Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyások, milyen...

Tapasztalt kutyások, milyen fajtát javasoltok?

Figyelt kérdés
Eddig lakásban éltünk, van egy 4 éves menhelyi keverék szukánk. Most viszont családi házba költöztünk, és jó lenne egy kinti házőrző is, közepes vagy nagytestű, bejárással, de kintalvással. Kiegyensúlyozott, családbarát fajtát szeretnénk, amelyik nagyon jól kijön kisgyerekekkel is, mégis megbízhatóan őrzi a területet. Milyen fajtát javasoltok?
2010. jan. 25. 20:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a Golden ajánlom, barátságos meg ilyesmi nekem is ilyen kutyám van és imádom.....:D De a Belga is nagyon barátságos olyan kutyám is van :D
2010. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Akiteki ***** válasza:
51%
Rendőrségre bekötött riasztó. Az egyetlen megbízható módszer.
2010. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Vicces vagy. :-( És egy riasztóval mégis hogyan játsszon mondjuk lovacskásat egy kisgyerek?
2010. febr. 2. 16:06
 24/28 Akiteki ***** válasza:
A riasztóval sehogy. Az a házat fogja őrizni. A gyereknek meg valami barátságos kutya kell.
2010. febr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Na most olyat mondtál, amre magamtól nem jöttem volna rá... Hogy a gyereknek barátságos kutya kell. Kösz, hogy felvilágosítasz erről, már majdnem örökbe fogadtam egy kiképzett harci kutyát. :-(
2010. febr. 2. 21:46
 26/28 anonim ***** válasza:
a nemetjuhasz alkalmas lenne...a golden retriever nem jo hazorzo..
2010. febr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Akiteki ***** válasza:

Nem érted a lényeget! Semelyik kutya nem őrzi megbízhatóan a házat. Ez volt a kérdésedben.

Minden kutyát ki lehet játszani, trükkel vagy erőszakkal.

Innen kezdve ez már nem kérdés, marad, hogy a gyerekekkel barátságos kutya legyen.

2010. febr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

De, értem a lényeget. Tudom, hogy ha valaki nagyon be akar jönni, azt egy kutya nem állítja meg. Igaz, a riasztó sem. Nem ételmaradékkal működő riasztót szeretnénk, hanem családi kutyát, aki egyben jelzőkutya is, és valamelyest van területvédő ösztöne.


Elsődleges szempont, hogy kisgyerekekkel megbízható legyen az alaptermészete. Másodlagos szempont, hogy ne csóválja a farkát, mint egy magyar vizsla, ha egy idegen be akar jönni a kerítésen.


Még egyszer köszönöm a válaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt!

2010. febr. 5. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!