Nem lenne célszerű lassan átállítani mindenhol az embereket angol anyanyelvűvé? 2-3 nemzedék alatt menne a dolog nem?
Alapvetően másképpen fogalmaznám meg a kérdést, ami arra irányulna, nem e kellene minden országban tanulni angolul? Mert erre a válaszom személy szerint igen, mégpedig a világ gazdasági és kereskedelmi kommunikációja kényszerít erre. És miért angol? Miért nem német, francia, szlovák, vagy a már említett kínai?
Sokan, akik csak harapják az angolt azt gondolják, hogy csak szavak egymás után, és már beszélik is a nyelvet. Igen, és nem.
Az angol nyelv sokkal összetettebb, de nagyon jó alap, hogy valóban: Ha csak a szavakat teszed egymás után, már egész jó pontossággal lehet meghatározni, mit akartál mondani, és szerintem ebben rejlik az értéke. Ha megnézed a németet akár, olyan összetett, hogy egy helytelen főnév, vagy egy egyszerű vessző rossz helyen teljesen megváltoztatja a mondat jelentését.A kínai szintén: Sok kínai nem beszéli, nincs egységes kínai nyelv, különböző dialektusok annyira különböznek, hogy pl egy északi és egy dél-kínai még csak hozzávetőlegesen sem tudja, mit akart tőle a másik. Ők a kantoni dialektust határozták meg központiként, de elég lassan terjed. Na mármost, ha egy nyelv egy darab országon belül sem egységes, hogyan lehetne világnyelv?
Célszerű lenne, de sok veszteséggel járna, például ami az irodalmat illeti. Elveszne az identitás egy része.
Az egy nyelvű világ sokkal szegényebb lenne. Sokan nem férnének hozzá a klasszikusokhoz, mert miért is tanuljanak meg egy (holt) nyelvet csak az irodalmáért? Semmi anyagi haszon nincs belőle.
köszönöm az jóindulatú hozzászólásokat.Én úgy képzeltem el, hogy a gyerekek fél éves koruktól angol szakkörbe járnak, és természetesen a szülők is, hogy tudjanak a csöpséggel kommunikálni!
amúgy felőlem lehet magyar is a kiválasztott világnyelv...mondjuk én kisorsolnám...
A kérdés egy olyan problémát akar körüljárni, amire szerintem más megoldás kellene.
Nem az anyanyelvet kellene megváltoztatni, de a második nyelv már lehetne mindenhol azonos. Kár, hogy pl. az eszperantó nem terjedt el, szerintem sokat nyernénk azzal, ha azt is beszélné mindenki a saját anyanyelve mellett. Megmaradna a kultúra is, de volna közös nyelv, közös alap pl. az üzleti életben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!