Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Elegem van belőle!

Mit csináljak? Elegem van belőle!

Figyelt kérdés
A keverék kutyám most 2 éves. Egy menhelyről hoztam 4 hónaposan. Az a baj vele, hogy kölyökkora óta folyamatosan a lábamnál van. Soha nem mozdul a lábam mellől. Ha leülök a kanapéra ráfekszik a lábamra és ott van addig amíg fel nem állok. Ha este alszom akkor is ott van az ágy végében a lábamnál. Ha kirakom a kaját a táljába, elkezdi enni és én közben elsétálok abba hagyja és jön utánam. Nagyon idegesítő mert tényleg MINDIG a lábamnál van. Próbáltam saját módszerekkel "eltántorítani" de nem jött be. A szakértők sem tudtak mit csinálni vele. SEMMIVEL nem lehet rávenni hogy fél méternél távolabb legyen a lábamtól. És én már teljesen kivagyok mert nem tudok egy lépést megtenni nélküle. És sajnos sokszor lépek rá a lábára véletlenül. És annyira sajnálom ilyenkor de egyszerűen nem tudok már mit csinálni vele. Valaki SEGÍTSEN.
2010. jún. 17. 10:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%

Az én kutyusom is ilyen még ha sétálunk és véletlen leejtem a pórázt akkor is ott sétál melettem ugyan úgy.

Én örülök,hogy ilyen-bár tény,hogy néha tényleg kiboritó tud lenni,hogy a poharat is úgy viszem ki,hogy a lábamon van dehát így szeretem.

Azért ennyire nem tud idegesítő lenni nemhogy még annyira,hogy az ajándékozás fogalma is felmerüljön bennem.

Van egy mondás szerűség:

"Gazdi ne menj el,mert neked több barátod is van,de nekem CSAK te vagy."

Hűséges hozzád,biztos valami tragikus dolog történt vele mielőtt kihozztad a menhelyről és te vagy neki a mama a megmentő.

2010. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
51%
Én megértem szegény gazdit. Nagyon rossz lehet neki, állandóan kerülgetni azt a kutyulit.
2010. jún. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
70%

neked kell megoldani, nem a szakembernek, mivel veled csinálja és rólad hiszi hogy gyenge vagy és védenie kéne.

1-fokozatosan szoktasd hozzá hogy ha elmész visszajössz. Felveszed a cipőd, táska, kulcs, kimész és vársz-pár mp és visszajöhetsz, ne csapj nagy hűhót, csak köszönsz a kutyának, ha lenyugodott egy simi. Fokozatosan növeld az időt, ha ugat ne növeld, ismételd ugyanazzal az idővel.

2-etetés előtt ültesd le és várja meg míg lerakod a kaját, akkor ehet ha szóltál. addig ismételd amíg megvárja míg szólsz neki hogy ehet. Amikor ül, csinálj úgy mintha beleennél a kajájába h lássa te eszel először

és 3-keress vkit aki rendszeresen játszon vele, hogy máshoz is kötődjön ne csak hozzád.

2010. jún. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Ezeket mind próbáltam. De tényleg. Itt is keresgéltem régebbi kérdésekben, azokat is alkalmaztam, de semmi. Tényleg semmi nem válik be nála. És ezt most nagyon komolyan mondom. Eltántoríthatatlan. Ha a barátnőm áthozza a kutyáját azzal sem játszik. Ha eldobom a labdát utána sem megy. Semmivel nem lehet elmozdítani mellőlem. :S
2010. jún. 17. 11:42
 15/23 anonim ***** válasza:
68%

Nekem két dolog jutott még eszembe, ami segíthet:

1. Fogadj egy kutyaoktatót mellé, aki elviszi magával több alkalommal, így a kutyi is lassan hozzászokik, hogy nem vagy mindig mellette, de aztán hazajön hozzád. És közben tanul is. Előbb-utóbb megtanulja, hogy nem kell mindig a lábadon lógnia, nem veszel el :)

2. Kéne mellé még egy kutya.


Amúgy milyen fajta kutya, és mióta van nálad?

2010. júl. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
65%
Bocs, látom:) Lehet, hogy nem volt jó az első 4 hónapja, és azért olyan ragaszkodó.
2010. júl. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
35%

Na kapod itt a "bántást" rendesen!(az oldalra sajnos jellemző)

Szerintem nem lehetsz rossz gazdi!Elkövettél mindent érte!

Ráadásul ha rossz lennél már rég megváltál volna tőle!(mint egyesek)

Tényleg néha kicsit sok lehet!Nem is az hogy melletted van hanem mindig félteni ..nehogy baja essen "miattad".

Azt javaslom én is hogy szerezz be mellé még egy kutyust!Bár attól függ, hogy megteheted-e illetve elviselnéd-e!Na ezért meg engem fognak leb.szni:)

Nyilván nem az állat szereteteddel van gond!

2010. júl. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként meg tiszteletre méltó hogy menhelyről fogadtál örökbe egy kiskutyát és több mint másfél éve neveled..illetve teszel az ő jó létéért!

Minden tiszteletem a TIÉD!Az utolsó voltam!

Remélem minden rendbe jön!

2010. júl. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%

én azt gondolom ez nem normális. az nem állapot, hogy folyamatosan a gazdi nyakán lóg egy állat. az is önálló lény, legyen önálló élete, még akkor is, ha ragaszkodik a gazdihoz.a gazdinak is van önálló élete. vécére, bulizni, udvarolni/randizni (meg ami ezzel jár ugyebár) igenis menjen egyedül.

szerintem el kéne vinned egy kutyaiskolába, és ott elmondani az oktatónak a problémát. ő biztos meg fogja érteni, és jó tanácsokat fog adni.

két külön lény vagytok, még akkor is, ha egyébként összetartoztok!

2010. júl. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Tudni kéne,milyen szakembereknél próbálkoztál eddig.
2010. júl. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!