Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne az ideális...

Milyen kutya lenne az ideális számomra?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom, kertvárosi környéken. Mivel kertes házban élek, (és csakis ilyen helyre költöznék, ha úgy hozná a sors) szeretnék egy nagytestű kutyát magam mellé. Jelenleg van kutyám, tehát nem most és nem is az elkövetkezendő hónapokban jönne a blöki, de szeretnék felkészülni rá. Mivel veszélyes környéken lakom (a volt szomszédomhoz betörtek egy németjuhász és egy rottweiler mellett), ezért mindenképpen egy MEGBÍZHATÓ, KEMÉNY TERÜLETŐRZŐ KUTYÁT SZERETNÉK, amely ÖSZTÖNBŐL ŐRZI A TERÜLETÉT, nem kell erre tanítani, nevelni, képezni. Nem elég ha ugat, védje meg a területet. Mindenképpen fontos, hogy helyt álljon éles helyzetben, de nem akarom azt sem, hogy börtönbe kerüljek azért, mert a kutyám a betolakodót nyakon harapta, megfojtotta, stb. Tehát NE LEGYEN TÚLZOTTAN AGRESSZÍV! Elég, ha a behatolót csak sarokba szorítja, sakkban tartja, harapással meghátráltatja vagy esetleg a földre dönti. Emellett mindenképpen fontos, hogy NYUGODT, KIEGYENSÚLYOZOTT TERMÉSZETŰ, KISZÁMÍTHATÓ KUTYA LEGYEN, hiszen nemcsak területőrzőt, hanem társat is szeretnék egyben, amihez az imént felsorolt tulajdonságok elengedhetetlen alapfeltételek. Semmiképpen sem szeretnék félős, labilis, agresszív kutyát, amely naphosszat őrjöng a kerítésnél, rátámad a gyerekere, stb. Olyan fajtát szeretnék, amelyre nem hatott olyan erősen a küllemtenyésztés, nem vált divatfajtává, amelynek egészséges az állománya, nem terheli mindenféle örökletes betegség, vagy idegrendszeri probléma.

Létezik egyáltalán ilyen kutyafajta? Ha igen, kérlek, segítsetek megtalálni. Átböngésztem az internetet, kutyaás könyveket, magazinokat, kiállításokra jártam, és ott nézelődtem, kérdezősködtem, de eddig még nem sikerült megtalálnom "A" kutyát. A következő fajtákat zártam ki eddig: németjuhász, dobermann, rottweiler, német dog, snauzer (mivel ezek a fajták komoly kiképzést igényelnek, és nem igazán képesek önállóan dolgozni, valamint némelyikük túl van tenyésztve), keverékek (mert nem lehet tudni, mi sül ki belőle, nem lehet előre tudni, milyen lesz a kutya, ha felnő), menhelyi fajtatiszta kutyák (mivel ezek a kutyák valamiért a menhelyre kerültek, és lehet, hogy az a valami engem is zavar majd, valamint, hamár fajtatiszta kutyát vásárolok, akkor inkább tenyésztőnél érdeklődök). Ezeken a fajtákon kívül bármilyen javaslatot szívesen fogadok, AMENNYIBEN ILLIK A FAJTÁRA A LEÍRÁSOM!

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget! Remélem, sok válasz érkezik majd!


2010. jan. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 A kérdező kommentje:

Igazad van!

Milyen a staffodshire terrier? Milyennek látod, mint stafi-tartó?

2010. jan. 22. 16:32
 52/67 anonim válasza:
nagyonjókutya:) nagyon inteligens ha felvágatod a fülét nagyon jól néz ki:) könnyen tanul,nagyon családszerető,bármikor kapható egy kis játékra xD nagyon erős enyém fiat uno t elhúzza és nem edzettem vele kifejezetten súlyhúzásra. sztem nézz egy törzskönyvest ha majd ugy alakul és megengedheted magadnak de interneten nagyon sokat irnak róla nézz utána (google) Sok sikert üdv:)
2010. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor már 3 "esélyes" van: a Komondor, a Bernáthegyi, és az Am. staff :)

2010. jan. 22. 18:43
 54/67 anonim ***** válasza:

ha már kutya :

javaslok egy pár kevésbé ismert remek fajtát:

- nagy japán kutya ( amerikai akita )

- japán akita

- Tosa Inu ( ezt javasolnám )


ha már a kritériumok " ilyen" szigorúak :)

2010. jan. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezek biztos jó kutyák, én speciál nem igazán ismerem őket, de ahogy te is mondtad, elég ritkák, nem tudom, tenyésztik e őket Magyarországon.

2010. jan. 28. 16:20
 56/67 A kérdező kommentje:

Ja, bocsánat a bernáthegyis válaszolónak!

Nem bernáthegyiket láttam a sétánál, azóta megtuttam, MOSZKVAI ŐRKUTYA!!!

2010. jan. 29. 17:54
 57/67 anonim ***** válasza:

a moszkvai őrkutya elég agresszív tud lenni, őt kifejezetten őrzésre tenyésztettéki kb. a kaukázisival egyforma vérmérséklete van.

A bernáthegyinél nincs veszély gyerek ügyben, én személy szerint moszkvait nem hagynék egyedül gyerekkel.


egyik nap hívott egy "új gazdi" pár hete már ott van a kölyök. A gyerekek imádják, de ebbe beletartozik az is hőgy nyúzzák egy kicsit, a kutya imádja óket, amikor az apja a gyerekre kiabált valamiért a most 12! hetes kutya megugatta, megvédte a gyereket, a szomszéd tacskó aki átjár, az is el van zavarva, a gyerekek miatt:) ja és az idegeneket is jelzi rendesen.


bernáthegyis

2010. jan. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 A kérdező kommentje:

Köszi

Akkor az is lehet, hogy még soha nem láttam élőben bernáthegyit?!:$ Nembaj, ami késik, nem múlik :)

Amúgy egy ismerős állatorvosunknak is ez a fajta van, 2 kutyát tart, de még nem láttam őket. Régóta tart bernáthegyit, azt mondja, nagyon jó természetű, vajszívű kutyák:)

2010. jan. 30. 18:29
 59/67 anonim ***** válasza:
2010. jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 A kérdező kommentje:
Jajj de édesek :)
2010. jan. 31. 12:44
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!