Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet észrevenni, hogy...

Honnan lehet észrevenni, hogy egy kutya lázas?

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
nagyon meleg, ugyanúgy,mint az ember. plusz nem nagyon akar mozogni,bágyadt
2010. márc. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
tűz forró a füle,tappancsa,száraz az orra,a nyelve meleg,és a lehellete.de ha van egy felesleges lázmérőd,akkor mérd meg neki,39 fok felett már láz.ja olyankor sokat isznak.
2010. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és ha eszik akkor ugye nem lehet olyan nagy a baj? melegnek nem meleg csak bágyadt, de ha játékra hívom, vagy kaját kap akkor jön
2010. márc. 26. 15:55
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindig látszik. Nagymamámnak volt egy kutyája, aki megsérült, de ez a nagy bundájától nem látszott. Mikor pár nap múlva észrevettem, elvittem az orvoshoz. Ott derült ki, hogy lázas, mert a seben keresztül felszedett valami fertőzést. De esküszöm, hogy nem vettem észre a lázat, pedig én vittem sétálni. Nem volt bágyadt, evett rendesen stb.
2010. márc. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Akiteki ***** válasza:
78%

lehet, hogy fáj a feje:))

Viccet félretéve: nem minden betegség jár lázzal. Az én kutyám pl. abszolut lázmentes volt egy gennyes méhgyulladáskor. Csak enni nem akart. Szerencsére még időben észrevettem.

2010. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyáimnak legtöbbször meleg az orra mégsincs semmi bajuk. Az evés sem árul el mindig. A legegyszerűbb ha megméred a lázuk és kész.
2010. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A fent említetteken kívűl.

Feltünően száraz az orra.

Néha előfordul, hogy akkor is száraz amikor semmi baja de az hamar elmúlik.


Normál esetben egy kutya orra mindig nedves.

"A beteg kutya viselkedése eltér a megszokottól. Bár nem panaszkodik, és lehet, hogy fájdalmat sem jelez, a jó gazda mégis felismeri a bajt az apró jelekből. Táplálékát nem vagy unszolásra fogadja el, tompult, játékhoz nincs kedve, a beteg testrészt érintve elhúzódikvagy gyorsan menedéket keres vackában. A végtagok betegségeinél sántít vagy nem áll lábra, fülfájásnál az érintett oldalt lógatja, fejét rázza. Intő jel lehet, ha a kutyus bepiszkít, ha sokszor van híg széklete és az is, ha hosszan tartó próbálkozásokra nem ürül széklet. Vannak egyértelmű tünetek, mint például a hurutos köhögés, tüsszentés, szemváladékozás, hányás, nyelési képtelenség, láz. A kutya normális testhőmérséklete végbélben mérve 38-39 °C között van, naponkénti néhány tizedes ingadozással. Az e feletti hőmérséklet lázas reakció, mint tünet a szervezetbe került kórokozók elpusztítására irányul, tehát bizonyos fokig hasznos, mert a szervezet immunrendszerét, védekezőrendszerét mozgósítja a betegséggel szemben."

forrás.: [link]


Aztán: Mennyi a kutyák normális testhőmérséklete?

Létezik olyan hogy kutya láz? Ha igen, mik a tünetei és mit lehet ellene tenni?: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__509716-letezi..

2010. márc. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem miért vérvadó a száraz orr. Hiszen ha akarja akkor kétpercenként megnyalhatja... Most komolyan nem értem, az én kutyáimnak általában, legtöbbször száraz az orruk hacsak nem isznak vagy lógatják a nyelvük :D Lehet valami bajuk van? :O
2010. márc. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hmm... vki tudja, hogy egy kutyának honnan számítjuk a lázát? náluk nem 38 fok körül van a hőmérsékletük alapból? akkor nekik is +1 fok hőemelkedés, +két fok már láz?
2010. márc. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem alap a 38. már az is sok. 37.4-37.9 a normál.
2010. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!