Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne az ideális...

Milyen kutya lenne az ideális számomra?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom, kertvárosi környéken. Mivel kertes házban élek, (és csakis ilyen helyre költöznék, ha úgy hozná a sors) szeretnék egy nagytestű kutyát magam mellé. Jelenleg van kutyám, tehát nem most és nem is az elkövetkezendő hónapokban jönne a blöki, de szeretnék felkészülni rá. Mivel veszélyes környéken lakom (a volt szomszédomhoz betörtek egy németjuhász és egy rottweiler mellett), ezért mindenképpen egy MEGBÍZHATÓ, KEMÉNY TERÜLETŐRZŐ KUTYÁT SZERETNÉK, amely ÖSZTÖNBŐL ŐRZI A TERÜLETÉT, nem kell erre tanítani, nevelni, képezni. Nem elég ha ugat, védje meg a területet. Mindenképpen fontos, hogy helyt álljon éles helyzetben, de nem akarom azt sem, hogy börtönbe kerüljek azért, mert a kutyám a betolakodót nyakon harapta, megfojtotta, stb. Tehát NE LEGYEN TÚLZOTTAN AGRESSZÍV! Elég, ha a behatolót csak sarokba szorítja, sakkban tartja, harapással meghátráltatja vagy esetleg a földre dönti. Emellett mindenképpen fontos, hogy NYUGODT, KIEGYENSÚLYOZOTT TERMÉSZETŰ, KISZÁMÍTHATÓ KUTYA LEGYEN, hiszen nemcsak területőrzőt, hanem társat is szeretnék egyben, amihez az imént felsorolt tulajdonságok elengedhetetlen alapfeltételek. Semmiképpen sem szeretnék félős, labilis, agresszív kutyát, amely naphosszat őrjöng a kerítésnél, rátámad a gyerekere, stb. Olyan fajtát szeretnék, amelyre nem hatott olyan erősen a küllemtenyésztés, nem vált divatfajtává, amelynek egészséges az állománya, nem terheli mindenféle örökletes betegség, vagy idegrendszeri probléma.

Létezik egyáltalán ilyen kutyafajta? Ha igen, kérlek, segítsetek megtalálni. Átböngésztem az internetet, kutyaás könyveket, magazinokat, kiállításokra jártam, és ott nézelődtem, kérdezősködtem, de eddig még nem sikerült megtalálnom "A" kutyát. A következő fajtákat zártam ki eddig: németjuhász, dobermann, rottweiler, német dog, snauzer (mivel ezek a fajták komoly kiképzést igényelnek, és nem igazán képesek önállóan dolgozni, valamint némelyikük túl van tenyésztve), keverékek (mert nem lehet tudni, mi sül ki belőle, nem lehet előre tudni, milyen lesz a kutya, ha felnő), menhelyi fajtatiszta kutyák (mivel ezek a kutyák valamiért a menhelyre kerültek, és lehet, hogy az a valami engem is zavar majd, valamint, hamár fajtatiszta kutyát vásárolok, akkor inkább tenyésztőnél érdeklődök). Ezeken a fajtákon kívül bármilyen javaslatot szívesen fogadok, AMENNYIBEN ILLIK A FAJTÁRA A LEÍRÁSOM!

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget! Remélem, sok válasz érkezik majd!


2010. jan. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 A kérdező kommentje:

Az örökletes betegségekről:

"Olyan fajtát szeretnék, amelyre nem hatott olyan erősen a küllemtenyésztés, nem vált divatfajtává, amelynek egészséges az állománya, nem terheli mindenféle örökletes betegség, vagy idegrendszeri probléma."

Nem azt mondtam, hogy ne terhelje SEMMIFÉLE örökletes betegség, hnem azt, hogy ne terhelje MINDENFÉLE örökletes betegség. Van külömbség a 2 között.

2010. jan. 17. 19:50
 22/67 A kérdező kommentje:
Mindent félremagyaráztok, aztán meg nekem támadtok. Én meg nem győzöm bemásolni, hogy mit írtam, mert teljesen kiforgattok mindent.
2010. jan. 17. 19:52
 23/67 A kérdező kommentje:

A kiképzésről:

Mivel veszélyes környéken lakom (a volt szomszédomhoz betörtek egy németjuhász és egy rottweiler mellett), ezért mindenképpen egy MEGBÍZHATÓ, KEMÉNY TERÜLETŐRZŐ KUTYÁT SZERETNÉK, amely ÖSZTÖNBŐL ŐRZI A TERÜLETÉT, nem kell erre tanítani, nevelni, képezni.


Egy szóval nem mondtam, hogy nem tanítaném engedelmességre, csak az őrző-védő kiképzéssel nem akarok foglalkozni.

2010. jan. 17. 19:53
 24/67 A kérdező kommentje:

"Emellett mindenképpen fontos, hogy NYUGODT, KIEGYENSÚLYOZOTT TERMÉSZETŰ, KISZÁMÍTHATÓ KUTYA LEGYEN, hiszen nemcsak területőrzőt, hanem társat is szeretnék egyben, amihez az imént felsorolt tulajdonságok elengedhetetlen alapfeltételek."

Na látjátok, ezért nem elég a riasztó, az nem tud társ lenni...

2010. jan. 17. 19:54
 25/67 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Szerintem a kuvasz, komondor stb. igenis alkalmasak kutyás sportokra! Talán nem olyan könnyen taníthatóak, mint egy német juhász, de azért ők is szépen tudnak szerepelni egy versenyen, lásd Magyar Pásztorkutyák Munkaversenye. Amúgy a komondorról hallottam, hogy ő csak sarokba szorítja a támadót.
2010. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 A kérdező kommentje:
A Komondorról én is hallottam, de én azt, hogy beengedi az idegent a portára, de kimenni nem hagyja, olyankor a földre dönti.
2010. jan. 17. 20:51
 27/67 anonim ***** válasza:
100%

Amikor végig olvastam hogy mi az elképzelésed, egyből a KOMONDOR jutott az eszembe.

"a behatolót csak sarokba szorítja, sakkban tartja, harapással meghátráltatja, a földre dönti." - pont igy.

A tenyésztőktől vehetsz egészséges, jó képességű komondort.

Olvass utánna a fajtának, ezen az oldalon is volt egy csomó komondoros kérdés, nekem is van komondorom, a legtöbb kérdésre válaszoltam.

Én nagyon meg vagyok elégedve a fajtával, pár év múlva veszünk még egy kutyust, már nagyon tervezem hogy honnét lesz, milyen felmenők legyenek benne stb.

Tényleg nem elfogultság :) de ideális fajta, az idegenekkel pont olyan mint lennie kell- ha mi ott vagyunk akkor bejöhet idegen, nem bántja, csak akkor ha nagyon bizalmaskodni akar vele. A családdal vajszívű, annyira hálás, szeretetre méltó, ragaszkodó. Annyira jólelkű...

Nem ugatós, de ha jelez akkor van oka rá. Egyik éjjel is majd megveszett, amikor kinéztem láttam, hogy a szomszédban, ahol nem lakik senki, dobálta egy férfi kaviccsal...

Pár napja,szintén éjjel, vki elorditotta magát, hogy Áúúúú-aztán a komondorunk támadóan ugatott, nem tudom mi történhetett, mindenestre lábfejet nem találtunk a kertben :)

szóval ez nagyon jó fajta.

Sokan azzal jönnek, hogy nem olyan jó mint régen, előfordulhatnak ilyen példányok, de melyik fajtánál nem?

A lényeg h személyesen el kell menni tenyésztőhöz, beszélgetni vele, és majd meglátod, hogy milyet szeretnél.

2010. jan. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
48%

én meg azt hallottam,hogy a ferrári repül, víz alatt úszik, és elvisz a csomagtartóban 10 tonnát .

ja... hogy ez nem egy hanem több jármű ??

nem baj ,én ilyet akarok ???

tényleg , te jobban értessz a kutyákhoz, vagy ....,mert hallottad ...???

fogalmad sincs a kutyákról, vagy beugratós a kérdés, de ALAPBÓL NINCS OLYAN KUTYA AMILYENT TE KERESEL !!

KIKÉPZÉSSEL ,TANÍTÁSSAL,SOK-SOK MUNKÁVAL LEHET ILYEN KUTYÁD ,

nekem van , csak éppen napi 1-2 óra képzés kell hozzá ,cc: 1,5-2 évig :):):)

területőrző-de nem agresszív ??

tartsa sakkban a behatolót, harapással meghátráltatja - de ne harapja át a torkát ???

nyugodt ,kiszámítható,kiegyensúlyozott - de kemény területörző-és védő ?


ok , 1 000 000.-ft és viheted .

egy kiképzett kutyát vegyél .


a legjobb a pitbul-farkas-krokodil keverék .

1 000.-ft a pit-bull-10 000.-ft a farkas - 15 000,.-ft a krokodil, a többi a plasztikai műtét :)

a kutya a te védelmedben bármit megtesz, csak arra hogy a bármi mit jelentsen MEG KELL TANÍTANI .

javaslom menj el egy-két kutyaiskolába és nézz meg egy -két kiképzési módszert .

2010. jan. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 A kérdező kommentje:

Én is a Komondorban gondolkoztam el, azt ajánlották a legtöbben. Én is hallok róla ezt-azt, hogy már nem olyan, mint régen, és én ezt higgyem is el?? Ismerem a Komondort, a környékünkön 2 is lakik, úgy őrzik a házat, ahogy az meg van írva, mintha Isten teremtette volna őket, ahogy ezt egy újságban írták. Ja és könyörgöm...persze, a kaukázusi, közép-ázsiai, dél-orosz juhász meg milyen kemény...Na azért róluk is tudok pár szaftos kis történetet.

A KAUKÁZUSI DIVATFAJTA, TUDJUK, HOGY MI LESZ A SORSA A FELKAPOTT FAJTÁNAK, MÁR MOST LÁTOM NÁLA A ROMLÁST. A KÖZÉP-ÁZSIAI SZEREPELT LEGJOBBAN A TESZTEKEN, AZT MONDTAK, HOGY ILYEN A RENDÍTHETETLEN KUTYA...PERSZE, CSAK HOGY ŐKET KIKÉPEZTÉK, BECSIBÉSZELTÉK A KUTYASULIBAN, OLVASTAM, EZ TÖRTÉNT AZ ÓPUSZTASZERI PÁSZTORKUTYÁS TALÁLKOZÓT MEGELŐZŐEN, ÍGY NYÚJTOTTAK OLYAN KIMAGASLÓAN SZÉP EREDMÉNYT. DÉL-OROSZ, HÁT EDDIG ŐT TARTOTTAM AZ IGAZI PÁSZTORKUTYÁNAK, CSAK NEMRÉG TUDTAM MEG, A KOMONDOR FÓRUMON, VALAKI ÉRDEKLŐDÖTT A FAJTA UTÁN, NEKI MONDTA VALAKI, HOGY Ő EDDIG MÉG CSAK IDEGGYENGE DÉL-OROSZOKKAL TALÁLKOZOTT, ÉS, HOGY A TESZTEK, AMIKET A FAJTÁNÁL VÉGEZNEK, A ZSÁKMÁNY ÖSZTÖNRE ÉPÜLNEK FEL.


NA, EZEK UTÁN MEGKÉRDEZEM, MIÉRT IS KAPTA A KOMONDOR EZT A "MÁR MEN OLYAN JÓ, MINT RÉGEN, NEM ELÉG BÁTOR, ÉS NEM ELÉG FOGÓS" CÍMET???



ELMONDOM ÉN: HÜLYESÉG VOLT AZ EGÉSZ, MÉG MINDIG A LEGJOBB PÁSZTORKUTYÁK KÖZÉ TARTOZIK!!!

2010. jan. 18. 13:52
 30/67 A kérdező kommentje:

01:56

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A VÁLASZODAT, VÉGRE VALAKI TUDOTT ÉRDEMLEGES INFORMÁCIÓKKAL SEGÍTENI.:)

2010. jan. 18. 13:53
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!