Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Elegem van belőle!

Mit csináljak? Elegem van belőle!

Figyelt kérdés
A keverék kutyám most 2 éves. Egy menhelyről hoztam 4 hónaposan. Az a baj vele, hogy kölyökkora óta folyamatosan a lábamnál van. Soha nem mozdul a lábam mellől. Ha leülök a kanapéra ráfekszik a lábamra és ott van addig amíg fel nem állok. Ha este alszom akkor is ott van az ágy végében a lábamnál. Ha kirakom a kaját a táljába, elkezdi enni és én közben elsétálok abba hagyja és jön utánam. Nagyon idegesítő mert tényleg MINDIG a lábamnál van. Próbáltam saját módszerekkel "eltántorítani" de nem jött be. A szakértők sem tudtak mit csinálni vele. SEMMIVEL nem lehet rávenni hogy fél méternél távolabb legyen a lábamtól. És én már teljesen kivagyok mert nem tudok egy lépést megtenni nélküle. És sajnos sokszor lépek rá a lábára véletlenül. És annyira sajnálom ilyenkor de egyszerűen nem tudok már mit csinálni vele. Valaki SEGÍTSEN.
2010. jún. 17. 10:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Ha pusztán emiatt ennyire eleged van, ajándékozd el. Nekem is ilyen az egyik kutyám és valóban zavaró tud lenni, bizonyos szinten meg is értem. De ha ennyire kiborít téged és valóban nem tudsz vele mit kezdeni, talán jobb lenne olyan gazdát keresni neki, aki ezt a tulajdonságot kifejezetten szereti. Milyen kutyus, mennyire mozgékony típus? Mert ha amúgy szeret lustizni, talán egy idősebb embernek kiváló társa lehetne, aki egész nap a foteljében ül és örül, ha folyton mellette van valaki. De akár egy olyan fiatal is szóba jöhet, pláne ha amúgy nagy a mozgásigénye, akit nem zavar ez a dolog (ennyire).
2010. jún. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
Nálad érzi magát biztonságban. Szegény...
2010. jún. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

A legtöbb gazdi mit megadna egy ilyen kutyáért:)

Egyébként az én kutyám is ilyen, még a budin is ott fekszik mellettem, soha nem játszik más kutyákkal, mert mellettem sétál, de engem nem zavar. Tudom, hogy nagyon kötődik hozzám, és bízik bennem.

Tudod egy kutyának CSAK TE vagy, csak hozzád tud hűséges lenni.

Remélem nem akarod eldobni magadtól, mert azt szerintem nem élné túl:(

2010. jún. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%

Hát ez haláli kis történet... :-)

Nagyon aranyos.

Hát az a kutyus nagyon ragaszkodik hozzád, biztos jó ember vagy. Az állat is a jókat szereti.

Szeresd őt ilyen kis ragaszkodónak.

Egy állat többet ér sokszor mint egy ember.

2010. jún. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
aha, marha aranyos ha valaki itt hisztizik azon hogy ragaszkodik hozzá a kutyája ...
2010. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Te vagy neki a mindene.Téged tart a mamájának,akinél tudja ,hogy biztonságban van.Ha ennyire zavar hogy ennyire ragaszkodik,és egyértelműen imád,akkor ajándékozd el egy olyan családnak,ahol nem lesz ez gond ,hogy minden hova követi őket.De ha ezt megcsinálod,akár az állatod beteg lehet,hogy meg váltál tőle.Volt egy ilyen ismerősőm sajnos aki elajándékozta,majd pár hét alatt meghalt az a szegény állat.Szerintem egyszerűen szokd meg.Őrűlj neki,hogy valaki ennyire támaszkodik az egész énedre,és istenít.Ha csak ez miatt eldobod magadtól,nem vagy igaz állatbarát,és nem szeretted annyira.A döntés,csak rajtad áll.Az embernek nem azért vannak állatai,ha bármi ilyen apró dolog létrejön,eldobja.Ezek egy sz...mét emberek.
2010. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Jobb lenne ha rád sem bagózna?! Örülnél neki, hogy ennyire ragaszkodik hozzád.. Szegény kutya :(
2010. jún. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem adom oda senkinek!! Imádom őt! De nem tudok elmenni sehova nélküle mert ha otthon hagyom akkor meg ugat mint az őrült. A szomszéd meg múltkor meg be akart perelni miatta. :S Igazából a legnagyobb probléma hogy amikor sürgök forgok az irodában (mert oda is muszáj elvinnem) nagyon gyakran lépek rá a lábára. Régen amikor magassarkúban dolgoztam akkor egyszer úgy ráléptem a lábára, hogy eltörött neki. Azóta lapos sarkúban járok.... Én csak nem szeretném ha fájdalmai lennének. És egyszer szeretnék én elmenni vásárolni a bejárónő helyett. :S
2010. jún. 17. 10:57
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

Sajnálom szegény kutyát, hogy olyan gazdája van, aki ennyire nem tudja őt viszont szeretni.

Ám az is lehet, hogy falkavezér, azért követ mindenhova, mert vigyázni akar rád!

2010. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A helyesírási/fogalmazási hibákért elnézést! Kicsit sietek.
2010. jún. 17. 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!