Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne az ideális...

Milyen kutya lenne az ideális számomra?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom, kertvárosi környéken. Mivel kertes házban élek, (és csakis ilyen helyre költöznék, ha úgy hozná a sors) szeretnék egy nagytestű kutyát magam mellé. Jelenleg van kutyám, tehát nem most és nem is az elkövetkezendő hónapokban jönne a blöki, de szeretnék felkészülni rá. Mivel veszélyes környéken lakom (a volt szomszédomhoz betörtek egy németjuhász és egy rottweiler mellett), ezért mindenképpen egy MEGBÍZHATÓ, KEMÉNY TERÜLETŐRZŐ KUTYÁT SZERETNÉK, amely ÖSZTÖNBŐL ŐRZI A TERÜLETÉT, nem kell erre tanítani, nevelni, képezni. Nem elég ha ugat, védje meg a területet. Mindenképpen fontos, hogy helyt álljon éles helyzetben, de nem akarom azt sem, hogy börtönbe kerüljek azért, mert a kutyám a betolakodót nyakon harapta, megfojtotta, stb. Tehát NE LEGYEN TÚLZOTTAN AGRESSZÍV! Elég, ha a behatolót csak sarokba szorítja, sakkban tartja, harapással meghátráltatja vagy esetleg a földre dönti. Emellett mindenképpen fontos, hogy NYUGODT, KIEGYENSÚLYOZOTT TERMÉSZETŰ, KISZÁMÍTHATÓ KUTYA LEGYEN, hiszen nemcsak területőrzőt, hanem társat is szeretnék egyben, amihez az imént felsorolt tulajdonságok elengedhetetlen alapfeltételek. Semmiképpen sem szeretnék félős, labilis, agresszív kutyát, amely naphosszat őrjöng a kerítésnél, rátámad a gyerekere, stb. Olyan fajtát szeretnék, amelyre nem hatott olyan erősen a küllemtenyésztés, nem vált divatfajtává, amelynek egészséges az állománya, nem terheli mindenféle örökletes betegség, vagy idegrendszeri probléma.

Létezik egyáltalán ilyen kutyafajta? Ha igen, kérlek, segítsetek megtalálni. Átböngésztem az internetet, kutyaás könyveket, magazinokat, kiállításokra jártam, és ott nézelődtem, kérdezősködtem, de eddig még nem sikerült megtalálnom "A" kutyát. A következő fajtákat zártam ki eddig: németjuhász, dobermann, rottweiler, német dog, snauzer (mivel ezek a fajták komoly kiképzést igényelnek, és nem igazán képesek önállóan dolgozni, valamint némelyikük túl van tenyésztve), keverékek (mert nem lehet tudni, mi sül ki belőle, nem lehet előre tudni, milyen lesz a kutya, ha felnő), menhelyi fajtatiszta kutyák (mivel ezek a kutyák valamiért a menhelyre kerültek, és lehet, hogy az a valami engem is zavar majd, valamint, hamár fajtatiszta kutyát vásárolok, akkor inkább tenyésztőnél érdeklődök). Ezeken a fajtákon kívül bármilyen javaslatot szívesen fogadok, AMENNYIBEN ILLIK A FAJTÁRA A LEÍRÁSOM!

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget! Remélem, sok válasz érkezik majd!


2010. jan. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
44%

a komondoros kutyás gazdi ,és a kérdező már eldöntötte a kérdést.

a dolog érdekessége ,hogy más véleményét, szempontjait kategorikusan elutasítják.

hát ....lehet így is :)

csak , éppen akkor mi értelme volt a kérdésnek ?

sosem volt komondorom, ( nem is lesz )

,de nem a kutya miatt,egyszerűen a környezetünk nem neki való.( kicsi a kert, belváros ,stb )

szerintem ,kutyát a saját környezete,lehetőségei,és igényei miatt választ az ember.

viszont a jól nevelt kutya , szót fogad a gazdának !! és nem csak a saját portáján belül !!

képzés nélkül ??? nem szeretnék olyannal élni, aki a saját kutyáját nem 100 % -ban tartja kézben.

14 / L .

és a bernim 40 kg.

bármikor behívom, bárhol is vagyunk, de kutyasuli nélkül ,nem tudnám !

és ezek tények, hiszen a barátnőim azóta nem félnek a nagy fekete kutyáktól mióta velem járnak sétáltatni.

2010. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 A kérdező kommentje:
Nem döntöttem el semmit, nem mondtam, hogy biztos Komondorom lesz, csak egyenlőre még mindig csak 1 olyan választ kaptam, ami érdemleges infókkal szolgált számomra. És ezt a Komondoros gazdi írta.
2010. jan. 20. 14:27
 43/67 anonim ***** válasza:

Az én páromnak kaukázusi kutyája van, aki imádnivaló,kedves,de idegent nem enged be és ha fenyegetve érzi a gazdit,akkor megvédi. Senkit nem nyírt ki,de megharapott olyat,aki megpróbált besétálni csak úgy a házhoz. Már elég öreg a kutyus, de nem bolondult meg,nem agressziv vagy ilyesmi.

Ja és elég nagy és félelmetes ahhoz is,hogy ne merjenek bemenni idegenek...ha meg bemennek,rosszul járnak.

2010. jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 A kérdező kommentje:
Ez eddig oké, és nagyon szépen köszönöm, hogy írtál, de a kaukázusival van egy nagy gondom: divatfajta (ami, tudjuk, mivel jár együtt).
2010. jan. 21. 18:08
 45/67 anonim ***** válasza:

hát lehet hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze, de én a bernáthegyit ajánlom.

Egy rosszul kialakult elképzelés, hogy a bernáthegyi lusta. Pedig egyáltalán nem (a kanok talán, de a szukák nem) Nálam 3 felnőtt szuka van, egyik jobban őrzi a területet, mint a másik:) A 2. szomszédba megzavarták a betörőt, mert észrevették hogy éjjel idegen járkál a hátsó udvarban. A szomszéd kinézett hogy mit ugatnak a kutyáim és akkor vette észre a már távozó betörőt.

Ezen felül ez a fajta még abban is csodálatos, hogy mindent megtenne a családért, rajong a gyerekekért, a gyerek a torkán lenyúlhat, tépheti, nem számít.

Viszont ha a "falkatag" veszélyben van, azonnal védelmez.

Erre jó példa hogy édesapám beszélgetett valakivel az udvaron az egyik kutya ott volt mellettük semmi gond, csakhogy a fickó hirtelen mozdulatot tett apám felé (rámutatott valamira Apu mögött) A kutya (szuka) azonnal kapcsolt és megfogta a "támadó kezét" nem harapta meg, csak megfogta még felületi karcolás sem lett, csak figyelmeztette, hogy állj ilyet ne csinálj.


Ezen felül ez a "lusta" fajta képes nyáron 40 fokban egy órát labdázni, ha a gazdival lehet. Szeret nagyokat sétálni és az enyémek imádnak úszni a tóból alig bírom kihívni őket:):)) De ha nincs időm elvinni őket mozogni akkor sem szedik szét az udvart:) nyáron a nagy melegben keres egy kis árnyékot és hűsöl, de semmi extra igénye nincs a friss víz kivételével.

szóval tudom elfogult vagyok hisz tenyésztem és tartom őket, de nekem ők az ideális kutya:)

Csodálatos jellem aki ha érzi hogy bajod van csak odabújik hozzád és várja hogy megnyugodj.

2010. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
Én még a leonbergit is el tudnám képzelni.
2010. jan. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
staffordshire terrier.Nem értem a németjuhászt miért zártad ki nagyon engedelmes,okos jószág.Nekem 1 németjuhász 1 staffordshire és 1 bolognase van.A németjuhász a staffordshire és a boxer.Szerintem ezek védenének a legjobban(nekem már 5 éve vannak akutyáka betörök meg sem közelítik a házamat)
2010. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 A kérdező kommentje:

Hogy miért zártam ki a németjuhászt?

"a volt szomszédomhoz betörtek egy németjuhász és egy rottweiler mellett".

Ez elég ok, már csak azért is, mert EGY EGYSZERŰ ALKALMI BESURRANÓ VOLT!!! (csak azért írom le ezt is, mert aztán megint azzal jönnek, hogy bármilyen kutyához be lehet törni). A boxer inkább csak ijesztő, a laikus számára, de én ismerek párat, a gazdáik azt mondják, hogy csak jelez. A staff pedig közel sem olyan kemény, hogy egy kutyákhoz értő személy ne menjen be mellette, és ő inkább harcikutya, nekem pedig nem az kell.

A bernáthegyi...ma sétálni voltam jelenlegi bolognese kutyámmal, és egy kertvárosi részen haladtunk végig, a szomszéd kerületben. Az egyik utcában 2 hatalmas bernáthegyi fogadott ugatva, akik egy kb. 300 négyzetméteres telket őriztek. Szerintem párban voltak, egy 50 kiló körüli szuka, és egy 60 kiló körüli kan. Nem voltak olyan hatalmasak, mint egy kiállítási kutya, de szerintem simán nekem támadtak volna, ha bemegyek. Elég kemény kutya, márcsak a külleme miatt is, és van védőösztöne. Azonkívül rá is nagyon jól illik a leírásom: megbízható, ösztönből őrzi a házat, de nem agresszív, a betolakodót nem tép szét, csak megállítja (feltételezem).

Köszönöm szépen a bernáthegyi tenyésztő válaszát, egy újabb esélyes. Te vagy a második, aki tud a kérdésemre válaszolni, előtted egy Komondoros írt.

2010. jan. 22. 15:40
 49/67 anonim válasza:
ezekre a legmegfelelőbb a kutyatenyésztés csúcsterméke Amerikai Staffordshire Terrier :D higy nekem tapasztalatból tudom
2010. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim válasza:

Ja és minden kutya olyan amiennek neveled!!!!

nekem 1 stafim van kistesóim 4-6 évesek és a szájába nyulkálnak nyúzzák hátára ülnek stb és SOHA semmit nem csinált velük és nem is fog mert nagyon szereti a gyerekeket és azokat is akiket beengedek de ha valaki beakar jönni annak ellenére hogy a kutyám morog ,ugat rá amikor senkisincs otthon hát nemlennék a helyébe :) tudom mire képes és nemolyan hogy eldobnak neki vmi falatot és azzal ellesz mig kipakolják a házad :D de ez Mind nevelés kérdése és ahoz amit akarsz egy Örző Védő iskolát ell kell végeznie a kutyusnak!!

2010. jan. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!