Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hulyet csinal belolem a...

Hulyet csinal belolem a kuytam? Tanacstalan vagyok.

Figyelt kérdés
egy oras seta utan megall a kapuban es nem akar bejonni..raszolok, ul es nez, szepen hivom meg sem mozdul, ha elindulok fele hatral, elszalad, tavolabb leul. mintha szorakozna velunk. probaltam mar mindenfelet:jutalomfalattal gyakorolni a behivast (amit akkor megcsinalt) , kirekesztettuk mikor nem fogadott szot. ugy erzem nem tisztel.van valami konkret otletek mit kene tenni???
2010. jan. 29. 17:17
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
0%
Na azé ácsi!! oké. Nem vertem félholtra. Nem vertem meg olyan nagyon hogy ne tudjon járni. Én csak annyira amennyire kellett, hogy hozzá tudjak férni egyáltalán. Nem vagyok állatkínzó. Nem verek kutyát csak azért mert. oké. Szerintem ti túlreagáljátok azt hogy én megp*csáztam egy kicsit. Én szeretem a kutyámat, és szeretnék neki hosszú életet biztosítani, de ha azt se engedi egy kutya hogy egy kullancsot se szeggyek ki, akkor hogy lehet egy pl. lábtörésnél elérni hogy eggyáltalán hozzá tudja férni. Ha állandóan morog. Hagytam volna benne a kullancsot? Hát meg a faxt. Azt. Kullancsot ki kellett szedni és én úgy ítéltem meg, hogy nincs más választásom mint a verés. Ennyi....
2010. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen, hogy morgott rád.

Én horgászni voltam a kutyámmal és a hülye ellopta a halat amit fogtam, de benne maradt a halban a horog.

Mikor megtaláltam csupa vér volt a szája és nagyon fájt, neki, de mégis engedte, hogy kiszedjem.

2010. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

18:09!


Akinek még csak kutyája sincs az fogja be a pofáját!

Hülye állatvédő idióták vagytok a legtöbben.

Ha meg kell nevelni, hát meg kell nevelni, az ő érdekében is van! Nem hal bele.

És 18:09-es te hülye állat, mondtam hogy ha bottal verik akkor a botra lesz mérges.

2010. jan. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szép kis jellemed van, mint látom. Gratulálok. Mostmár látom, hogy miért vered a kutyádat, mert nem mész a szomszédba egy kis gorombaságért. Igen, a "hülye állatvédők" -ez mindent elmond a nevelési módszereidről. Nálad még kutya se lennék. Egyébként pedig egy 24 éves lánnyal beszéltél. További szép estét.
2010. jan. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
61%

Mért kell folyton veszekedni... Én is állat védő vagyok! Nem verem agyon a kutyáimat de néha bizony egy két fülest ők is megérdemelnek ha már nagyon nem bírnak viselkedni. Ez hozzá tartozik a neveléshez. A kutya tudja, hogy miért kapja. Sőt tudják is, hogy rosszat csinálnak még is megteszik. Szerintem meg hülyeség bottal verni. Nem is szabad verni őket! Oké hogy morgott rád a kutya mert nem szerette ha ott piszkálsz de akkor se az a megoldás hogy agyon vered. Fogd le és kiszeded ennyi. Ha meg nagyon ellenkezik üss a seggére. De tudnia kéne hogy jót akarsz neki nem tudom mit csináltál a kutyával ha így viselkedik. Amúgy a 17:43-as voltam

15/L

2010. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező nem válaszoltam a kérdésedre :) Szólj neki kétszer ha nem jön szidd le és tedd pórázra hozd be. Előbb utóbb tudatosul benne hogy mi van. Én a pincsimet úgy szoktattam le erről hogy szóltam neki kétszer nem jött kizártam volt hogy félórát ott ültem a lépcsőházba ő meg kint sírt az ajtó előtt utána beengedte a szomszéd aki jött haza. A kutya látta hogy ott ülök de én felálltam és feljöttem nem szóltam hozzá az nap este (este volt) ő már egy óra után jött oda nyalizni de én nem is foglalkoztam vele. Nagyobb büntetésként élte meg hogy nem foglalkoztam vele mintha agyon vertem volna. Ezt még egyszer kétszer eljátszottuk azóta ha elsőre nem is jön (még gyorsan elintéz egy pisit illetve szokása főleg reggel, hogy gyorsan neki áll kakálni mert tudja hogy megyünk fel de előtte nem kakálna) akkor a második szólásra már fut is. :) Sok szerencsét!

Előző voltam (15/L)

2010. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
18%

Előző:

Mégis ki a franc mondta hogy agyonverem a kutyát??????????? Ne idegesítsetek már fel könyörgöm. Előbb is ezért volt ilyen a modorom, még leszánalmasoznak mert mondok egy tippet. Miért vagytok ilyen hülyék?


Amúgy életemben nem bántottam kutyát, sehogy sem, meg nincs is.


És harmadjára is elmondom, ha valaki még mindig nem fogta volna fel: Ne kézzel verjétek a kutyát, hanem bottal, mert akkor nem rád lesz mérges hanem a botra! És a bottól is ugyanúgy megtanulja a dógát.


És amikor azt írom hogy "verni a kutyát", nem azt jelenti hogy jól megverni meg agyonverni, hanem azt, hogy nevelő céllal ütni rá egyet, max kettőt. Azért reméltem kinéztek annyit belőlem, hogy nem agyonverést értek a verés alatt.

2010. jan. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nana, azért háború ne törjön ki! A probléma az, hogy meg se tudom verni, mert nem érem utol. Ahogy teszek felé egy lépést, Ő kettőt tesz az ellenkező irányba, ezért a pórázt se tudom rárakni. Tanyán lakunk, így a nagyobb sétákon nem rakok rá pórázt. Attól félek, hogy lelövik vagy valami baja lesz, ha elmegy messzire, ezért kizárni se tudom. Nem vagyok a verés híve, de szerintem valahogy el kellene érnem, hogy tiszteljen. Van 2 másik kutya is. Ők mind a ketten kivert kutyák voltak és látszik rajtuk, hogy rossz sorsuk volt, félnek egy kézfelemeléstől is, nah ők az első szóra visszajönnek, mert tartanak és ebből kifolyólag tisztelnek is. Vélemény?! Köszönöm a segítséget!!
2010. jan. 29. 19:12
 19/22 anonim ***** válasza:
vagy vigyél magaddal pórázt vagy hagyd a kapuba és hívd pl egy játékkal játszani biztos akar és majd bejön amugy bottal nem szabad verni régen volt ismerősünknek akit befogadtak mert egy öreg néni volt a gazdija és meghalt és volt náluk egy kisgyerek 4 éves volt és mindig azt játszotta hogy bottal kardozik és a kutya mindik megtámadta mert az öreg néni mindik a botjával verte
2010. jan. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

*****

Először is, ezt olvasd el.

Másodszor. Ha ennyire behívhatatlan a kutyád, akkor nagyon alaposan kezdd el tréningezni a behívásra. Nem baj, ha egy ideig csak a jutalomfalatra megy oda hozzád, egyelőre az a lényeg, hogy oda menjen. Gyakorolj vele zárt helyen, a kertben. A behívásról rengeteg jó cikket találsz a neten, ezért erre most itt nem térnék ki külön. A sétákat pedig, amíg nem megy jól a behívás, csináld úgy, hogy egy hosszú, 10-13 m-es kötelet használsz póráznak. Lovasboltból a futószár tökéletesen megteszi, vagy egy hegymászó kötélre erősített karabiner. Ezen van a kutyának mozgás lehetősége, de neked is van kontrollod fölötte. Értesd meg a kutyával, hogy amíg nem megy oda hozzád, addig ilyen lesz a séta... Sok türelem, de rá fog jönni, hogy mi van. És persze a behívást a kötélen keresztül is gyakorold és jutalomfalat, jutalomfalat, jutalomfalat.

Esetleg még azt meg lehet próbálni, amit az egyik válaszoló is írt, már ha alkalmasak erre a körülmények, hogy otthagyod a kutyát és kizárod. Nem kell sajnálni, nem kell félni, hogy fázik és szinte biztos lehetsz benne, hogy elmenni sem fog. Meglepődve ott fog ülni a kapuban és menne majd utánad. Az enyém is csinálta ezt, eljátszottam vele párszor, hogy ott hagytam, aztán ücsörögjön csak ott. Pedig én is azt hittem, hogy akkor el fog menni, de nem tette, sőt mit több, teljesen megdöbbent, hogy most akkor mi van. Pár perc után kimentem érte, kinyitottam a kaput, csak úgy rongyolt befelé. :) Ezt még néhányszor megcsináltam, mikor makacskodott, azóta eszébe sincs maradni, jön befelé, mint a kisangyal... Ha nagy néha újra be is próbálkozik, megint eljátszom vele ezt és akkor jó ideig megint eszébe sem jut.

Nem kell verni a kutyát, bottal meg főleg nem. A legjobb, ha ott hagyod egy kis időre ill. a hosszú pórázas séta, tanítás, jutalmazás. Kitartást! Mire megtanulja a behívást és a leckét, az bele telik némi időbe, de légy állhatatos és következetes. Sok sikert!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!