Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyások, milyen...

Tapasztalt kutyások, milyen fajtát javasoltok?

Figyelt kérdés
Eddig lakásban éltünk, van egy 4 éves menhelyi keverék szukánk. Most viszont családi házba költöztünk, és jó lenne egy kinti házőrző is, közepes vagy nagytestű, bejárással, de kintalvással. Kiegyensúlyozott, családbarát fajtát szeretnénk, amelyik nagyon jól kijön kisgyerekekkel is, mégis megbízhatóan őrzi a területet. Milyen fajtát javasoltok?
2010. jan. 25. 20:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%
Németjuhászt például! Intelligens,gyermekeket szereti,jó házörő.
2010. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
49%

Bordeaux-i dog:)

Kicsit lusta fajta,de ha meglát egy idegent hogy "gyanúsan" próbál az ajtó felé menni,nagyon ideges tud lenni ám:)

2010. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
49%
boxert és inkább szukát :)mert kezelhetőbb, mint a kan.Nagyon ragaszkodó, hűséges, a gyerekekkel is jól kijön, akárki akármit mond,amugy meg nevelés kérdése, és jó házőrző!:)
2010. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Igazából bármilyen fajta lehet ha jól van nevelve =) Boxer, Doberman (ki jön a gyerekekkel!), Német juhász (de az már inkább divatkutya...)
2010. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
49%
Bullmasztiff esetleg,vagy moszkvai őrkutya?
2010. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
49%
németjuhász, nekem volt kuvasz is és semmi bajom nem volt vele pedig aztmondják képes a gazdáira támadni pedig én sokat piszkáltam evés közben mikor megvolt akkor voltam kb 6 éves
2010. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
49%
én is a boxerre szavazok de kanra
2010. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
49%
Kuvaszt semmiképpen! Az én kutyám németjuhász-kuvasz keverék,bár intelligens és jó házőrző,de hiába van nálunk kis kora óta,és hiába volt jól nevelve,mégis nagyon makacs,és ha hangosabban rászólok visszamorog.Gyerekek mellé nem ajánlom!
2010. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
32%
A Golden retriever is kiváló gyermekek mellé,intelligens is,és a területét is védi.
2010. jan. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Cane Corso. Nekünk kettő van belőle,és amellett hogy gyönyörű, hatalmas és erős kutyák, a két lányom - 4, és 7 évesek - egész nap gyúrják őket, a szájukban turkálnak, a nyelvüket húzzák, a farkukba csimpaszkodnak, a szőrüket-bőrüket hűzzák, ráülnek, ugrálnak rajta, és a kutyák csendes szunyókálással nézik az egészet. Hihetetlenül türelmesek! Csak ajánlani tudom! Félelmetes házőrző tud lenni, de ahogy megjelenik a hadszíntéren valamelyik lányom, rögtök csönd és nyugalom lesz, farokcsóva és dörgölődzés.

Azonban képzést igényelnek, mint minden kutya, egy fél év aktív kutyaiskola és kész a tökéletes házikedvenc. Nagyon okosak, értelmesek, taníthatóak. Az elején kell velük letisztázni, mit szabad és mit nem, azt ők megjegyzik, és utána semmi, de semmi probléma nem lesz.

2010. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!