Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bemerjem vállalni?

Bemerjem vállalni?

Figyelt kérdés
Van 3 huskynk. A legidősebbel tavaly történt valami, ami miatt az emberektől nagyon fél, a kutyákat félelemből támadja (nem harapja meg őket, csak ha közel jönnek ijesztgeti őket) (3éves, ivartalanított szuka ), hordjuk kutyaiskolába, már szépen javul a helyzet. Viszont van egy kutyus, akinek nagy segítségre lenne szüksége, befogadót keres. Szeretnék neki segíteni, még ha csak ideiglenesen is.Idősebb ( 5 éves, kan) és aggódok, hogy ha bejönne a területére mit csinálnának. Szerintetek bemerjem vállalni? Vagy inkább ne kockáztassak? Köszönöm!
2014. ápr. 27. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az oktató és te is jobban ismeritek a kutyát, lehet inkább tőle kellene ez ügyben tanácsot kérni.


Na az meg egy dolog, hogy hogy reagál rá a kutyád, de sajnos bizonyos viselkedésformákat át is vehet tőle az új kutya, ami nem biztos, hogy jót tesz. Nem beszélve arról, hogy 4 kutya rengeteg időt és foglalkozást igényel.

2014. ápr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha jó suliba jártok, akkor ők meg tudják mondani, hogy szerintük elég felkészültek vagytok-e ehhez. Mondjuk így látatlanban én inkább nemet mondanék, abból ítélve, hogy még a te fejedben is az él, hogy "az ő területe". A terület a falkáé, aminek te vagy a vezetője, tehát te döntesz arról, hogy ki jöhet be és ki nem, vagy hogy ki csatlakozik a falkához. Amíg ez benned nem ilyen egyértelmű, addig a kutya is érezni fogja, hogy az ő döntésére vársz, az meg nem jó buli.
2014. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem engedd össze őket és nagyon figyelj ha morog a kutya vidd el onnan de ha nem morog csok vicsorog akkor is de ha a szuka közelengedi magához a kant akkor nincs baj.:-)
2014. ápr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!