Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keresem a családunknak legjobb...

Keresem a családunknak legjobb kutyafajtát, milyen legyen?

Figyelt kérdés
Félhosszú szőrű (10-20 cm), aljszőrzettel rendelkező,nem fekete, közepes-nagy testű kutyafajtát keresek amit nem kell félteni hogy ellopják felnőttként, de nem agresszív, kutyássportra, főleg canicrossra és klikkertréningre alkalmas, intelligens és játékos, gyerekszerető. Ja, és nem border collie. Tudtok ilyet?
2010. jan. 4. 12:22
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Szerintem a szamojéd is szóba jöhetne még..
2010. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

13:17:)

Most belgám van, tervum:) Imádom, de következőnek egy fokkal kevésbé pörgős kutyát szeretnék. Ezt egyébként jól eltaláltad:)


Akik a goldent ajánlják: mennyire őriz? Gondolom házat semennyire, de a lényeg nekem az hogy a kutyát ne kelljen félteni h ellpoják, mert annyira emberszerető h a tolvajjal is boldogan megy játszani.

2010. jan. 4. 13:29
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Kutyafüggő is, de egy golden nagy valószínűséggel el fog menni egy tolvajjal is.
2010. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
A golden nem házőrzésre való,minden embert egyformán szeret még a tolvajt is :D,viszont a világ legintelligensebb kutyája,egy hibája van,hogy egy pici agresszivitás sincs benne.No de senki se tökéletes...
2010. jan. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
64%

Én egy fiatal-felnőtt menhelyi kutyust ajánlanék neked. Nagyon sok a gazdikereső kutya, és éppúgy tudsz magadnak egy jó társat találni onnan, mint tenyésztőtől...

És szinte minden fajtának van fajtamentése is (pl. golden retriever).

2010. jan. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Cifra, barna-cifra, fehér, fakó, barna, hamvas stb színű mudi? :D Pörgős, de ha kell akár napokig vár rád nyugodtan. Nagyon jól őriz és nagyon okos! :)

Ausztál juhász? Bár úgy tudom erős kéz kell hozzá? Skót juhász? Ha nem kiállítási akkor nem annyira nagy a szőre...

Pumi? Mondjuk az nincs olyan világos színekben...

Menhelyről szerintem csak kiskutyát hozzál, mert akkor még jobban tudod formálni és nem érte szegénykét annyi baj, bár akkor vállalnod kell hogy hátha nagyobb lesz mint vártad és kicsit máshogy viselkedik.

2010. jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
*ausztrál
2010. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
52%

"Menhelyről szerintem csak kiskutyát hozzál, mert akkor még jobban tudod formálni és nem érte szegénykét annyi baj, bár akkor vállalnod kell hogy hátha nagyobb lesz mint vártad és kicsit máshogy viselkedik."


off.

Ez tök nagy tévhit h csak a kölyökként hozzád került kutya lesz olyan amilyennek te akarod. Az én 2 évesen örökbefogadott ütött-vágott keverékem ezerszer kiegyensúlyozottabb és jól neveltebb mint a környéken azok a kutyák akiket kölyök koruk óta nevelnek/nevelni próbálnak.

Valamint a másik kutyám is ismeretlen előéletű, felnőtt korában családból hozzám került kutya. Mégis teljes az összhang közöttünk.

Nem ezen múlik!

2010. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Az csak két kutya. És hobbi célra. A tapasztalat viszont inkább az hogy az évekig kínzott kutyák nem fognak teljesen meggyógyulni. A kérdező viszont ha jól látom valami kutyás sportot is akar űzni, azon kívül azt szeretné ha a kutya legalább magát megvédené, és pedig a bátorságból történő védés igen ritka, még a jó helyről vett, őrző-védő kiképzésen résztvett kutyáknál sem biztos hogy éles helyzetben is megteszik azt amit a pályán tökéletesen tudnak! Gyerek mellé, sportolni jobb egy tenyésztőtől való kölyök vagy menhelyi de kölyök (sok sportban csak tk-val indulhatsz!), mert sosem tudhatod mit élt át szegény. Egy egészséges kutyát is nehéz kiképzeni, gyerekkel összeszoktatni, hát még azt akinek problémái vannak. Nem kell mindenkinek a menhelyi felnőtt kutyákat hazavinni, nem azért mert nem jók, hanem mert nem mindenkinek valók, nem minden életstílushoz illenek. Ettől még nem lesz rossz az ember.
2010. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem csak ez a kettő, csak ez a kettő az enyém. És mind a kettő sport célra van. Versenyszerűen agilityznek. Ill. a menhelyivel cani-crossozunk és klikkerezünk - bár ezeket csak a saját magunk szórakoztatására. Ezen kívül bármelyiküket összemerném engedni a gyerekemmel és máséval is, mert megbízhatóak - én ismerem őket! Sosem volt egy gyanús mozdulatuk vagy a múltból adoptált viselkedésük.

De nem is offolok tovább.

2010. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!