Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keresem a családunknak legjobb...

Keresem a családunknak legjobb kutyafajtát, milyen legyen?

Figyelt kérdés
Félhosszú szőrű (10-20 cm), aljszőrzettel rendelkező,nem fekete, közepes-nagy testű kutyafajtát keresek amit nem kell félteni hogy ellopják felnőttként, de nem agresszív, kutyássportra, főleg canicrossra és klikkertréningre alkalmas, intelligens és játékos, gyerekszerető. Ja, és nem border collie. Tudtok ilyet?
2010. jan. 4. 12:22
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%
australian sheperd
2010. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Arany vagy coboy (lehet nem jól írom bocsi) színű Angol Cocker Spániel hogy tetszene? Van aljszőrzete, közepes méretű, kint is és bent is lehet tartani (enyém kint van) okos, figyelmes, jó jelző kutya, bátor, nem egy lusta fajta, szeret játszani, lehet vele sportolni, apportozni, intelligens, könnyen tanul, gyerekszerető. És nem mellesleg nagyon szép megjelenésű kutya. Hátránya, hogy a hosszú füle miatt hajlamos a fülgyulladásra ezért gyakran kell tisztítani a fülét, a szőre rendszeres ápolást igényel, de ez nem azt jelenti, hogy minden nap fésülgetni kell mint egy Yorkit vagy egy Shi-tzu-t, de azért nem árt 2-3 hetente alaposan átmenni rajta egy sűrű kefével és nagyobb séták után átnézni a bundáját nem e ment bele bogáncs vagy toklász. Szerintem jó választás lenne, pici törődés, odafigyelés kell neki, de meghálálja.
2010. jan. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
21%
Beagle. Gyerekek mellé tökéletes, ha a feje tetején járnak, akkor sem harapna meg játékból sem. A bátyámék tenyésztik, tehát látom, hogy nem csak az enyém ilyen, ez a tulajdonságuk általános. És gyönyörűen mutat.
2010. jan. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Az aussie nagyon jó!De csak farokkal születő, hogy legyen mit csóválnia:)

A spanival két gondom van, az egyik az a genetikailag öröklődő betegség ami támadási rohamokat okoz, emiatt Én soha nem merném gyerekek közé vinni, bár tudom h terápiás kutyák is vannak spanik.

A másik hogy szőrtípusa miatt minden edzés után dugig lennének a hosszú szőrei toklásszal meg koldustetűvel, amit nehéz is kiszedni.

2010. jan. 4. 12:47
 5/36 A kérdező kommentje:
A beagle rövid szőrű.
2010. jan. 4. 12:50
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Golden Retriever:Rendkívül intelligens,a gyerekeket imádja,soha nem agresszív,na és nekem is ez van....:D
2010. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
52%
szerintem is Golden Retriever
2010. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
0%
Miért baj, hogy a beagle rövid szőrű?
2010. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

(csak mert a kérdező hosszú(!) szőrű, közepes-nagy testű kutyát keres. A beaglere csupán 2 jelző nem illik a 2ből.)


Belgajuhász is szóba jöhet még...ha nem fekete akkor a tervueren.

Bár én egy hosszúszőrű weimarit is nagyon bevállalnék.

2010. jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
68%
Springer spániel?
2010. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!