Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti el meritek engedni a...

Ti el meritek engedni a kutyátokat sétánál?

Figyelt kérdés
Én sajnos alig bírom ravenni magam pedig van egy szuper rét a közelben és neki is sokkal jobb ha tud szaladgálni de szabály szerűen pánikba esek és rosszul leszek amikor leveszem róla a pórázt. Pedig olyan édes, csak addig megy el ahonnan még lát engem és mindig figyeli, hogy megvagyok-e de én már hívom vissza ha fel meterre megy tőlem. Mások pedig olyan lazan setaltatjak a kutyusaikat póráz nélkül. Ti, hogy csináljátok? Félek, hogy meglát valamit és elmegy, jön egy másik kutya és nekiugrik, kirohan az útra (nagyon messze az út de lehet látni). Behivato, de rettegek, hogy egyszer nem jön vissza
2018. szept. 11. 23:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Én mindig elengedem, nem is hordok magammal pórázt, nyakörv az rajta van ha esetleg megkellene fogni. Nemnagyon jár arra senki ahol sétálunk. Nem is tudnám elképzelni, hogy elmenne valahova, egy szavamba kerül és melettem van. Magasabb szintre kell épiteni a bizalmat de ez kutyafüggő. Egy vadászkutyából kitenyésztett kutya másképp viszonyul ehez az sokszor megy az ösztönei után, és ignorálhat. de pl egy juhász kutya ősökkel rendelkező kutya eleve kevésbé hajlamos akaratosan az ösztönei után menni.

Szerintem próbáld meg elengedni, vissza fog jönni.

2018. szept. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Mi úgy sétálunk, ha a hegyi út felé vesszük az irányt, hogy az első pár száz méter betonoson van rajta a póráz, amint lekanyarodtunk a bekötőútra, és lenyugodott a kezdeti izgalmak után, már veszem is le róla.

Teljes mértékben megbízom benne, sok év gyakorlás van már a hátunk mögött. Bármiről le tudom hívni, mert meglehetősen határozott jellem vagyok, ő pedig tudja, hogy nincs ellentmondás, meg persze hihetetlen megfelelniakarás is dolgozik benne.

Tegnap pl. láttunk őzeket úgy ötven méterről, a bokor pedig szinte folyton zörög mellettünk az ott lakó állatkáktól. A kutya figyelgeti mindezt, de követ, akárhova megyek, és lesi a reakcióimat. Nagyon fontos, hogy te hogyan reagálsz, hogyan, milyen utasítást adsz neki éles helyzetekben.

Aki lovagol az tudja (csak ott 500 kióval teszik ezt :)), hogy úgy lehet leírni a legjobban az érzést, hogy "uralod" a kutyát.

Pl. látod, ha ugrásra készen megfeszül a teste, és ezt azonnal korrigálod. Ha megálltok alaposan szemügyre venni valamit, és ő tesz egy sokatmondó lépést felé, azt nyomban tiltod. Ha mindez már remekül működik pórázon, ideje magasabb szintre emelni a tanulást, és gyakorolni ezerrel előbb kihalt, majd egyre akciódúsabb terepen.

Én a faluban hazafelé már elengedve hozom, igaz nem hosszú ez a szakasz. Egy-két kutya tépi a kaput, szökdécsel néhány macska...ő pedig ignorálja.

Természetesen főúton vagy amellett kizárólag pórázon vezetem, mert ha megijed mondjuk a dudaszótól, máris kész a baj! Az ördög sosem alszik...

2018. szept. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Foxi, tehát van benne vadaszoszton, de nagyon kötődik hozzám. El szoktam engedni néha, nem vele van a baj, én parázok túl mindent, iszonyatosan féltem. Mindig figyel és nem megy messzebb csak addig ahonnan még lát engem, probalkoztam azzal, hogy a másik irányba indultam akkor is egybol megfordult. Csak poraz nélkül tudnám rendesen lefarasztani és ő is azt élvezi a legjobban. A párom simán elengedi (ugyanúgy ragaszkodik mindkettonkhoz és velem se kevesbé szófogadó, csak ő nem fél ennyire ) mindig frászt kapok amikor ő viszi sétálni és nem vagyok ott mert pl dolgozok.
2018. szept. 11. 23:59
 4/19 A kérdező kommentje:
Na igen, attól félek, hogy éles helyzetben nem fog visszajonni. El se tudom képzelni, hogy ha lát egy másik kutyát akkor ne menjen oda megnézni. Ha pórázon van akkor alig tudom elhúzni onnan. De ha poraz nélkül akkor megszagolja és jön tovább utánam. Azt kéne, hogy pórázon megtanulom 100%-osan letiltani az érdekes dolgokról? De amúgy visszajon ha hívom, csak mindig az van bennem, hogy "mi van ha most majd mégse?"
2018. szept. 12. 00:04
 5/19 anonim ***** válasza:

Az enyémre fel sem teszem - persze mindig viszem magammal, ha szükség lenne rá.


A ház mellett van egy nagyobb gyümölcsös, az mellett pedig egy erdő, és viszonylag ritkán járnak arrafelé, szóval nyugis :)


A kutyám pedig nem az a futkározós típus, mindig is a közelemben szeretett maradni, 5-10 méternél messzebb sose távolodik el tőlem.

2018. szept. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nálunk is teljesen megfelelő a hely arra, hogy szabadon setaltassam. Ő se megy annál messzebb tőlem, de már 5 méternél is azt latom, hogy úr isten milyen messze van és ha 2 masodpercen belül nem lesz mellettem akkor itt a vég :D
2018. szept. 12. 00:45
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem kellene ennyire stresszelned, még is hová menne? A kutya kötődik az emberhez, nemnagyon boldogul nélküle. Én egyszer véletlen nyitvahagytam egész éjszakára a hátsó kaput de eszébe se jutott kimenni.
2018. szept. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az én kutyusom viszont nagyon szökős... Ha ott vagyok akkor a nyitott kapun se megy ki, viszont ha nem figyelek akkor mindig talál magának utat.. régebben nyáron még éjszakára is kint maradt sokszor, aztán elszokott egyszer, tudtam, hogy hol ment ki, megcsinaltuk a kerítést, utána kiment máshol. Nem ment messzire csak a környéken futott egy kört aztán jött vissza. Azóta már a kertbe se engedem felugyelet nélkül. De sétánál nem ilyen. Ha akart volna már megléphetett volna. Meg tőlünk is mehetett volna messzebbre is, nem csak pár házzal arrébb.

Kan kutya, de ivartalnitott szóval a szokeseket erre se lehet fogni.

2018. szept. 12. 01:29
 9/19 anonim ***** válasza:
Csak nyugodt állapotában engedem el ha láttom hogy izhatot (nem lehet nem észre venni) nem engedem el mer ismerem hogy azzal alkalmi süketség is jár. Az éles helyzetektől hogy elmegy és új életet kezd nélkülem nem félek. Volt segítségem pl kutyás barátok ha visszatudom hívni hogy ne rohanjoj oda a haverjaihoz (nagyon izgatot ha kutyát lát) akkor az őzikétől is aki amúgy nem érdekli mer azokkal is talalkozunk a földeknél. Lakotterületen csak este sétáltatom úgy ha kellően fáradt, nyugodt és nem hemzsegnek az emberek (őt nem zavarná de az emereket lehet).
2018. szept. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Vegyél 10 méteres kiképzőpórázt. Ez téged is megnyugtat és ha helyzet lenne tudod kontrollálni a kuttyot.


Aztán idővel ha már megnyugszol és ő is jól működik, elmaradhat az is.

2018. szept. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!