Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne az ideális...

Milyen kutya lenne az ideális számomra?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom, kertvárosi környéken. Mivel kertes házban élek, (és csakis ilyen helyre költöznék, ha úgy hozná a sors) szeretnék egy nagytestű kutyát magam mellé. Jelenleg van kutyám, tehát nem most és nem is az elkövetkezendő hónapokban jönne a blöki, de szeretnék felkészülni rá. Mivel veszélyes környéken lakom (a volt szomszédomhoz betörtek egy németjuhász és egy rottweiler mellett), ezért mindenképpen egy MEGBÍZHATÓ, KEMÉNY TERÜLETŐRZŐ KUTYÁT SZERETNÉK, amely ÖSZTÖNBŐL ŐRZI A TERÜLETÉT, nem kell erre tanítani, nevelni, képezni. Nem elég ha ugat, védje meg a területet. Mindenképpen fontos, hogy helyt álljon éles helyzetben, de nem akarom azt sem, hogy börtönbe kerüljek azért, mert a kutyám a betolakodót nyakon harapta, megfojtotta, stb. Tehát NE LEGYEN TÚLZOTTAN AGRESSZÍV! Elég, ha a behatolót csak sarokba szorítja, sakkban tartja, harapással meghátráltatja vagy esetleg a földre dönti. Emellett mindenképpen fontos, hogy NYUGODT, KIEGYENSÚLYOZOTT TERMÉSZETŰ, KISZÁMÍTHATÓ KUTYA LEGYEN, hiszen nemcsak területőrzőt, hanem társat is szeretnék egyben, amihez az imént felsorolt tulajdonságok elengedhetetlen alapfeltételek. Semmiképpen sem szeretnék félős, labilis, agresszív kutyát, amely naphosszat őrjöng a kerítésnél, rátámad a gyerekere, stb. Olyan fajtát szeretnék, amelyre nem hatott olyan erősen a küllemtenyésztés, nem vált divatfajtává, amelynek egészséges az állománya, nem terheli mindenféle örökletes betegség, vagy idegrendszeri probléma.

Létezik egyáltalán ilyen kutyafajta? Ha igen, kérlek, segítsetek megtalálni. Átböngésztem az internetet, kutyaás könyveket, magazinokat, kiállításokra jártam, és ott nézelődtem, kérdezősködtem, de eddig még nem sikerült megtalálnom "A" kutyát. A következő fajtákat zártam ki eddig: németjuhász, dobermann, rottweiler, német dog, snauzer (mivel ezek a fajták komoly kiképzést igényelnek, és nem igazán képesek önállóan dolgozni, valamint némelyikük túl van tenyésztve), keverékek (mert nem lehet tudni, mi sül ki belőle, nem lehet előre tudni, milyen lesz a kutya, ha felnő), menhelyi fajtatiszta kutyák (mivel ezek a kutyák valamiért a menhelyre kerültek, és lehet, hogy az a valami engem is zavar majd, valamint, hamár fajtatiszta kutyát vásárolok, akkor inkább tenyésztőnél érdeklődök). Ezeken a fajtákon kívül bármilyen javaslatot szívesen fogadok, AMENNYIBEN ILLIK A FAJTÁRA A LEÍRÁSOM!

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget! Remélem, sok válasz érkezik majd!


2010. jan. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
100%
Komondor, kuvasz, mioritic. Utóbbi 2004 óta elismert fajta, neki nem árthatott még a küllemtenyésztés. De mindhárom megfelelő lenne neked.
2010. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:

Egy kis javítás:

*gyerekere - helyett gyerekekre

*kutyaás - helyett kutyás

Bocsi a hibákért.

2010. jan. 17. 16:46
 3/67 anonim ***** válasza:
82%
Bocsi, de akármelyik kutyát el tudják tenni láb alól változatos módszerekkel. Ami neked kell azt riasztónak hívják. Azt nem kell nevelni. Nincs olyan kutya akit nem kell képezni mert mind társ... Minnél keményebb egy kutya annál jobban.
2010. jan. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
30%
a kaukazusi a boxer a pittbill vagy a németjuhász ezek nagyon hüségesen öriznek
2010. jan. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
70%

Az általad leírt igényeket KIZÁRÓLAG kiképzéssel lehet elérni.

Egy kutya nem fogja magától sarokba szorítani a betörőt, mert ha agresszió van benne, akkor úgyis rátámad, és szétszedi.

Első válaszadóval egyetértek, ne kutyára költs, hanem riasztóra...egy felelős gazdi nem teszi ki a kutyáját egy esetleges támadásnak. Ha valaki be akar törni hozzátok, akkor előtte úgyis megnézi a terepet (ha csak úgy bemászik, akkor az nagyon hülye) és ha látja, hogy olyan kutya van a kertbe, aki az útjában van, akkor megmérgezi, lelövi, stb.

Ha tényleg veszélyes a környéketek, akkor riasztót fel, kutyát pedig be a lakásba.

2010. jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, én úgy értelmeztem a kérdést, hogy a házőrzésre nem kell külön tanítani. Nevelni minden kutyát kell, ez egyértelmű.
2010. jan. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem manapság mindegy milyen fajta kutyád van, aki be akar menni a kertbe/házba az be is fog! Amúgy szerintem komondor vagy kuvasz.
2010. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 A kérdező kommentje:
Már megint félreértelmezitek amit leírtam. Nem csak házőrzőnek kell a kutya, hnem társnak is. Mit csináljak a riasztóval? Sétáltassam, fésülgessem, vagy képezzem ki? Nem kell kiképzés, nem feltétlenül kell sarokba szorítani a betolakodót, vannak fajták, amik képzés nélkül is helytállnak éles helyzetben. Ezeket nevezik pásztorkutyának. A németjuhász nem megbízható, szerintem, a környékünkön lévő egyedeknek a fele már attól betoj, ha a kezem a kerítés fölött beteszem, de van amelyiknek elég, ha a kerítéshez rohanok, már fut... Mondom, h a szomszédhoz németjuhász és rottweiler mellett törtek be!! Tudom, hogy bármilyen kutya mellé be lehet törni, de ez csak egy alkalmi besurranó volt. Ignis, kell egy kemény kutya, és riasztó is lesz, nem kell aggódni. És ezt a kemény kutyát szeretném megtaláni, ezért kértem segítséget, amit eddig csak és kizárólag az első válaszoló tudott nyújtani. Neki köszönöm.
2010. jan. 17. 17:49
 9/67 A kérdező kommentje:
FAJTÁKAT JAVASOLJATOK LÉGYSZIVES, MERT NEM CSAK HÁZŐRZŐT KERESEK, HANEM TÁRSAT IS EGYBEN, AHOGY AZT LE IS ÍRTAM!!! HA NINCS JAVASLATOTOK, AKKOR INKÁBB NE IS ÍRJATOK! KÖSZI!
2010. jan. 17. 17:51
 10/67 anonim ***** válasza:
50%
Hát nekem az a véleményen, tapasztalatom hogy az a kutya, aki védi a terültetét és agresszív a betolakodókkal, az bizony hajlamos bármilyen embert megtámadni, félreértelmeszhett egy mozdulatott(vendégek, postás, gyerekek...) tehát én gyerekes, emberes helyre csak és kizárólag teljesen megbízható kutyát vinnék. A kutya nem robot, sajnos vagy nem sajnos de az a kutya aki védelemből támad, bármikor támadhat. És egy kutya, bár vannak ösztönei, de mindenképpen igényel képzést, nem úgy születik hogy tudja mit vársz te tőle, és például a terület örzés ösztöne nem egyformán erős fajtán belül sem. Tehát leginkább azt kell eldöntened hogy társat vagy örzővédőt keresel. Ha az utobbit akkor javaslom hogy kenelben tartsd, ahova betudod zárni például ha vendégek vannak. Én azt javaslom válassz egy termetes kutyát, aki bár ártalmatlan, de külseje azrét ijjesztő, és szerelj be egy riasztót.
2010. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!