Mi a véleményetek az olyan tenyésztőkről, akiknek nem a tenyésztés a fő foglalkozásuk?
Nem. Egyáltalán nem értem mit akarsz írni.
Mi az, hogy fő foglalkozásban tenyésztő? Az szaporító!
És miért kéne adóznom a veszteség után.
Írd le érthetően.
Mit gondolnék? Mondjam,hogy húúú de gonosz ?!!
Jól csinálja, mindenkinek pénzre van szüksége.
Minden tenyésztő dolgozik valahol, különben nem tudná eltartani a kutyáit. Amelyik otthon ül és gyártja a kutyákat eladásra, azt szaporító gyűjtőnéven hívjuk.
Könyvelő tuti nem, legfeljebb a pancser kategóriából. Mert ha az lenne, akkor tisztában lenne vele, hogy mi után kell adózni. És az nem a bevétel, hanem a jövedelem.
Én bátran beírom az adásvételibe az árat, mert ha csak a kajaszámlákat teszem el, akkor is kb. 10x annyit költök, mint amennyi bejön a kölykökből.
Azt gondolom róluk, hogy nem a kutyákon keresik meg a kutyákra szánt pénzt, sőt. Szerintem ez jól van így, én is ezen töprenegek egy ideje, hogy miből tudnék pénzt és időt szerezni tenyésztésre, mert az nem olcsó mulatság ám!
Nem zsigereli ki a kutyákat, mert nem belőlük él.
A szerződésnek semmi köze az adózáshoz, nem is amiatt kell, hanem a kutyák egészségéért vállalt garancia miatt. Azt, hogy egy szerződéssel keletkezett készpénzes jövedelmed bevallod-e, az igazából belátás kérdése. De egy tenyésztő akár meg is tehetné, hiszen bőven lenne miről számlát kérnie költség oldalra (állatorvos, kutyakaja, spot-onok, stb). És ugye bár csak nyereség után adózunk, tehát ez a mérleg simán minuszos lesz, vagy jobb esetben nullás.
Nem belátás kérdése, hanem a szabályoké.
Bocsi, de telibe talált, mert én könyveléssel keresem meg, amit a kutyákra költök.
Személyi Jövedelemadóról szóló törvénynek az ingó vagyontárgy értékesítésére vonatkozó szabályai:
Évi 200 ezer forint jövedelem alatt nem kell bevallani.
Számoljunk együtt:
Csak a kajára költök havi 50 ezer forintot. Az évi 600 ezer.
Ha van max. 2 alom egy évben és azokból eladok marhajó áron átlagosan 4 kutyát, legyen mondjuk kutyánként 200 ezer. Az 800 ezer forint. Pont a határon vagyok. És akkor még nem számoltam az alombejelentőt, a fedeztetés árát, az oltásokat, a chipezést, a többi kutya oltását és főleg a kiállítások nevezési díját és az utazási költségeket. Ha azt mondom, hogy ezek még egyszer annyik, mint a kaja, akkor nagyonnagyon óvatosan becsültem. Május hónapban 120 ezer forintot fizettem csak nevezési díjat a kiállításokra. + benzin, + kozmetika.
Egy normális tenyésztőnél bátran lehet kutakodni, mert senki nem ebből fog meggazdagodni.
Én inkább azokat a kanokat vizsgálnám meg, ha egyszer revizor lennék, akik jó pénzért körbefedezik az országot meg a környező országokat. És még nem is a legszuperebb kanok, csak jó a PR, meg alámennek egy náluk jobb kan árának, hogy a szaporítók is hozzájussanak.
Bocsi, elgépeltem, 100 ezret akartam írni egy kutya árának.
A 200 csak egy álom, hó ha egy alomban egyet vagy kettőt vesznek meg külföldre.
A tenyésztésből nem lehet megélni,sőt még magát a kutyát eltartani sem nemhogy még magad is.
Mit gondolok?
Azt,hogy ilyenkhez kell menni,mert ők nem a kutyán akarnak megélni és nem szaporitanak,hogy legyen pénzünk hanem becsületesen dolgozznak és közben becsületesen tenyésztenek.
Vagy mit gondolsz a sok fizetnivaló melett+ csekkek mellet elég tenyészteni?
Akkor szerintem mindenki tenyésztő lenne,kicsit gondolkodj már.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!