Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam a tudtára, hogy...

Hogyan hozzam a tudtára, hogy tudom, folyton hazudik nekem, és már elegem van belőle? Lelkileg kicsinál!

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: van egy ismerősöm, akiről eddig is azt éreztem, hogy "vetít" (hazudik, hiteget, nagyot mond), és igazából csak kihasznál.


Erről mostanára 100%-os bizonyítékom van, tehát nem csak én magam gondolom ki azt, hogy nem őszinte velem, stb. De amikor célozgattam erre, akkor elkezdett szövegelni hogy fogalma sincs, honnan gyártom a kis "történeteket" pl. azt, hogy igenis találkozott XY-nal, miközben engem egyfolytában hiteget, hogy mennyire elfoglalt, meg hogy a városban sincs, közben meg éppen az adott városban találkozgat rendszeresen mással.


Vagyis a lényeg az, hogy amikor én kérdezem meg, hogy mikor tudnánk személyesen találkozni, akkor elkezd vetíteni hogy ő nem tudja még mikor jár errefelé, vagy ahol összefuthatnánk. Amikor kérem, hogy akkor egyezzünk már meg egy időpontban, akkor azt mondja, hogy ő nem szokott előre tervezni, hanem csak hagyja, a dolgok hadd alakuljanak. Ugyanakkor egy közös ismerősünk meg rendszeresen említi, hogy éppen mikorra beszéltek meg találkozót!


Amikor tudom, hogy van egy olyan program, ami őt is érdekli, megkérdezem, hogy megy-e, mire ő azt mondja, hogy jaj most nincs ideje, vagy jaj nem érdekli annyira, vagy éppen a szokásos "én nem szoktam tervezni, majd ahogy lesz". De közben szépen lelevelezi másik ismerősünkkel időpontot és helyet is egyeztetve, hogy mennek. Ezt a közös ismerősünktől tudom, vagy éppen utólag, amikor elszólja magát, hogy mégis ment...


Továbbá, és ami miatt bosszant ez a helyzet, az az, hogy online meg mindig keres, rám ír, szóban akar beszélni velem - persze mindig valamit kérdez, segítséget kér, de oly módon, hogy csak utólag jövök rá, hogy b*sszus ez a nagy jópofizás arra ment ki, hogy biztos segítsek, mert ha egyenesen azt kérné, tuti nem segítenék neki a húzásai miatt. Hogy mondjam meg neki, hogy most már nagggggggggggggyon besokalltam a viselkedésétől, és ne is keressen, hanem ha beszélni akar velem, akkor keressen meg személyesen? Vagy simán töröljem online mindenhonnan, és ne is foglalkozzak ezzel a személlyel egyáltalán?


Már lelkileg kikészít, hogy hülyének néz, aztán ha szóvá teszem, akkor meg manipulál, vagy úgy forgatja a szavakat, hogy mindig neki van igaza. Már lelkileg belefáradtam. Amikor kb. egy hónapig nem volt köztünk kommunikáció, mert nem volt itthon, sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb, derűsebb voltam. De mióta újra keres online, és ott kommunikálunk, már kicsinált engem, és legszívesebben ütnék.


Mindketten felnőtt nők vagyunk, tehát nem tinihiszti ez.


2011. okt. 4. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:

hu


te is leírtad a megoldást szerintem elég nyilvánvaló hogy kerülni kell az ilyeneket...

Gondolom azért irtad ezt le ilyen szép hosszan mert nem hagy nyugodni ez az egész dolog, de ez sajnos ilyen, ne várj valami nagy bölcs megoldást mert nincs. meg kell szakitani vele a kapcsolatot illetve nem szabad hagyni hogy kihasználjon, ennyi ,mást nem tudsz vele kezdeni.

2011. okt. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"és ne is foglalkozzak ezzel a személlyel egyáltalán? "


-igen. Ez lehet megoldás. Van olyan, hogy két személyiség "kicsapja egymást" valami miatt - nem bír normális harmonikus együttest alkotni.

Szerintem be kell fejezeni. Annyi ember van. Mással kommunikálj. Aki nem idegesít. Akivel a beszélgetés után érzed, volt értelme, vagy épp vidámságot, derűt hozott. Olyan rövid ez az élet. Nincs idő eltékozolni. Ha épp más nincs, ennél egyedül is jobb, csendben, olvasni, zenát hallgatni. Az is jó ám!

2011. okt. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


A már fenn is említett 1 hónapos kommunikációmentes időszak után jöttem rá, hogy itt "probléma" van. Ugyanis addig egészen szépen tudott manipulálni, de úgy, hogy miután most rájöttem, még utólag is ütni tudnék, pedig nem vagyok az a típus.


Nagyon idegesít, bosszant, frusztrál, hogy 100% hülyének néz! Ez ellen tényleg csak úgy tudom védeni magam, hogy megszakítok vele minden kapcsolatot, hiszen amint van kommunikáció, ő van "előnyben", de ha nincs kommunikáció, csak akkor nem tudja mindezt folytatni. Köszi, hogy elolvastátok/elolvassátok és válaszoltok!

2011. okt. 5. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!