Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne az ideális...

Milyen kutya lenne az ideális számomra?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom, kertvárosi környéken. Mivel kertes házban élek, (és csakis ilyen helyre költöznék, ha úgy hozná a sors) szeretnék egy nagytestű kutyát magam mellé. Jelenleg van kutyám, tehát nem most és nem is az elkövetkezendő hónapokban jönne a blöki, de szeretnék felkészülni rá. Mivel veszélyes környéken lakom (a volt szomszédomhoz betörtek egy németjuhász és egy rottweiler mellett), ezért mindenképpen egy MEGBÍZHATÓ, KEMÉNY TERÜLETŐRZŐ KUTYÁT SZERETNÉK, amely ÖSZTÖNBŐL ŐRZI A TERÜLETÉT, nem kell erre tanítani, nevelni, képezni. Nem elég ha ugat, védje meg a területet. Mindenképpen fontos, hogy helyt álljon éles helyzetben, de nem akarom azt sem, hogy börtönbe kerüljek azért, mert a kutyám a betolakodót nyakon harapta, megfojtotta, stb. Tehát NE LEGYEN TÚLZOTTAN AGRESSZÍV! Elég, ha a behatolót csak sarokba szorítja, sakkban tartja, harapással meghátráltatja vagy esetleg a földre dönti. Emellett mindenképpen fontos, hogy NYUGODT, KIEGYENSÚLYOZOTT TERMÉSZETŰ, KISZÁMÍTHATÓ KUTYA LEGYEN, hiszen nemcsak területőrzőt, hanem társat is szeretnék egyben, amihez az imént felsorolt tulajdonságok elengedhetetlen alapfeltételek. Semmiképpen sem szeretnék félős, labilis, agresszív kutyát, amely naphosszat őrjöng a kerítésnél, rátámad a gyerekere, stb. Olyan fajtát szeretnék, amelyre nem hatott olyan erősen a küllemtenyésztés, nem vált divatfajtává, amelynek egészséges az állománya, nem terheli mindenféle örökletes betegség, vagy idegrendszeri probléma.

Létezik egyáltalán ilyen kutyafajta? Ha igen, kérlek, segítsetek megtalálni. Átböngésztem az internetet, kutyaás könyveket, magazinokat, kiállításokra jártam, és ott nézelődtem, kérdezősködtem, de eddig még nem sikerült megtalálnom "A" kutyát. A következő fajtákat zártam ki eddig: németjuhász, dobermann, rottweiler, német dog, snauzer (mivel ezek a fajták komoly kiképzést igényelnek, és nem igazán képesek önállóan dolgozni, valamint némelyikük túl van tenyésztve), keverékek (mert nem lehet tudni, mi sül ki belőle, nem lehet előre tudni, milyen lesz a kutya, ha felnő), menhelyi fajtatiszta kutyák (mivel ezek a kutyák valamiért a menhelyre kerültek, és lehet, hogy az a valami engem is zavar majd, valamint, hamár fajtatiszta kutyát vásárolok, akkor inkább tenyésztőnél érdeklődök). Ezeken a fajtákon kívül bármilyen javaslatot szívesen fogadok, AMENNYIBEN ILLIK A FAJTÁRA A LEÍRÁSOM!

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget! Remélem, sok válasz érkezik majd!


2010. jan. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:
Nem olyan értelemben kell társ, hogy mindenhova hurcolom magammal, de szeretném másra is használni. Pl.: napi séta, kutyasuli, játék (mert természetesen játszanék is vele). Nem hagynám egyedül gyerekkel, azt állítólag fajtától függetlenül is tilos. De nem akarom, hogy a kutyám megközelíthetetlen legyen, és még engem, mint a gazdáját és megtámadjon. Szerintem ez nem olyan nagy kérés. Alap, hogy nevelném, kölyökkortól járnék vele kutyasuliba, de őrzésvédelemre nem akarom külön tanítani, szerintem az igazi házőrző tudja ösztönből, mit kell tennie a betolakodóval.
2010. jan. 17. 18:17
 12/67 A kérdező kommentje:
A kaukázusi az a fajta, amelyik széttépi a behatolót, aztán meg mehetek börtönbe. A boxer csak jelez, nem elég agresszív ahhoz, hogy támadjon. A pit bull pedig az a fajta, amelyik nem házőrző, hanem harcikutya, én pedig nem azt szeretnék. Legfeljebb a külsejével ijeszti el a rosszban sántikálót, de egy szakértő simán bemegy mellette.
2010. jan. 17. 18:20
 13/67 anonim válasza:
100%
Egyértelműen bordeauxi dog! A hatalmas termete elég riasztó, a hangjától frászt kapnak a rosszemberek, közben pedig jámbor, és imádnivaló.Persze ezt elég, ha csak Te tudod!Hűséges társ, imádja a gyerekeket, megvédi a területét.
2010. jan. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
100%

18:02 az én kutyáim harapósak. Ha valaki bedugja a kezét akkor megharapják. Ha valaki kutya nélkül van az utcán és hozzájuk akar érni akkor megharapják. Ha valaki bántani akar engem akkor megharapják. Ha valaki el akarja venni a kajájukat akkor megharapják. Ha egy kutya bántani akarja őket akkor támadnak... Pontosabban harapnak HA ÉN RÁJUK NEM SZÓLOK. DE nekem, a gazdájuknak MINDENT megengednek, pedig már ivarérettek, sőt egyik már 9 éves és lám nem bolondult meg!! Ha akarom fogom őket és a szőrüknél fogva felemelem, vagy kiveszek a cupákot a szájukból... Sőt kutyaiskolába járunk és táborokba és versenyekre, és velük van a legkevesebb baj az összes kutya közül. A pórázunk csillog-villog mert nem kell használnunk. Van egy érdekes szokásuk, ha valakivel kutya van akkor barátságosak vele, amíg nem viselkedik velük ellenségesen.

Szóval mindenképp elég éles kutyáim vannak, de SOSEM voltak megbízhatatlanok vagy veszélyesek családra vagy rám! Tökéletes társak! Semmi probléma nincs velük. Persze nem is nagy kutyák ők, csak kicsi juhászkutyák (nem német)...

2010. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
77%
Kedves kérdező az a baj, hogy a legtöbb kutya aki ilyen kemény ösztösen az nem csípi a kutyaiskolát, az ül-feksziket és kutyás sportokra sem annyira alkalmas. Ezekre az éltalad kihúzott fajták alkalmasak. Roti, német juhász, dobemrann stb...
2010. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
84%
Nekem Bordeaux-i dogom van...és nem 1 fajtaleírást olvastam el mielőtt megvásároltam 1 tenyésztőtől...minden leírásban szerepel hogy telepőrzésre alkalmatlan...ez nem oltás..csak olvastam...;)../riasztó+boxer/kuvasz
2010. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
100%

Az elvárásaiddal több gond van: Egy kölyök felnevelése 2-3 év, mire "használható állapotba kerül", addig is simán betörhetnek hozzád és a kutyus is szerezhet jó pár rossz tapasztalatot. Ami miatt őrjöngeni fog a kerítésnél.

Szerintem álmaid kutyáját ezen leírás alapján nem fogod megtalálni, mert az összes nagy testű kutyát fenyegeti a Dp és szemproblémák is előfordulhatnak.

Az igazán kemény kutya - akit nem tanítasz - nem fog válogatni hol harapja meg a betörőt, míg a sportosabb alkalatúak - akiket kizártál - őket viszont meg lehet tanítani (sőt kell is és szokták is), hogy csak karra menjen.

Én javaslom a masztiffokat nézd át ( nápolyi, angol stb.), ők hasonlítanak a legjobban a leírásodhoz.

2010. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 A kérdező kommentje:

Riasztó...rémálmaim lesznek vele ha ennyit emlegetitek :)

Utolsónak köszi, a masztiffok közül nekem a nápolyi masztiff az, amelyik szimpatikus. Azt sem mondtam, hogy csak olyan fajta jöhet szóba, amelyiknek nincsen jellemző problémája, hiszen minden fajtának vannak, de azt nem akarom, hogy 12féle örökletes betegség fenyegesse az adott fajtát.

2010. jan. 17. 19:45
 19/67 A kérdező kommentje:
A berdeaux-i dog elég jó erre a feladatra, a januári kutyaújságnak is ő volt a "tárgya".
2010. jan. 17. 19:47
 20/67 A kérdező kommentje:

"Elég, ha a behatolót csak sarokba szorítja, sakkban tartja, harapással meghátráltatja vagy esetleg a földre dönti."

Ezt írtam le, tehát nem azt, hogy legfeljebb sarokba szorítsa, mindegy nekem, az a lényeg, hogy ne ölje meg, és ne tegye nyomorékká!

2010. jan. 17. 19:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!