Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rasszisták a kutyáim?

Rasszisták a kutyáim?

Figyelt kérdés
Sokkal dühösebben ugatnak, és majd szét szedik a kerítést, amikor cigány galerik portyáznak az utcában. De amikor iskolás gyerekek mennek haza, vagy idős nénik bevásárolni, akkor még vakkantani se vakkantanak. Ez miért van?
2010. jan. 3. 23:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is csak a cigányokat ugatja! Eddig azt hittem, csak ő ilyen. A szagon kívül talán azért mert hangoskodnak, meg mert hülyén mennek, lökdösődve, anyázva...
2010. jan. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Az enyém a lökdösődő, üvöltő, fütyülő cigányokat már több utcányi távolságból is ugatja. De a csendben sétáló cigányokat, csak onnantól, ha észre vette, azaz, ha a ház elé ért.

Szerintem pont azok a kulturális különbségeket veszi észre a kutya, ami a gazdinál nem tapasztal. Intenzív szag, hangoskodás, magatartás, na és persze a tapasztalat. Ha rossz tapasztalata van, a kutya nem felejt, és az ombucmant lesz@rva előítéletes. Ezért mondom, rasszisták :)

2010. jan. 4. 17:39
 13/16 anonim ***** válasza:
36%
Az én kutyám nem utálja cigányokat, de felismeri, ha valaki rosszindulatú. De soha nem engedem meg neki, hogy megmorogjon bárkit!
2010. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A kutya elsősorban figyel minket, mozdulatainkból, arcunkból, hangszínünkből, stb., nem pedig a vezényszavaink alapján ismer. Elképzelhető, de egyáltalán nem biztos, hogy ezen, általunk észre se vett jeleink alapján nem kedveli őket, mert érzi, hogy nincs bizalmunk feléjük. Ugyanakkor volt anno cigány ismerősöm-haverom, akivel nekem nem volt gondom semmilyen szinten, a kutya ettől függetlenül őt megugatta, holott egyébként sétáltattunk is kutyát közösen (ő az övét). A jelenlegi kutyám meg befenyít mindenkit a kerítésnél, igazi 'gyökér': szerintem élvezi, ha valakit megijeszt, lévén még serdülő, talán önnön hangjának varázsa :) , ugyanakkor, ha valaki áll is a kapu előtt, már rögtön különbségeket tesz vízműves, gyerek, szomszéd, stb. között, ami az ugatásán is érzékelhető, meg a hátán is felborzolja a szőrt...
2010. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is utálja a cigányokat, de még mennyire. :D Ha elmegy egy vagy több az ajtónk előtt (panel) vagy az utcán megérzi egynek a szagát, akkor veszettül és megállíthatatlanul ugat, morog, vicsorog, amig érzi őt/őket.
2010. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Erás0816 válasza:
Sok rasszista állatbarát!! :/
2011. okt. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!