Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebadó? Ki az aki támogatja?

Ebadó? Ki az aki támogatja?

Figyelt kérdés

Avagy mi lehet a megoldás?

Kötelező ebadó azoknak, akiknek nem ivartalanított a kutyájuk. A tenyésztők - valamint mindenki aki kölyköket akar a saját kutyájától (véletlenül vagy direkt), azok - fizessenek, ha tenyészteni akarnak. Kérjék meg az árát egy ivaros, továbbtenyésztésre/kiállításra stb. szánt kutyának, de a hobbi kutyának eladott kutyából se lehessen tenyészállat később, ivartalanítva adják csak el. Igen, az már tuti, h lesz véráldozat (de az már most is van, csak az emberek hajlamosak becsukni a szemüket); a kérdés, hogy vége lesz-e valaha, vagy nem. Ha bevezetik az ebadót/kötelező ivartalanítást, akkor előbb utóbb talán itthon is "hiánycikk" lesz a kutya, nem lesznek tele a gyepik, menhelyek, erdők, utcák, kóbor állatokkal és lesz BECSÜLETÜK az állatoknak. Egyszerűen a két rossz közül a hosszú távon jobb megoldást KELL(ene) választani.


2009. dec. 8. 14:26
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
65%

Ismét egy kérdés, ahol lehet a pontokat lefelé gyűjteni. :D

Na. Én támogatom, de ki ellenőrzi? Hasonló ahhoz, mikor a kutyatartási vizsgáról beszélgettünk. :) Viszont én tenyésztőktől nem kérném, ha bejegyzett kennelje van és etikusan tenyészt úgymond (szemléztet, szűret stb.). És vizsgához kötném a tenyésztői tevékenységet, hogy valódi hozzáértéssel tegyék. Az azonban nem lenne korrekt, ha tőlük ebadót szednének, mert egy normális tenyésztőnek így is komoly anyagi áldozatot jelent a tenyésztés, hasznot meg... hát én még nem hallottam olyan Nagybetűs Tenyésztőről, aki nyert volna, jó esetben csak nullára jött ki.

2009. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
74%

Vagy olcsóbb lelőni azokat a kutyákat, akik nem kellenek. Hiszen te mondtad, hogy úgyis lenne véráldozat, akkor nem mind1? Én majd becsukom a szemem. Szóval megint az a szánalmas, hogy a kutya érdekét nem nézzük, mert a faj(ta) érdeke ez, de mi egyedekkel foglalkozunk. Nem azért vannak menhelyek, mert a faj kihalna pár egyed elvesztésétől...

Másrészt ha behatóbban tanultál volna természetvédelmet, akkor tudnád, hogy korlátozás útján még sehol a világon nem sikerült hosszútávon megoldani egy problémát. Mert az ember találékony, megtalálja a kiskaput. Deha nekem nem hiszel, nézd meg a nemzeti parkok terveti, nem tűzzel vassal próbálják kezelni a területen élő embereket...

Meg se említve, hoyg egy ilyen rendelkezés politikai öngyilkosság, úgyse találsz olyat aki megcsinálja. Mert ugye elvben jól hangzik, de fizetni ki akar önként?:P

2009. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Ne haragudj 14.42, de ezek megint kiskapuk - ezzel senkit nem szűrnének ki. Igenis azt kell elérni, h ne boldog-boldogtalan tartson kutyát, és pláne azoknak ne legyen minden évben egyszer alma. A fejekben meg nem lehet drasztikusan rendet tenni, csak kemény szankciókkal (lásd objektív felelősség).
2009. dec. 8. 14:49
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem támogatom! Hogy miért? Azért mert ne engem, aki normális, szivassanak a sok tudatlan buta miatt! Azok akkor is megtalálják az utat és lesz kutyájuk. Nekem meg nem lehet mert én tisztesságes vagyok!

Igen, jó kajával etetem az állataim, kinológusnak tanulok, kutyaiskolába, versenyekre járunk, neves tenyésztőtől vannak kutyáim! És nincsenek ivartalanítva a kutyáim. Engedtessék már meg hogy én döntsem ezt el! Nem elletem őket, nem akarok kiskutyákat (hacsak nem a tenéysztőjük akivel közös az egyik), így nem ártok a kuytapopulációnak. Addig pedig had legyen már jogom eldönteni, hogy van-e a kutyámnak méhe. Ha esetleg beteg mondjuk méhgyulladásos, akkor az az én felelősségem. És itt lép be a rendszeres orvosi ellenőrzés amit szintén betartok. De sajnos már egy ebadóra nem futja a versenyek, Acana, kutyaiskola, egyetem, jó törzskönyv mellett. Elnézést.

Ugyanez a véleményem a tenyésztéssel is! Nehogy már a normálisak szívjanak emiatt! Egy normális tenyésztő amúgyis mínuszban jön ki a normálissága miatt, és még adó is? Hiába, a h*lyék így is megtalálnák az utat a szaporításhoz. Pusztán fenyítéssel nem lehet elérni amit akarunk, hogyha nem értik miről van szó.

Hallottam egy régi történetet. Arról szól, hogy valahol bevezették az ebadót. És mivel nem fizetett egy csomó ember, ezért jöttek és el akarták vinni a kutyákat. Hát el is vitték mind. De a gazdák éjszaka kiszabadították az összes állatot és amikor leközelebb jöttek a kutyáért mert megint nem fizettek akkor jól megverték az illetőt.

2009. dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Dolgoztam menhelyen, nem kevés ideig. Van két örökbefogadott, ivartalanított kutyám. (ezzel remélhetőleg néhány támadási pontot levédtem)


Nem törvényjavaslatot terjesztettem be, pláne nem kidolgozva, hanem némi gondolatébresztőt.

Lelőhetnénk a más meglévő kutyákat, de ha utána termelődik még akkor mi értelme? Miért nem ésszerűbb (nem mondtam h egyszerűbb) megváltoztatni az emberek hozzáállását???

Az ebadó azokban az országokban ahol van, nagyon jól szabályozza a kutyatartást, a felesleges szaporulatot. A pénz meg belőle visszaforgatható a kedvezményes chippelésre és ivartlanításra.

2009. dec. 8. 14:55
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Fontosabb lenne a felvilágosítás. Mostanában lépten nyomon ledöbbenek, hogy milyen tévhite élnek az emberek fejében. És szerintem ezek is az okai annak, hogy ennyi nem tervezett alom születik és ennyi a kóbor kutyus. Például nemrégiben hozzánk került egy kis keverék szuka kutya. Férjem szülei egyből hüledeztek, hogy majd a fejünkön is kiskutyák lesznek, mire közöltem vele, hogy amint lehetséges ivartalaníttatjuk. Erre jött a megdöbbenés, hogy de ahhoz hogy ivartalanítsák előtte egyszer ellenie kell. Komolyan mondom totálisan ledöbbentem, hogy ez a tévhit még mindig ennyire erősen él. És nem csak az ő első reakciójuk volt ez, hanem többeké, fiatalabbaké is.

A legfőbb probléma a tájékozatlanság, úgy érzem nincs eléggé hangsúlyozva és kommunikálva az, hogy mennyi kutya szenved a menhelyeken vagy éppen egy másfél méteres láncon.

Ha hirtelen bevezetnék az ebadót mi lenne? Aki nem akarna fizetni, márpedig a nagy tömeg nem akar majd fizetni, az vagy eltitkolná vagy pedig az utcára dobná kevésbé a szívéhez nőtt kedvencét. Nem hiszem, hogy mindenki venné a fáradtságot, szánna rá pénzt és ivartalaníttaná a kutyáját. Az emberek mindig a könnyebb utat választják.

Én meg továbbra is gyűjtöm össze és keresem a gazdit a kis árváknak :(


Jaina

2009. dec. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
76%

Nézzétek el, hogy egy avatatlan ember saját elképzeléseit írja le.


Én a következőt tartanám kivitelezhetőnek:


1, Alaptézis az legyen, hogy minden kutya ivartalanítása kötelező.


Kivétel:

- Kutya törzskönyvvel rendelkezik és tenyésztője eladáskor nyilatkozatban leírja, hogy az ebet tenyésztési céllal adta el (Ebbe belefér a közös tulajdonú kutya is).

Emiatt ezen kutyák számára a kiállítás és a tenyészszemle kötelező. Az a kutya amelyik "tenyésztésből kizárt" mínősítést kap, ivartalanítása kötelező.


2, A magyar MEOE-nek is lehetővé kell tennie, hogy hobbi kategóriában ívartalanított kutyák indulhassanak (Legjobb tudtommal csak az MKSZ kiállításain van ilyen).

Így aki csak kiállítási karrierre vágyik, de tenyészteni nem akar, annak is meglenne az öröme.


3, Ami még fontos lenne, hogy tenyésztő privát személy számára csak ivartalanítási kötelezettséggel adhatna el kutyát.


4, Tenyésztési célra csak azok vásárolhatnak kutyát, akik az MEOE-nél kiállított tenyésztési engedélyel rendelkeznek.

2009. dec. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

megjegyzés az előzőhöz:


A MEOE kiállításain is van ivartalanított kategória. Törzskönyves, de ivartalanított kutyák indulhatnak.

2009. dec. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
14.55 vagyok, az utsoló miatt eszembe jutott tisztázni, hogy én a versenyek alatt NEM kiállítást értek.
2009. dec. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
68%
Én is támogatom az adót. Hollandiában élek, első kutya 80 euró/év, második 120/év... és a kutyának van bilétája, amit ellenőriznek a közterületesek, házakhoz is kimennek ellenőrizni, bejöhetnek, és ha több kutya lenne, büntetnek! Viszont vannak szuper kutyafuttatók, csomó helyen lehet sétáltatni a kutyát, vannak szemetesek zacsival felszerelve és a forgalmasabb helyekről naponta szippantóskocsi összeszedi a kutyaszart - mivel itt a kijelölt kutya wc-k környékén NEM kell felszedni a kakit- erre van az adó, hogy onnan ők szedik össze. Magyarán az adóért szolgáltatás jár.
2009. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!