Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bemerjem vállalni a buszozást...

Bemerjem vállalni a buszozást babakocsival?

Figyelt kérdés
Holnap szeretnék busszal utazni a szomszéd településre. Felénk a buszok nem alacsony padlósak, hanem az a régi fajta, sok lépcsős, csuklós ikarus buszok járnak, ráadásul padka sincs a megállóban, még babakocsi nélkül is nehéz felszállni. A babakocsi is nehéz önsúlyú, ehhez jön egy tíz hónapos gyerek súlya. Félek, hogy senki nem fog segíteni a fel és leszállásban, és akkor nem boldogulok egyedül. Volt már rossz tapasztalatom az emberek "jóindulatával", szülés előtt 1 héttel senki nem adta át a helyét, én meg nyuszi voltam szólni, így a másfél órás utat állva, majdnem sírva szenvedtem végig.
2012. júl. 19. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
ha nagyon muszáj sürgős dolgod van, menj, de inkább halaszd el akkorra amikor vki tud vigyázni a gyerekre, te meg mehetsz egyedül, biztonságosabban.
2012. júl. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
csak úgy indulj neki, hogy ha nem segít senki, akkor ki kell nyitnod a szádat, és kérni segítséget. akkor azért majd csak akad valaki, aki megszán, és segít felvinni
2012. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vállald be. Ha magától senki nem segítene, akkor majd a buszsofőr szól majd, hogy segítsen valaki. De szerintem úgyis akad egy férfi, aki megmozdul magától. Ha meg nem, akkor szólj a legközelebb álló férfinak, hogy segítene-e neked feltenni/letenni a babakocsit. Úgysem mondják hogy nem. Én mindig szólok valakinek, nincs abban semmi. Ne legyél muja, és akkor nem kell kínlódnod.
2012. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Biztosan lesznek a megállóban, kérj meg valakit aki felsegít, amúgy én eddig mindig azt láttam, hogy segítenek a babakocsis anyukáknak. Igen sajnos sokszor nem olyan buszokat küldenek amivel kicsit könnyebb lenne a babakocsival.Próbáljátok meg, bár én nem mentem sosem busszal, most már igen, hogy egyedül sétál és nem kell babakocsi. Sok sikert! Majd írd meg, milyen volt az utatok!
2012. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én biztosan bevállalnám... bár előttem nem áll meg a világ. 8 hónapos terhesen az akkor 1,5 éves fiammal vonatoztunk, nem volt segítségem, de nem kellett cipekednem :)


Ha kell nyisd ki a szád, kérj segítséget. Nem olyan rosszak ám az emberek :) Más nincs akkor a busz sofőr biztosan segít.

Csak ügyesen!

2012. júl. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos előbb valahogy meg kellene érdeklődnöd a volán társaságnál, hogy nyitva felviheted-e a babakocsit, mert felénk nem engedik a sofőrök. Ki kell venni a babakocsiból a gyereket, babakocsi összecsukva lehet csak az utastérben. Sajnos mi is indultunk már úgy neki, hogy ráadásul el is aludt a gyerek a kocsiban, de a sofőr nem engedett fel, míg ki nem vettem a gyereket, össze nem csuktam a babakocsit... :( Ha nem muszáj, akkor vagy nem vinném a babakocsit, hanem inkább cipelném a gyereket (ha nincs messze a megálló és olyan helyre mennék, ahol nem égbekiáltóan szükséges), vagy egy esernyőre csukható kocsit vinnék, amit akár fél kézzel is össze lehet csukni és könnyű is.
2012. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jaj igen, mindenféleképpen esernyőre csukhatót vigyél, mert a nagyobb biztosan nem fér el kinyitva, főleg, ha az a soklépcsős busz!
2012. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ava87 ***** válasza:
Ha muszáj, akkor muszáj, bár szerintem amúgy sem a világvége a babakocsival való buszozás. Amikor a fiam babakocsis volt, nálunk az egész városban volt asszem egy darab alacsonypadlós busz, az összes többi vagy régi Ikarus volt, vagy Merci, de azok is lépcsősek. Jó, hát Ikarusra én is utáltam felszállni babakocsival, magamban anyáztam is rendesen, de azért nem lehetetlen oda se feltornászni a babakocsit :) Megcsináltam már ezt úgy is, hogy három teli szatyor volt még rajtam pluszban :) Na akkor szóltam, hogy valaki legyen kedves segíteni, rögtön jöttek is emelni.
2012. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ava87 ***** válasza:
Ja, most nézem, hogy ez távolsági busz. Ott tényleg nem nagyon fér el a kinyitott babakocsi. Így inkább én is az esernyőkocsira szavazok, esetleg ha még ekkora babánál bevállalod, akkor kenguru vagy hordozókendő vagy hasonló, azzal nincs gond. Én nagyon szerettem így vinni a fiam, főleg ha olyan helyre kellett vele mennem, ahol sok lépcső volt.
2012. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!