Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebadó? Ki az aki támogatja?

Ebadó? Ki az aki támogatja?

Figyelt kérdés

Avagy mi lehet a megoldás?

Kötelező ebadó azoknak, akiknek nem ivartalanított a kutyájuk. A tenyésztők - valamint mindenki aki kölyköket akar a saját kutyájától (véletlenül vagy direkt), azok - fizessenek, ha tenyészteni akarnak. Kérjék meg az árát egy ivaros, továbbtenyésztésre/kiállításra stb. szánt kutyának, de a hobbi kutyának eladott kutyából se lehessen tenyészállat később, ivartalanítva adják csak el. Igen, az már tuti, h lesz véráldozat (de az már most is van, csak az emberek hajlamosak becsukni a szemüket); a kérdés, hogy vége lesz-e valaha, vagy nem. Ha bevezetik az ebadót/kötelező ivartalanítást, akkor előbb utóbb talán itthon is "hiánycikk" lesz a kutya, nem lesznek tele a gyepik, menhelyek, erdők, utcák, kóbor állatokkal és lesz BECSÜLETÜK az állatoknak. Egyszerűen a két rossz közül a hosszú távon jobb megoldást KELL(ene) választani.


2009. dec. 8. 14:26
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
53%
Lehet én vagyok tudatlan, de abban mi a ráció, hogy a vakvezető és szolgálati kutyák ivarosak maradnak? És pl. egy vak ember hogyan vigyáz a tüzelő szukájára, aki amúgy vakvezető kutya? Az első két pont okés, de a harmadikat nem értem.
2009. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom a vakvezető kutyák ivartalnítva vannak mert úgy nyugodtabbak (ezért jók erre a labradorok, goldenek, mert nem olyan izgágák mint pl német juhász) és nem kell rájuk vigyázni. A szolgálati kutyákat meg tenyészteni szokták, mert azért nem minden kutya lesz rendőrkutya aki német juhásznak születik, csak nagyon kevés felel meg. Ha egyszer valaki beválik akkor nagyobb a valószínűsége hogy a kölyei is.
2009. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Én így tudom, de a vakvezető kutyáknál tényleg nem jó ötlet. A többiről csak annyit hogy szerencsére nem élek Las Vegasban. Nem is nagyon tetszik az a hely. :D
2009. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Abszolút igazságtalan. Ha ki is vetném, akkor is csak a tenyésztőkre lenne szabad! Az a primitív emberke, aki ide beírta, hogy helyes, mert Európában is van az egyrészt nem igaz, mert a legtöbb helyen nincs, másrészt az ország az éhhalál küszöbén tengődik nehogy már egy idős bácsi vagy néni kutyája után adóztassanak most, mert éppen olyan kedvük van! Fizessen az állam elegendő pénzt az Önkormányzatoknak, mert épp eleget vág zsebre és lopja el az adófizetőktől más formában!
2011. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Az ebadó egy nagy marhaság. Egyrészt azok, akik szegényebbek egy buznyákot sem fognak fizetni, örül, hogy eteti a kutyáját vagy ha drasztikus módon rákötelezik ezeket a rétegeket, akkor szorozzák be még 1000-el a jelenlegi kóbor kutyák számát, mert akkor ezek kifogják tenni a kutyájukat azaz még több kóbor eb lesz. A helyzet így is tragikus.


Érdekességként persze meg lehet említeni külföldi példákat, de amúgy felejtsék el ez nem Németország és stb. Ez egy teljesen lepusztított Európai szinten abszolút csóró ország, ahol van egy pár tízezres elit réteg. Na azokkal szórakozzanak ne másokkal!

2011. márc. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!