Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet észrevenni ha...

Hogyan lehet észrevenni ha egy kutya tisztel egy embert?

Figyelt kérdés
Miket csinál a kutya stb.
2009. dec. 26. 15:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi,azt akartam irni hogy miből.
2009. dec. 26. 15:24
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Sok mindenből, de szerintem ezt így, a kérdésedre válaszolva nagyon nehéz leírni. De egy konkrét példát tudok mondani: tőlem nem kunyerálnak a kutyáim, nem ugrálnak fel rám és szót fogadnak, nem kell nekik könyörögnöm. A családom többi tagjával viszont - akikkel ritkán találkoznak és elkényeztetik őket - pont ellenkezőképp viselkednek. Pofátlanul rájuk ugrálnak, kunyerálnak és nem fogadnak szót, állandóan rajtuk lógnak és nyalakodnak. Ha rájuk szólok, egyből abbahagyják. De ez csak egy példa volt, nagyon sok olyan helyzet van az életben, amiből ezt látni lehet. És megtévesztő is a dolog, mert hallgathat is rád a kutyád, de nem biztos, hogy még tisztel is. Attól függ, hogy neveled. Mert pl. aki rácsap, rángatja a pórázt vagy a grabancát, annak nem tiszteletből, hanem félelemből fogad szót. Sok rétű dolog ez, a kérdés talán inkább úgy lenne helyes, hogy "milyen helyzetekben veszem észre, hogy tisztel-e a kutyám"? Szerintem.
2009. dec. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bennünket úgy szólít, hogy Hölgyem, Uram:)

Viccen kívül, az első válaszoló nagyon jól leírta a lényeget. Szótfogad, de nem félelemből. Tudja a tabu helyeket, ahova nem mehet és nem próbálkozik. Ha hosszabb-rövidebb ideig távol vagyunk, akkor sem változik a viselkedése, kiegyensúlyozott. Sokat lehetne erről írni, ha komolyabban érdekel a téma javaslom Konrad Lorenz idevonatkozó könyveit.

2009. dec. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!