza" meg az egy hónapban egyszer kilátogató gazda esete más.

2011. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó:)

Egyébként a havonta egyszer kilátogató gazdáról az a véleményem, hogy akkor nem kell semmilyen állatot tartani, nem csak lovat, ha nem foglalkozik vele. Egyébként nem tudom miért kell leoltani azokat, akik bértartásban tartják a lovat, a társadalom jórésze, -nem csak mo-n. - emeletben, stb él, és nem tehetik meg, hogy állatokat tartsanak, aki tanyán, kertesházban lakik sem engedheti már meg magának. Ettől függetlenül azt gondolom, mindenkinek meg kell adni az esélyt, hogy azt csinálja, amit szeret, és egyébként egyszer olvastam egy olyan választ, hogy "szerintem a lovaknál úgy van, mint az embereknél, hogy szeretik ha lovagolják őket, és ha foglalkoznak velük, és az együtt töltött idő hasznos, ez olyan mint az embereknél, hogy nálam jobban senki nem utálja az iskolát, de mégis várom mindig, mert a haverokkal találkozhatok"

Egyébkétn szoktam csak úgy is kimenni, hogy kintlenni kicsit, nem lovagolni, mert azért drága úgy, de ápolni a lovakat, segíteni, stb..

2011. jan. 14. 13:47
 14/29 anonim ***** válasza:
Voltam egy pár helyen bértartásban sehol sem volt jó, már szerencsére nem kell bérbe tartanom.Alap hogy 50.000 alatti helyen tutira nincs jó tartva és 50-ért vagy a fölött is kicsi rá az esély.aki nem hiszi pár év múlva a saját bőrén rájön...mert ugye amit nem akarunk azt nem hisszük el
2011. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Figyelj! 30ezerért tartják a lovakat, nagy boxban, itató bevezetve, normális, tiszta istálló, csap bent. Nem értem, miért sz*r rögtön az az istálló, ahol nincs bent csempézett lómosó, meg kétezer ló összezárva. Szerintem ez a családias környezet sokkal jobb, mint a nagy "üzemi" lovardák.. Úgy érzem magam, mintha a saját nagyszüleimhez mennék, és egyébként fedett lovarda van, ugratópálya, stb.. Nyugdíjasok, nem ebből akarnak meggazdagodni, csak szeretik csinálni, ezen mit nehéz megérteni?
2011. jan. 14. 14:49
 16/29 anonim ***** válasza:
jó, de érdekes mert én magamnak 20-25 ezerből hozom ki.akkor neked nagy szerencséd van, de én ha vállalnék bértartást biztos többet kérnék.
2011. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Hangsúlyozom mégegyszer, NEM EBBŐL AKARNAK MEGGAZDAGODNI! csak annyi pénzt kér, amennyibe neki is kerül, semmi többet.
2011. jan. 14. 19:04
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Itt nem a "te" lovidról van szó, ahogy leírod, az egy nagyon jó hely lehet, DE az itthoni lovik többségében bizony elég furcsa dolgok történnek és ez alapján megy az általánosítás.

Nálunk is van egy nagyon pöpec lovarda, külön patamosóval, tágas boxokkal, igazi "luxus" egykét bérlovihoz képest amiket láttam, talán azóta lószoli is van mióta kinn voltam. Tágas legelője van, ugrópálya, maga az egész létesítmény nincs 2 éves, és kapaszkodj meg, 30 ezer/ hó a tartási díj, a lovak kerekek, hozzá kell tennem ez itt vidék és még konkurencia sincs a környéken.

Tapasztalatom, hogy Pest környékén vannak igazán elszállva az árak és az állam esett le egyszer kétszer mikor 60 ezres bértartási költségről beszéltek, és semmi plusz nem volt abban a helyben.


Mondom nagy általánosítások folynak ebben a témában, mivel valakinek ez az üzlet, és megpróbálja a legtöbbet kihozni belőle, viszont sokan vannak azok is, akik szívvel lélekkel csinálják és nem haszonlesésből. Mindenki arra támaszkodik amit lát, tapasztalt.

Igazából pár gazda is rontja az összképet, mert ismerek olyat, akinek loviban van a lova, havonta ha 1x kimegy megnézi, de van, hogy ki se száll a kocsiból. Az ilyennek nem értem minek kell ló, persze eladni nem akarja. De több olyan gazdát ismerek, akik hetente 4x-5x is kimennek, ha engedi az idejük, akár csak ránézni a lóállatra.

2011. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Nekem nincs lovam sajnos, csak érdekelt hogy kinek mi a vleménye erről az egészről. Itt is vannak helyek, ahol havonta több 100000 a tartás, oké, nem azt mondom, hogy ez a luxuslovardák luxuslovardája, mert nem, de csak azért nem, mert mit mondtam, nincs millió ló, és vannak dolgok, amik nem olyanok lehet, mint egy nagyobb lovardában, de ez nem a lovakra nézve más, a lovak semmivel nem "kapnak" kevesebbet, ilyenekre gondolok csak, hogy mondjuk a lómosóban mikor csak patát mosunk, azt is inkább jó időben, nem télen, hogy nem slaggal megy oda a víz, hanem szépen odamegyünk a kis vödörrel, engedünk vizet, kis kefével letarítjuk a ló patáját, és nem lefolyó van, hanem szépen kiseperjük magunk után a mosót, szóval a ló ebből semmit nem érzékel, csak egyszerűen felesleges istállón belülre is mosót csinálni.
2011. jan. 15. 14:21
 20/29 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy igen, van ahol drágább, de csak azért, mert akkor mondjuk mindenkinek saját szekrénye van, saját mindennel, itt pedig "csak" egy fiók, vagy egy rész a szekrényben, ami szerintem bőven elég. De aki megteheti, és megengedheti magának, az úgyis a legdrágább, leg fullosabb helyre fogja vinni a lovat, apuci kifizeti a 10 éves kislánynak a póni tartását, a legújabb kollekciós rózsaszín izzasztóval, hozzá illó rózsaszín zwarovzkis kristállyal kirakva, plusz persze hozzá illő kabát, stb.. Szóval aki megteheti úgyis azokra a helyekre fogja vinni a lovát, ami a legjobb, de az is igazából a gazdának ad többet, nem a lónak, a lónak a seggét fényesre nyalhatnák, nem érzékelne belőle semmit, ennél többet egyszerűen nem lehet neki adni.
2011. jan. 15. 14:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!