Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyások, milyen...

Tapasztalt kutyások, milyen fajtát javasoltok?

Figyelt kérdés
Eddig lakásban éltünk, van egy 4 éves menhelyi keverék szukánk. Most viszont családi házba költöztünk, és jó lenne egy kinti házőrző is, közepes vagy nagytestű, bejárással, de kintalvással. Kiegyensúlyozott, családbarát fajtát szeretnénk, amelyik nagyon jól kijön kisgyerekekkel is, mégis megbízhatóan őrzi a területet. Milyen fajtát javasoltok?
2010. jan. 25. 20:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
75%
Bordeaux-i dog, boxer, dobermann, belga juhász (nekem a groenendael, de a többi is szép :))
2010. jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
41%
Arany retriever, vagy labrador retriever őbenükk tökéletesen megbízhatsz. Nem mernék boxert vagy hasonlókat venni mint amilyeket a többiek ajánlanak!
2010. jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
58%

Üdv! én Németjuhászt ajánlok, mert sztem jo házörzö,családszeretö,,


szép estét

2010. jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyi keverékek között is van számtalan házőrzőnek kiválóan alkalmas kutty.

Ha már van egy menhelyi, nem jutott eszetekbe, hogy a második is menhelyről legyen? ;)

2010. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Cane corsot ajánlom! Nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott kutya! Nekem is van, velünk szemben olyan mint egy kis kutya (bújik, szeretget, mindent eltűr), idegenekkel szemben azonban már más a helyzet!
2010. jan. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek: dehogynem jutott eszünkbe! A második kutyót is menhelyről szeretnénk örökbe fogadni. Hogy keverékbe szeretünk-e bele vagy fajtatisztába, az még a jövő zenéje, viszont még egy keveréknél is fontos, hogy mit örököl a szülőktől, milyen idegzetet, személyiséget, vérmérsékletet. Kicsi gyerekekel nem mindegy nekem, hogy pl kuvasz keverék-e, vagy németjuhász.


Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!

2010. jan. 26. 11:16
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

szia! itt mindenki elmondja a szíve választottját, és biztos egyikőnk sem objektív, de én lógóspofákkal nőttem fel. egész kicsi koromban egy nápolyi masztiff volt a haverom, elég kemény kutya volt, kifeküdt az út közepére, és senkit nem engedett sehova, mindenkit megmorgott aki közelített. én meg pár évesen hemperegtem vele bent a kutyaólban, meg téptem a lógós pofáját, ültem a hátán, húzattam magam a farkába kapasztkodva, mindent elvisel. Aztán 12 éves koromtól bullmasztiff, szintén szigorú kemény kutya, de ő volt a legjobb barátom. Most már nagy vagyok, és bulldogom van, és ő is hozza azt, amit a nagytestű rokonai. Kemény a megjelenése, de az unokaöcsémnek bármit eltűr, ige jámbor fajta.


Egyébként személyesen ismerem a minimenhelyeseknél Mózest: [link]


Sajnos egy jóbarátom meggondolatlanul hirtelen felindulásból vásárolta (mondtam neki, hogy ne) élete első kutyája, és persze ágyban aludt, meg ölben közlekedett, így nem csoda, hogy kicsit viselkedés problémás lett. Nekem sosem volt vele gondom, pedig elég sokszor vigyáztam rá kiskorában. Valóban rebbenős a város rengeteg ingere nem neki való. De amint falak között van, kezes bárány, és egy keménykezű kutyához értő embernek szerintem nem lehet vele gondja, a gyerekekért meg kiskorában legalábbis rajongott. A családomnál most egy ugyanilyen félős kutyus van, vagyis már 6 éve, ő pedig Angol Masztiff. Nagyon hevesen ugat és ugrál a kapuban ha iegent lát, mindenkivel bizalmatlan, de a család tagoknak hanyatt fekszik, nyakába bújik, egy igazi kis óriás cica. Kérdezz rá a miniseknél Mózesre, hátha azt mondják, hogy jó család mellé. Imádnivaló kutyus, és biztos, hogy házőrzőnek is kiváló lenne.

2010. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Énis anémetjuhászt ajánlanám , de az h kijön-e a gyerekekkel az minden kutyánál más.
2010. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindegyik hasznos volt. :-) Senkit sem én pontoztam le, a golden retrieveres válaszolókat pláne nem. A felsorolt fajták közül a goldi jelleme tűnik a legszimpatikusabbnak; remek lenne, ha kifognánk egy menhelyen egy kedves golden keveréket. Még egyszer köszönöm a segítségeteket!:-)
2010. jan. 29. 23:14
 20/28 anonim ***** válasza:
Óóóó, hát golden keverékből rengeteg van, labi keverékből meg pláne. Van fajtamentésük, ott ugye fajtatiszta kutyusok vannak, néha egészen fiatalok is.
2010. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!