Mivel etessem a kutyáim, ami jó is, de azért olcsó is?
elnézést, tudom, hogy sok ilyen kérdés volt már, de egyikben sem találtam még választ...
4-en vannak, ebből a legnagyobb, de csak 6 hónapos happy dogot kap.
a többi 3 kutyám:
- 4 hós, 6 kilós keverék
- 1,5 hós, 18 kilós keverék
- lassan 2 éves, 28 kilós keverék
eddig konzervvel elkevert nevenincs tápot + maradékot kaptak, de sikerült meggyőznöm a szüleimet, hogy nem ezen kell spórolni...
Adnátok pár tippet, milyen táppal etessek?
- esetleg kiegészítve főtt kajával... (időm mint a tenger, most csak főzök rájuk, de nem tudom, miből pontosan mennyire van szükségük...)
Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!:)
köszönöm, de ebben sajnos bőven nincs meg minden, amire szükségük van:(
amúgy szoktak kapni az enyémek is, meg répát, krumplit, fokhagymát, karfiolt, tojást, csirkenyakat, csirkelábat, disznócsontot agyonfőzve, durumtésztát, tejfölt, sajtot, stbstb...:)
csak hát honnan tudjam, mik a jó arányok?...
na meg a főzés ugyanolyan drága, mint a happy dog így...
a nagy kutyám kajáltatása kb. napi 400-ra jön ki, és főtt kajával a 3 másik is pont ennyi átlagban...:)
de az apám érdekes módon csak a saját kutyáját eteti happy doggal, az enyémek felőle lócitromot is kaphatnak...
most nézem, hogy a dog chow kilója 490, neki ez is drága.
szóval tudnátok mondani még ehető, normális kategóriában, árban az 500 ft/kg-nál olcsóbb tápot?...
már ha van ilyen...
nagyon köszönöm!
Szia!
Itt vannak receptek, mennyiségekkel, és érdekes cikkek:
Száraztápnak én a Fressnapf-ban kapható Dog Chow-t ajánlanám, az középkategóriájú eledel, sokkal jobb, minőségibb mint a darling, stb. Árban nem drága, sőt, kifejezetten jó (max párszáz forinttal drágább mint pl. a Friskies). Többfajta van ezen belül is belőle, ki tudod választani a kutyusoknak megfelelőt.
A táplálékban a hús és a növényi anyagok között természetesen meghatározott aránynak kell lennie, amelyet minden esetben a kutya "fejlettségi fokához" és teljesítményéhez kell igazítani. Minél erősebb az állat fizikai igénybevétele, annál több húst igényel a táplálékban.
.
Az energiaszükséglet fedezésére főként a bőséges szénhidráttartalmú eledelek szolgálnak, amelyek közül a zabpehely, a kukoricapehely, a búzadara, a kenyér és a különböző tésztafélék - megfelelő mennyiségű hússal együtt! - mind-mind kitűnő eledel. Különösen ajánlható a zabpehely, amelynek egyúttal viszonylag magas a zsírtartalma is. Bár a rizs szénhidrátban gazdag, fehérjében és vitaminban szegény, túlzott és huzamos etetése esetén az állat elhízhat, hajlamos lehet az ekcémára, vitaminhiány léphet fel nála. Sokoldalúan összeállított eleség alkotórészeként azonban nyugodtan alkalmazható. A legjobb a tisztítatlan tört rizs, mivel még viszonylag sok vitamint tartalmaz, míg a drágább minőségű rizs összetételét tekintve alacsonyabb értékű. Figyelembe kell azt is venni, hogy a gabonafélék és a belőlük készült termékek foszforsavakban gazdagok, ez a körülmény pedig kedvezően befolyásolja a kutyánk csontjainak szerkezetét.
A burgonya táp- és ásványianyag-tartalma olyan csekély, hogy egyrészt túl nagy mennyiséget kellene adnunk belőle a kutyának, másrészt pedig, ha például többet adunk belőle, könnyen felpuffadhat. Burgonyát tehát csak felnőtt kutyának vegyes táplálék részeként, és alaposan összenyomkodva, összetörve adjuk, mivel az egész darabok emésztetlenül távoznak a bélsárral.
.
A fehérjeszükségletet fedező táplálékok, valamint az energiát szolgáltató anyagok mellett minden élőlénynek szüksége van ásványi anyagokra, nyomelemekre és vitaminokra is.
A felnőtt kutyát 1-8 éves kora között naponta csupán egyszer etessük. Amennyiben úgy döntünk, hogy a napi élelemadagját két részletben kapja meg, akkor az első porciót reggel, a másodikat pedig 5-6 óra tájban - ne később! - "tálaljuk", hogy legyen elegendő ideje a táplálék megemésztéséhez, mielőtt éjszakai alvásra térne.
Az ételt szobahőmérsékleten vagy langymelegen adjuk a kutyának, sohasem forrón vagy fagyott állapotban, azonmód, ahogyan kivesszük a hűtőszekrényből. Igyekezzünk mindig ugyanabban az időpontban és ugyanazon a helyen etetni az állatot. A maradékot távolítsuk el, hogy a kutya megtanulja: az egyes étkezések között nem kap enni és a kunyerálás is haszontalan. Evés után az ebnek pihenésre van szüksége.
A felnőtt kutya egészséges étrendje körülbelül 50 százalék állati fehérjéből, 40 százalék szénhidrátból és 10 százalék zsírból álljon. A közölt táblázat segítségével meghatározhatjuk, hogy kutyánknak naponta mennyi táplálékra van szüksége. Ezek az adatok természetesen csupán megközelítő átlagos értékek, hiszen a táplálék mennyisége függ a kutya súlyától, nagyságától, korától, de még attól is, hogy mennyit mozog és hogy szervezete milyen hatékonysággal hasznosítja az eleséget. Sajátos módon hatással van az állat étvágyára a neme (kan vagy szuka), sőt még az évszakok változása is.
.
Szerintem nekik nagyon jó áraik vannak.
Egy jobb összetételű tápból mindig kevesebb mennyiség fogy, mint egy olyanból, ami fél óra alatt "átmegy" a kutyán.
Nézegess neten, vaterán is sokszor árulnak tápokat egész jó áron. ;)
köszönöm a válaszokat!:)
tehát ezek szerint a dog chow az egyetlen közép-kategóriás normális táp?...:(
nincs 400 ft/kilós, még normál kategóriába sorolható?...
nem akarom, hogy a kutyáim a tesco-s trágyát egyék, de az apám sajnálatos módon egy tapló, és csak a saját kutyája érdekli.
(akivel persze én foglalkozom, ő csak villog vele.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!