Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek menne így a dolog?

Szerintetek menne így a dolog?

Figyelt kérdés

Most hogy a szüleim elváltak, anyám elköltözött és kitalálta hogy ő kutyát akar. Találtam neki a menhelyen egy cifra mudikeverék kiskutyát. Tegnap el is hoztuk. Két bajom van. Előszöris anyám nem alkalmas szerintem kutyanevelésre. Nem érti a dolgokat hiába magyarázom, persze annyira képes hogy biztoságosan tartson egy kutyát. Másodszor nekem 3 kutyám van itthon viszont beleszerettem mert egy cirfa mudi az álmom. Így sajnos itt nem maradhatna, mert nem szabad több kutyát tartani, és az már nagyon sok pénz is. Viszont arra gondoltam hogy anyukám elviszi magához, és majd én megyek oda meg hozza magával minden nap amikor jön hozzám és én nevelem. Most itt mert még nincs kész a helye, és látom hogy rettentően szép, és nagyon tehetséges kiskutya, már most hallgat rám.

Viszont nem tudom, hogy működne-e, mert egyrészt ismerem a mudikat és nem pont ilyen sokgazdás kutyák. Másrészt nem tudom elrontaná a nevelésem anyukám amíg nem vagyok ott. Neki csak azért kell hogy szeretgessen valakit és ne legyen egyedül. Én viszont járnék vele kutyázni.

Szerintetek menne?


2009. dec. 19. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem bízd rá anyukádra. Finoman magyarázd el neki, hogy mit hogyan kell neki megtanítani, biztos megérti. Mondd meg neki, hogy ha nem úgy csinálja, rengeteget fog vele kínlódni. Magadnál meg csak azért tartanád mert tetszik? ejnye :D (egyébként ezzel én is voltam már így :D) Szóval ha anyuddal úgyis találkoztok gyakran, akkor annál jobb. Hiszen a kutyus is anyukádat fogadja el gazdinak - de téged is gyakran láthat (és viszont).
2009. dec. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a következő gondok vannak:


1, Anyád nem ért a kutyaneveléshez

2, Olyan kutyát hoztál el, ami hozzád illik, nem pedig anyádhoz.

3, 4 kutya van egy háznál

------------------------------------------


1, Én javaslom ne add fel a küzdelemet, értesd meg anyáddal,hogy nem babra megy a játék, ha nem tudja megfelelően kezelni a kutyát, rövidídő alatt a fejére nő és abból csak a problémák lesznek.

Tehát vagy megtanulja amit kell, vagy felejtse el a kutyázást. Utóbbi sajnálatos esetben, a mudi kölyköt vissza kellene adnod :-(


2, Mivel már elhoztad álmaid kutyáját - és gondolom visszavinni nem akarod -, azt a közbenső megoldást lehet választani, hogy a 3 kutyád közül az egyiket neki adod.

Ez nem fogja megoldani az utolsó gondodat, hisz külső szemlélő számára 4 kutya lesz egy háznál, mivel mindennap jön hozzád az édesanyád kutyástól.


3, Egy pár kört érdemes a jegyzőnél futni, hogy milyen papírokat kell beszerezned, hogy több kutyát is tarthass.

Ha a papírokat megszerezted, akkor vészhelyzet esetén te nálad is lehet anyád kutyája átmenetileg.

2009. dec. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem egy cifra mudi az álmom, akit majd akkorra tervezek amikor önálló leszek. Ő keverék, nem mintha kevesebb lenne ettől csak olyat szeretnék csinálni (munkaverseny stb) amit nem lehet tk nélkül. Az egész menhelyet végignéztük. Ő választotta ezt a kiskutyát, csak nekem is tetszik. És nem csak tetszik hanem okos is, épp ezért szeretném nevelni.

Azt hogy valamelyik kutyám adjam oda, meg sem hallottam. Ők nem tárgyak. A külső szemlélő nem érdekel, a kutya hivatalosan nem lakik itt csak délután jön ide, ezért nem büntethetnek meg. Anyám már felnevelt egy kutyást, ha addig nem értette meg, most sem fogja. Megneveléni nem tudja, együtt élni vele tud. Mindig volt kutyánk sosem volt baj vele, pedig nem tréningezték Fennel szerint meg ülni sem tudott, csak én többet látok ebben a kutyában.

Csak arra voltam kiváncsi hogy nem lenne rossz a kutyának ha ott lakik és én nevelem? Megértené és sikeres lenne így is a nevelés?

Megnevelés alatt én versenyeket, engedelmest, dogdancinget, terlést stb értek.

2009. dec. 19. 16:01
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a szomszédban vagy 6 kutya van. Azokkal mi lesz ha ezt szabályt ellenőrzik? Meg a menhely is ahol voltunk 100 férőhelyes és 160 kutya van. Tömve tk-s fajtatiszta kutyákkal. :S
2009. dec. 19. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy okos, értelmes kutyánál nem lesz baj azzal, hogy anyukád tartja, de valójában te neveled.

Nálunk a kert közös, amúgy mindenki külön lakik. Nekem van kutyám, én viselem gondját minden tekintetben. Abszolút hallgat rám, de ha anyum valamiért letolja vagy ráparancsol, akkor a 60 kilós kutyából egyből yorki lesz :). Egyszerűen tudja, hogy hiába én vagyok az ő gazdája, a család főnöke édesanyám, és neki nem mer ellent mondani (soha nem bántotta, és nem szólt bele a nevelésbe!)

2009. dec. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ? :) És szerintetek kihez fog jobban ragaszkodni? Anyukámhoz akivel lakik de engedékeny vagy hozzám? Mert nyáron szoktunk menni kutyatáborozni és mondta anyám hogy vihetem őt is, csakhát ismerve az én kutyáim, ők senki mással el nem mennének.
2009. dec. 19. 22:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez majd elválik idővel, most még nem tudhatod.
2009. dec. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon okos kutya.:) Már visszahozza a labdát is. :D
2009. dec. 20. 16:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!