Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebadó? Ki az aki támogatja?

Ebadó? Ki az aki támogatja?

Figyelt kérdés

Avagy mi lehet a megoldás?

Kötelező ebadó azoknak, akiknek nem ivartalanított a kutyájuk. A tenyésztők - valamint mindenki aki kölyköket akar a saját kutyájától (véletlenül vagy direkt), azok - fizessenek, ha tenyészteni akarnak. Kérjék meg az árát egy ivaros, továbbtenyésztésre/kiállításra stb. szánt kutyának, de a hobbi kutyának eladott kutyából se lehessen tenyészállat később, ivartalanítva adják csak el. Igen, az már tuti, h lesz véráldozat (de az már most is van, csak az emberek hajlamosak becsukni a szemüket); a kérdés, hogy vége lesz-e valaha, vagy nem. Ha bevezetik az ebadót/kötelező ivartalanítást, akkor előbb utóbb talán itthon is "hiánycikk" lesz a kutya, nem lesznek tele a gyepik, menhelyek, erdők, utcák, kóbor állatokkal és lesz BECSÜLETÜK az állatoknak. Egyszerűen a két rossz közül a hosszú távon jobb megoldást KELL(ene) választani.


2009. dec. 8. 14:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%

Én inkább azt támogatnám, hogy olcsóbb legyen az ivartalanítás. Megkérdeztem a dokit, a lány macskánkat, amint eléri a hat hónapos kort 16, a kutyánkat 25 ezer Ft-ért fogja ivartalanítani.

Nem hiszem, hogy ez mindenki számára megfizethető, így inkább sokan nem viszik el ivartalaníttatni az állatukat. Még ha mondjuk az ebadó évente néhány ezer Ft lenne, akkor is rövid távon egyszerűbb lenne kigazdálkodnia bárkinek ezt az összeget, mint elvinni ivartalaníttatni a kutyáját/macskáját.

2009. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Természetesen nem azonnali hatállyal, hanem előkészítve:

- kötelező chip

- ivartalanítási kötelezettség (kivéve a törzskönyves, tenyészszemlén tenyészthető minősítést kapott kutyák)

- várni a csodát: emberek elindulnak ebben a témában is a nyugat felé, megvilágosodnak, szemléletet válatanak

2009. dec. 8. 14:31
 3/35 anonim ***** válasza:
29%
Támogatom. Európában is mindenhol van. Németországban simán ~100 euró 1 kutya (helyiségtól függően), a második +150, a harmadik +300. Igy csak az tart több kutyát aki ki tudja fizetni, a szaporítóknak pedig nem éri meg.
2009. dec. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%
Első vagyok, kérdésem még az, hogy hogyan lehet ezt betartatni? Tehát ki az, aki ellenőrizni tudja és naprakész nyilvántartást vezetni arról, hogy egy településen x házban hány kutya van?
2009. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Léteznek már most ivartalanítási akciók, ahol a legolcsóbb egy kandúr ivartalanítása 2-3 ezer, és a legdrágább egy szuka kutya 15 ezer. Azért bele kell kalkulálni, h ezek nemcsak "beadok egy injekciót" jellegű orvosi beavatkozások, hanem altatással járó műtétek - fillérekből azért nem megoldhatóak.


Az ivartalanítsá nem-elterjedésének sokkal inkább az emberek hozzáállása szab határt. Sajnos.

2009. dec. 8. 14:34
 6/35 anonim ***** válasza:
63%

Ma is van ellenőrzés. A körzeti tisztiállatorvos vezeti (tavaly még a jegyző vezette)

A kutyák az oltások alapján kerülnek bele.

Most hogy megemelték az oltás elmulasztásának a bírságát 80-200 ezer forintra és a törvény szerint 1 héten belül be kell jelenti az új kutyát, mert a bírság itt is ekkora, lassan a legtöbb kutya nyilvántartásba kerül.

2009. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

A kötelező oltáshoz is nyilvántartják a kutyákat.

Pároméknál pont az elmúlt hónapokban volt Mezőtúron kutyaszámlálás. Minden házba bekopogtattak, ellenőriztek, bilétáztak, feljegyezték. Biztos, h lennének akik kibújnának alóla (hisz magyarországon élünk....a kiskapuk hazájában), de NAGYSÁGRENDEKKEL lehetne csökkenteni a magyarországi kutya ill. kóborkutya állományt!!

2009. dec. 8. 14:37
 8/35 anonim ***** válasza:
89%

Az eb adót senki sem támogatja,de.....

Itt Németországban akár ivartalanított akár nem,egy kutya adója egy évre 125€.Amit januártól akarnak emelni havi 9,30€ val.Az +110€ durván.

Plussz kötelezö biztosítást közni a kutyákra.Ez 80€.

Itt sincsen anniy pénz,hogy ezt bírjuk fizetni.E`ppen ezért lezs jövöre a lányunknak csak macskája.A macska ivartalanítása az ismerösömnek 165€ ba került.Hát nem mindegy!!!!!!


Szerintem adó állatokra már nagyon túlzás.Nem autók,vagy ingatlan......

Ìgy is az oltások,vizsgálatok mind pénzbe kerülnek.

2009. dec. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
63%
Jó kérdés. Én is gondoltam már ilyesmire. Pl: hogy a törzskönyv nélküli kutyákat kötelező lenne ivartalanítani. Ha eb adód nem is vezetnének be, törvénynek kéne szabályoznia, hogy ki tarthat kutyát. Aki követett már el állatkínzást vagy hasonlót az ne tarthasson stb. Négyzet méter szerint legyen meghatározva, hogy ki hány kutyát tarthat. Ilyenekre gondoltam. Ezek csak úgy érnének valamit ha lenne olyan szerv ami ezeket a szabályokat be is tartatja és szúró próba szerűen járnának ellenőrizni, mert e nélkül felesleges az egész.
2009. dec. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Szerintem egyáltalán nem túlzás. Igenis gondolja meg mindenki 2-3szor is h akar-e kutyát, ha igen akkor vállalja h az a kutya ivartalanítva van és akkor nem kell adót fizetni. Ilyen egyszerű.
2009. dec. 8. 14:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!