Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne az ideális...

Milyen kutya lenne az ideális számomra?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom, kertvárosi környéken. Mivel kertes házban élek, (és csakis ilyen helyre költöznék, ha úgy hozná a sors) szeretnék egy nagytestű kutyát magam mellé. Jelenleg van kutyám, tehát nem most és nem is az elkövetkezendő hónapokban jönne a blöki, de szeretnék felkészülni rá. Mivel veszélyes környéken lakom (a volt szomszédomhoz betörtek egy németjuhász és egy rottweiler mellett), ezért mindenképpen egy MEGBÍZHATÓ, KEMÉNY TERÜLETŐRZŐ KUTYÁT SZERETNÉK, amely ÖSZTÖNBŐL ŐRZI A TERÜLETÉT, nem kell erre tanítani, nevelni, képezni. Nem elég ha ugat, védje meg a területet. Mindenképpen fontos, hogy helyt álljon éles helyzetben, de nem akarom azt sem, hogy börtönbe kerüljek azért, mert a kutyám a betolakodót nyakon harapta, megfojtotta, stb. Tehát NE LEGYEN TÚLZOTTAN AGRESSZÍV! Elég, ha a behatolót csak sarokba szorítja, sakkban tartja, harapással meghátráltatja vagy esetleg a földre dönti. Emellett mindenképpen fontos, hogy NYUGODT, KIEGYENSÚLYOZOTT TERMÉSZETŰ, KISZÁMÍTHATÓ KUTYA LEGYEN, hiszen nemcsak területőrzőt, hanem társat is szeretnék egyben, amihez az imént felsorolt tulajdonságok elengedhetetlen alapfeltételek. Semmiképpen sem szeretnék félős, labilis, agresszív kutyát, amely naphosszat őrjöng a kerítésnél, rátámad a gyerekere, stb. Olyan fajtát szeretnék, amelyre nem hatott olyan erősen a küllemtenyésztés, nem vált divatfajtává, amelynek egészséges az állománya, nem terheli mindenféle örökletes betegség, vagy idegrendszeri probléma.

Létezik egyáltalán ilyen kutyafajta? Ha igen, kérlek, segítsetek megtalálni. Átböngésztem az internetet, kutyaás könyveket, magazinokat, kiállításokra jártam, és ott nézelődtem, kérdezősködtem, de eddig még nem sikerült megtalálnom "A" kutyát. A következő fajtákat zártam ki eddig: németjuhász, dobermann, rottweiler, német dog, snauzer (mivel ezek a fajták komoly kiképzést igényelnek, és nem igazán képesek önállóan dolgozni, valamint némelyikük túl van tenyésztve), keverékek (mert nem lehet tudni, mi sül ki belőle, nem lehet előre tudni, milyen lesz a kutya, ha felnő), menhelyi fajtatiszta kutyák (mivel ezek a kutyák valamiért a menhelyre kerültek, és lehet, hogy az a valami engem is zavar majd, valamint, hamár fajtatiszta kutyát vásárolok, akkor inkább tenyésztőnél érdeklődök). Ezeken a fajtákon kívül bármilyen javaslatot szívesen fogadok, AMENNYIBEN ILLIK A FAJTÁRA A LEÍRÁSOM!

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget! Remélem, sok válasz érkezik majd!


2010. jan. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 A kérdező kommentje:

11:39

Hagyjál már a kutyasulival, meg a beugratós kérdéssel, igenis van ilyen kutya, az előtted válaszoló már megírta, hogy melyik az. És igaza volt, megnéztem.

2010. jan. 18. 13:54
 32/67 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok megint. :) Nekem konkrétan azt mondta valaki, akinek komondora volt, hogy az ő kutyája megállította a betolakodót. Nem fogta le, meg semmi, de nem engedte se kimenni, se bejönni.
2010. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 A kérdező kommentje:
Na. Ez jól hangzik.
2010. jan. 18. 15:48
 34/67 anonim ***** válasza:
51%
Óriásschnauzer
2010. jan. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 A kérdező kommentje:

Óriássnaucer?

Idézem:

"A következő fajtákat zártam ki eddig: németjuhász, dobermann, rottweiler, német dog, snauzer (mivel ezek a fajták komoly kiképzést igényelnek, és nem igazán képesek önállóan dolgozni, valamint némelyikük túl van tenyésztve)"

És ezzel le is írtam, mi a bajom vele.

2010. jan. 18. 18:00
 36/67 anonim ***** válasza:
76%

Kuvasz, Mudi, Komondor.

Kuvasz:Bátor, félelmet nem ismerő fajta. A gondjára bízott személyeket vagy vagyontárgyakat élete árán is megvédi. Önérzetes, rossz bánásmód esetén eldurvulhat. Hűséges, megbízható, gazdáját és környezetét szerető. Térigénye nagy. Igénytelen, ápolása egyszerű, a legzordabb időjárást is könnyen elviseli. A szeretetet és a törődést meghálálja.

Mudi:Élénk vérmérsékletű, rendkívül tanulékony, bátor, éber, mozgékony, munkát kedvelő, értelmes és alkalmazkodó képes.

Komondor: A gazdasági haszonállatok, a vagyontárgyak, a ház őrzése-védése közben rendíthetetlen bátorságot mutat. Hang nélkül, vakmerően támad. Az általa védett területet a sajátjának tekinti, arra idegen élőlényt nem enged be. Bizalmatlan alaptermészetű. Nappal szívesen fekszik úgy, hogy területét ellenőrizni tudja. Éjjel folyton mozog.

2010. jan. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
51%

elismert komondor tenyésztő válasza a kérdésre : tényleg olyan kemény kutya a komondor,mint mondják ? válasz : NEM , a kuvasz keményebb ???!!

lehet ,hogy nem mondott igazat, de te majd megmutatod :):):) ügye ???

hiszen remélhetőleg élsz még 1-2 év múlva ( mert nem evett meg a kutyád ) és leírod ,hogy képzés nélkül is a komondorod milyen remek kutya :)

mert ezek szerint a választott fajta :::a komondor.

jó kutya , csak én még nem láttam képzés nélkül is szófogadó kutyát .

igaz nem láttam minden kutyát, csak sokat :)

2010. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:

a falra mászok az ilyen válaszadóktól, mint pl. a 10:16-os...

hát képzeld, ahogy mondtam itt is, nekem komondorom van és jééééééé még élek,pedig nem volt kiképezve soha, kutyaiskolában se járt, és azt a csuda vigye el, mi tanitottuk meg az alapdolgokra és woow nem evett meg minket -.-"

A komondor pont olyan fajta, hogy nem is kell és nem is lehet kutyaiskolában betanítani a csökönyösségéből adódóan. Meg mire tanítanák már? vetődjön rá a csibész karra??röhej, neki nem ez a feladata, főleg nem idegen helyen...

..."csak én még nem láttam képzés nélkül is szófogadó kutyát .

igaz nem láttam minden kutyát, csak sokat :) "... -ilyet ne jelents ki, ezek szerint minden kutyafajta csakúgy engedelmeskedik, hogy csak kutyakiképzőhöz és kutyaiskolába kell járnia? ez elég nagy hülyeség, van más fajtám is, szintén konok fajta, mivel vadászkopó, számodra meglepő módon szótfogad, és nem járt kutyaiskolába...

Az hogy a saját gazdája képezze, megtanítsa az alapvető dolgokra, evidens. Minden kutyatartónak meg kell mutatnia, hogy ki parancsol.


Látszik, hogy nem ismered a fajtát...

..."elismert komondor tenyésztő válasza a kérdésre : tényleg olyan kemény kutya a komondor,mint mondják ? válasz : NEM , a kuvasz keményebb ???!! "

ez tudod mit takar? azt, hogy a komondor nyugodtabb, míg a kuvasz eléggé temperamentumos,akár gyorsabb, forró vérű-azaz keményebb, ő nem sakkban tartja a betolakodót, hanem akár szét is tépheti.

De ebből a szempontból a pitbull is keményebb mint a komondor...

És mi van akkor ha van olyan fajta ami keményebb mint a komondor? tudod ott a keményebb végén a "bb" fokozás=> a komondor is kemény.

De nyilván nemcsak fajtától, hanem egyedtől is függ.

Be is fejezem,ez már szőrszál hasogatás.

Ha vmi kételyed merül fel a komondor állóképességével kapcsolatban, akkor gyere el hozzánk, nappal vagy éjjel. Ne is keress csengőt, nálunk a kutya az :) Bejöhetsz a kapun is,vagy a tetején, mindegy, úgyis csak egyszer teszed meg;)


01:56-os

2010. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 A kérdező kommentje:

Aaazazz! :)

Nagyszerű!

Végre valaki, aki tud normális választ adni. Hiába, a Komondorosokban nem csaldóom soha :) Köszi 01:56! :)

A kuvasz se keményebb a Komondornál, meg a pit bull sem, csaupán agresszívabb, szerintem legalábbis. A Komondor elég kemény ahhoz, hogy bármilyen kutyával szemben érvényesítse felsőbbrendűségét, persze, nem kell harcoltatni:)

Szóval Komondor!!!

Vagy ha tudsz jobbat, akkor írj és indokold meg miért!

2010. jan. 19. 15:25
 40/67 A kérdező kommentje:
Ja, és a kutyafajták listájából már kiesett a riasztóberendezés is, szóval többet ne javasoljátok.
2010. jan. 19. 15:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!