Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya fajtát válasszam?

Melyik kutya fajtát válasszam?

Figyelt kérdés

Fajták: - si cu (shi tzu)

-biewer yorkie vagy "sima" yorkie

-bolognese

-mondhattok ti is fajtákat

a körülmények megfelelnek mindegyik(itt felsorolt) kutyusnak mert utána néztem csak nem tok dönteni h melyik legyen és a legfontosabb jellmezőket tartási módot ilyeneket írjátok oda lécci ja és miért azt a fajtát ajánjátok

és hány kg?


2009. nov. 17. 10:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

A yorki nagyon makacs, és kényes a szőre, a szemét is mindig pucolni kell, nem tudom, hogy neked mennyire lenne időd gondozni, még akkor is, ha nem hagyod hosszúra a szőrét, mert vagy elviszed kozmetikába, ami plusz költség, vagy te ápolod a szőrét! Ha ilyen nagy a család, akkor könnyen ápolható kiskutyát válassz, hogy több időd maradjon rá!

Nekem Yorkim van, iszonyatosan okos, mindenféle trükkre meg lehet tanítani, ezzel persze elkápráztatja az összes ismerősünket, de hogy ehhez mennyi türelem és szeretet kellet, azt csak én tudom... Ha sok a szabadidőd, vegyél yorkit, ha nincs ne tedd, mert nagyon igényli a gazdi társaságát! És ez nem csak a privát véleményem!

Sok sikert, a választásnál realistaként dönts: érvek, ellenérvek....

2009. nov. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Én shi tzu-t nem ajánlanám. az makacs kutya. A Yorkit ahogy az elöttem szóló is mondta sokat kell ápolni, foglalkozni vele, bár én nem mondanám hogy makacs. Legalábbis barátnőmé nem az:) Bolognese, Havanese fajtákat is ápolni kell, szőr, szem. Ők is nagyon ember barátok és imádnak játszani nagyon kis eleven kutyusok. Futkosnak mindenflé én szeretem őket:) És igenis játszanak más kutyákkal de még hogy... De van számtalan kis testű kutyus amit lakásban tudsz tartani. És az nem a Jack Russel! Nekem nagyon tetszik de rengeteg figyelmet igényel, hiperaktív kutya. Ha nincsen kert inkább ne őt válaszd!
2009. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
52%
Én a shih-tzu mellett tenném le a voksomat: tanulékony, bátor, szívós, rendkívül játékos, igazi bohóc. Egyáltalán nem agressziv, imádja a többi kutyát, nem domináns, nagyon kiegyensúlyozott kiskutya. Súlyuk 4.5-8kg között, nekem kan kutyám van ö már veri a 8-at:) 2havonta kozmetikus, naponta átfésülöm a bundáját. ha egyedül hagyom hosszabb idöre, azt az idöt amit távol töltök átalussza:)
2009. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
52%
az elöző shih-tzus vagyok, még a bolognese is nagyon jo választás lehet, súlya olyan 3-4kg, nekik is remek természetük van, kedvesek, jópofák. A yorkiet mint kutyafajtát, nem nagyon tudnám ajánlani. A yorkie igazi terrier! Sem emberektől, sem nagy kutyáktól nem ijed meg, sőt, méretétől függetlenül vakmerően, hihetetlen bátorsággal nekimegy akár egy nagy testű kutyának is. Emiatt oda kell rá figyelni, különösen sétáltatás közben. Ettől függetlenül nagyon kedves és bájos, ugyanakkor rendkívül intelligens kutya. Igaz, fontos a nevelésénél a következetességet alkalmazni, mert egyben önfejű és makacs is. Nem beszélve arról, hogy mivel divatkutya,rengeteg az ideggyenge egyed, sok a belszaporulat nem beszélve arról, hogy egy 1kg-os kutya mennyire törékeny lehet. Patkányfogásra használták a 19. századba, még a shih-tzu világ életében öleb volt:)
2009. nov. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
csivava nem tetszik? :)
2009. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Az én ajánlatom a bichon havanese.:) 23-27 cm és 3-5 kg.Barátnőmnek egy ilyen szoba kutyája van és imádni való.:D

-Nagyon játékos.

-Jó szoba kutya.

-És még egy légynek se tud ártani.;)

Tipikus családi kutya fontold meg.:)

2009. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
beagle, spániel, bassethound.
2009. nov. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

MOPSZ!!!! :)


A mienk tegnap volt 9 éves. Imádnivaló!! Kistestű, gyerekkel jól kijön, lakásban jól elvan... Egyszerűen tökéletes családi (is) kutya!!!

2009. nov. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
szerintem keress fajtamentő alapítványt,fogadj be egy aranyos kóbor kutyust.ők is adnak annyi szeretetet,ha szerencséd van,betanították ülre,állra.
2009. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

11.20-án 19:50-es vagyok. Ez lemaradt (kép is, bár biztos ismered, legalábbis a spánielt):

beagle:Marmagassága 33-40 cm, testtömege 8-15 kg.

kép: [link]

spániel:Marmagasság: kan legfeljebb 38 cm, szuka 35,5 cm; Testtömeg: 10-14kg

kép: [link]

bassethound:magassága kb. 36-40 cm, Testtömeg: 18-23 kg.

kép: [link]

2009. nov. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!