Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miről lehet észrevenni ha...

Miről lehet észrevenni ha beltenyésztett egy kutya?

Figyelt kérdés

nekünk van egy ici pici kiskutyája, és néha rosszúl van illetve nem nől 3 hós 60dkg. doki szerint nincs baja hiába mondom hogy néha nem tud lábra állni és ilyen apilepsziás roham jön rá. azt mondta beltenyészet lehet... de honnan tudom ezt?illetve a fején a kutacs nincs benőve pedig már be kelett volna és majd ha 1 éves lessz műteni kell. ez 2 hete derült ki 12 hetes és 6 hetesen hoztam el... de már vissza nem adnám mert szeretem őt!!!!!!


és a doki szerint ebbe nem fog meghalni...... de általában eszméleténél van ha ezt csinálja csak nemtud lábra állni ... na meg volt már rohama is. vitamin injekciókat kapott, és béres cseppet adom neki kutyák részére van.enni eszik mégha nemtud lábra állni akkor is. ja ,és büdös a szája,nemkéne még kiskutya szagúnak lennie?olyan mint a nagykutyámé vagy még büdibb mivel olyan büfi szagú, de nem rohadás szagú de lehet valami olyasmi szóval nemtudom. de a kakija is rendben van.


volt már valakinek hasonló?????

ha beltenyészet akkor???????????????? ja és van 1 kislányom aki mindig fogja meg minden és volt hogy bele trüsszentett a kutyim a szájába úgy kelett megmosni a száját, nem lessz baja ugye a lánynak?


légyszi azt ne irjátok hogy adjam vissza a nőnek,mert nem fogom mert szeretem....ha kell műtetem ha kell ezt csinálom azt csinálom,ha kell kinlódok csak gyógyuljon meg. ez hetente van kb mióta vitaminozom alőtte minden napos volt.


2009. dec. 19. 02:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Abból amit leírtál.

Egy "normális" tenyésztő nem adja át a kiskutyát 8 hetes kora elött az új gazdának, plusz mielött adna neked egyáltalán körültekintően meggyőzödik, hogy jó helyre és megfelelő körülmények közé kerül.Akár úgy, hogy személyesen meglátogat téged.

-Szerződést írattat alá veled

- Az weboldalán néhány soros leírással jellemzést ír kutyáiról ( na, ez igazán ritka, mint a fehér holló)

- Bármilyen gond van a kutyussal, szívesen segít. Legyen szó nevelési vagy egészségügyi problémáról.

Tudok olyan tenyésztőről, aki este 10-kor is képes és hajlandó tanácsot adni. Plusz rendszesen vízitre vissza kell vinni a kutyust a kennelbe, ahol született.

A többit az olcsokutya.uw.hu-n elolvashatod.


Én speciel téged sajnállak és becsüllek, azért amit megteszel kutyusért. Sajnállak, mert saját véleményem, hogy hamarosan el fogod elveszíteni a kutyut. A megbecsülés meg az erőfeszítéseidnek szól. Azt hiszem egy életre megtanulod,hogy megbízhatatlan helyről nem szabad kutyát venni.

2009. dec. 19. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én rövid leszek.És csak hogy a kérésedre válaszoljak. Hogy lehet-e ez alapján beltenyészet. Hát igen.:-((És ha az, akkor genetikai dolgok ellen nem tudsz tenni semmit.
2009. dec. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

A baj inkább ott van, hogy nem vagy tisztában a szó jelentésével. Ezen csak az olvasás segít. Óriási szerencse, hogy van internet-hozzáférésed, miáltal a lehetőség adott és csak rajtad múlik a többi. Az olvasás a jobb kifejezőkészség elérését és a szókincs fejlődését is elősegíti, a helyesírásét úgyszintén és a rengeteg hiedelmet, találgatást is segít lecserélni tényekre, érvekre.

"mert szeretem őt" : a te szereteted igen önző, egyáltalán nem érdekel, hogy a kutya életképes-e, szenved-e, a rohamok okoznak-e belső károsodásokat, mert ez egy tárgy számodra, amin kiéled az ilyen irányú hajlamaid, érzelmeid, akkor is, ha ehhez injekciókkal és egyéb szerekkel "kell" tömni, szurkálni a kölyköt. Ha valaki azt mondaná, étolaj injekcióval helyrejön, simán beadnád neki.


Ajánlom figyelmedbe az olvasás-művelődés körében való megismerését a higiénia szónak is.

2009. dec. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Utsonek, nem mindegy hogy írja?

Jól mondja, szereti őt, és segíteni szeretne rajta.Azért visz az állatorvoshoz és költene rá.

2009. dec. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Ami a beltenyészetet illeti, a kedves válaszadók emberek hasonlóan fejlődési rendellenes újszülöttjére-utódjára is azt mondanák, "beltenyésztett"? Tán a fogalom tüneteket takar?


A beltenyésztés azonos szülők kölykeinek egymással v. legalábbis közeli rokonokkal való továbbtenyésztése. Nem feltétlenül rossz, mivel adott esetben a génállomány hozhatja a csupa jó tulajdonságot is, de ehhez a véletlen kevés, ilyesmire kutyaszaporító nem lesz igazán képes.

Falkában élő állatok esetében egyébként sem dívik, hogy a falkán kívül pározzanak, tehát az is egyfajta beltenyészet, az életképtelen kihullik.


Nem szükségszerűen beltenyésztés eredménye egy ilyen tünetekkel 'megáldott' utód.

2009. dec. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

te ne okoskodj mert nem ismersz!az hogy én nem helyesen írok nem a te dolgod, nem érdekel hogy mennyi hiba van benne... az okosak megértették mit akarok mondani, de te nem mert nem is a kérdésre válaszoltál!!!!!!


ha az állatorvos is azt mondaná hogy oltassam el, megtenném! De ő azt mondta nem oltja el!!!!okoska!!!!!látom nagyon okosnak érzed magad!akkor bizonyítsd bazzzeg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!meg tennél e ennyi mindent egy kutyáért!!!tuti nem mint írtad!!!!!!!!Tudod az embert sem oltatják el ha beteg....... küzdenek reménykednek... na én ezt csinálom a kutyámnál is, és azért mert ős is a családom.....de te ezt nem is értheted..... mert buta vagy hozzá!nekem meg van annyi toleranciám más kérdésére nem irkálok hülyeségeket kioktatást!nem ezt kérdeztem amit írtál!

2009. dec. 19. 11:01
 7/9 A kérdező kommentje:
a válaszom 07:48-nek szólt!!!!
2009. dec. 19. 11:03
 8/9 anonim ***** válasza:
A 07.48-as egy bunkó, ne törődj vele.
2009. dec. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
sajnos ma meghalt a kutyus:(
2009. dec. 21. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!